W Szczyrku otwarto najwyżej położoną restaurację w Beskidzie Śląskim

Marcin Balana
Marketinguje.pl
ul. Graniczna 505
32-095 Narama
kontakt|marketinguje.pl| |kontakt|marketinguje.pl
512188666
www.marketinguje.pl
Po takich obiektach jak Browar Dziedzice, Chacharnia, uruchomienie The Legendary Żywiec Pub & Restaurant przy Muzeum Browarnictwa w Żywcu, czy transformacja Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku i współpraca przy uruchomieniu budowy Mercure Szczyrk Resort, dla Beaty Rakszawski przyszło wyzwanie uruchomienia obiektu na szczycie góry Skrzyczne. I tak oto, po półtora rocznej współpracy z inwestorem, 20. grudnia 2023 r. restauracja Start Skrzyczne otworzyła swoje drzwi dla Gości.
Start Skrzyczne to wyjątkowe miejsce na turystycznej mapie miasta. Obiekt znajduje się na wysokości 1257 m n.p.m., na samym szczycie Skrzycznego - najwyżej położonego punktu w paśmie Beskidu Śląskiego - skąd rozciąga się imponujący widok na panoramę Beskidów, Tatr i Śląska. Budynek usytuowany jest tuż przy górnej stacji kolei linowej COS, którą można wygodnie dojechać niemal przez cały rok (z wyjątkiem kwietnia i listopada). Do restauracji można dostać się też pieszo jednym z wielu malowniczych szlaków turystycznych prosto z miasta lub okolicznych miejscowości lub rowerem, a zimą również na skitourach.
Nowo otwarta restauracja Start Skrzyczne przypadła do gustu turystom i mieszkańcom Szczyrku. Już od pierwszego dnia notuje najwyższe, 5-gwiazdkowe oceny na wizytówce Google. Goście szczególnie cenią sobie ofertę restauracji, poziom obsługi oraz wystrój obiektu.
Jakie będzie kolejne wyzwanie dla znanej i cenionej specjalistki w środowisku gastronomiczno-hotelarskim Beaty Rakszawski? - Jestem gotowa na realizację kolejnych trudnych i zarazem ciekawych projektów. Na horyzoncie klarują się kolejne perełki na mapie Beskidu Śląskiego, o których wkrótce będzie głośno. Tymczasem bardzo dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna za pomoc i wsparcie przy uruchomieniu magicznego miejsca jakim jest Start Skrzyczne, a właścicielom determinacji i powodzenia w jego prowadzeniu i rozwijaniu. - podsumowuje.

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.