Wadim Plast wprowadzi się do MLP Pruszków II
Firma działająca w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych wynajęła 3240 m2 nowoczesnej powierzchni w MLP Pruszków II. Przekazanie obiektu planowane jest pod koniec br. W zawartej transakcji najemcę wspierała agencja MAXON Nieruchomości.
Wadim Plast dołączy do grona najemców parku logistycznego MLP Pruszków II. Firma specjalizująca się w przetwórstwie tworzyw sztucznych zakontraktowała 3200 m2 powierzchni magazynowej. Obiekt zostanie dostosowany do montażu suwnic o nośności 2x40 ton. Najemca będzie również miał do dyspozycji powierzchnię biurową. Planowane przekazanie obiektu ma nastąpić w grudniu br. W zawarciu transakcji najemcę wspierała agencja MAXON Nieruchomości.
Wadim Plast od 1981 roku działa w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych. Oferuje kompletne wyposażenie linii produkcyjnych (wtryskarki, peryferia, roboty, regulatory temperatury, mieszadła statyczne), wyposażenie narzędziowni (drukarki 3D, systemy gorącokanałowe, normalia) oraz urządzenia chłodnicze. Projektuje i wdraża systemy chłodzenia. Z oferowanych rozwiązań korzystają firmy z branży medycznej, opakowaniowej, kosmetycznej, farmaceutycznej czy samochodowej.
„Klient oczekiwał niestandardowych rozwiązań dostosowanych do specyfiki jego działalności. Dzięki elastycznemu podejściu dewelopera, udało nam się znaleźć powierzchnię magazynową spełniającą w pełni oczekiwania najemcy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z finalizacji transakcji, szczególnie biorąc pod uwagę stopień skomplikowania projektu. Wierzymy, że decyzja o wynajęciu powierzchni logistycznej w MLP Pruszków II przyczyni się do dalszego dynamicznego rozwoju firmy Wadim Plast. - komentuje Paweł Rąbkowski, Dyrektor w Dziale Industrial, MAXON Nieruchomości.
Rozbudowa instalacji fotowoltaicznych
„MLP Pruszków II znajdujący się w pobliżu aglomeracji warszawskiej jest jednym z najbardziej popularnych projektów w naszym portfolio. Bardzo dobra lokalizacja w połączeniu z rozbudowaną infrastrukturą, obejmującą m.in. montaż instalacji fotowoltaicznych, zachęca najemców do przenoszeniu tu prowadzonej działalności. Inwestycja utrzymuje jednocześnie cały czas bardzo duży potencjał do dalszej rozbudowy – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.
Zgodnie ze strategią dewelopera w zakresie ESG w parkach logistycznych systematycznie powstają instalacje fotowoltaiczne, dzięki którym najemcy mogą korzystać z zielonej energii. Montowane są m.in. w MLP Pruszków II i MLP Wrocław. W obecnej chwili w każdym z tych z parków zbudowana została infrastruktura o mocy 50 kWp. Instalacje mikro są tylko pierwszym etapem dużego projektu PV wdrażanego przez MLP Group. Następnym krokiem będzie ich rozbudowa do dużo większych mocy. Docelowo moc instalacji w MLP Pruszków II wyniesie 1MW, a w MLP Wrocław 0,55 MW. Łącznie wyprodukują one 1271 MWh/rok co pozwoli zredukować emisję CO2 o ok. 887 ton/rok.
Największy kompleks w regionie
Projekt MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 393 tys. mkw. Dzięki elastycznemu podejściu do indywidualnych potrzeb najemców, centrum jest w stanie sprostać wymaganiom klientów z różnych branż. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.