Webinar „The Pathway to Scientific Impact - Challenges and Opportunities”
Jakie wyzwania stawia przed naukowcami współczesny świat? Jaki wpływ ma nauka na nasze codziennie życie? O roli i wpływie nauki, wyzwaniach, które przed nami stawia i szansach, które nam oferuje – opowie laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny – profesor Charles M. Rice. Wydarzenie organizowane jest przez Nobel Prize Outreach we współpracy z AstraZeneca Pharma Poland i Uniwersytetem Warszawskim.
Spotkanie, skierowane do studentów, doktorantów i młodych naukowców, odbędzie się 15 czerwca o godzinie 16:00. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, którzy wcześniej dokonają rejestracji.
O ogromnym znaczeniu nauki i jej wpływie na życie i naszą codzienność mogliśmy przekonać się na przestrzeni ostatniego roku, kiedy cały świat zmaga się z pandemią COVID-19 i jej skutkami. Dlatego tematem wydarzenia wywiadu z Charlesem M. Rice’m będzie „The Pathway do Scientific Impact – Challenges and Opportunities”. Punkt widzenia noblisty pozwoli uczestnikom spojrzeć na bieżącą sytuację i spróbować znaleźć odpowiedzi na najbardziej nurtujące nas obecnie pytania.
Od lat współpracujemy ze środowiskami naukowymi w Polsce i na świecie. Jesteśmy bezpośrednio związani z nauką i niezwykle cieszy nas, że już po raz drugi mamy możliwość zaangażowania się w inicjatywę, która jest dla studentów i młodych naukowców w Polsce szansą na spotkanie z tak wyjątkowymi postaciami jak laureaci Nagrody Nobla – mówi Alina Pszczółkowska, Wiceprezes AstraZeneca Polska.
Wydarzenie jest częścią Nobel Prize Inspiration Initiative, globalnego programu mającego umożliwić laureatom Nagrody Nobla dzielenie się inspirującymi historiami i spostrzeżeniami ze środowiskami badawczym, naukowym i uniwersyteckim na całym świecie.
Wszyscy zainteresowani udziałem w wydarzeniu powinni dokonać rejestracji na stronie*: NPII Poland 2021 registration site
Charles M. Rice jest kierownikiem katedry wirusologii Maurice'a R. i Corinne P. Greenbergów i pełni funkcję kierownika Laboratorium Wirusologii i Chorób Zakaźnych na Uniwersytecie Rockefellera. Jest jednym z najwybitniejszych wirusologów na świecie i wybitną postacią w badaniach nad przedstawicielami Flawiwirusów, w tym wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV). W 1981 uzyskał stopień doktora nauk biochemicznych w California Institute of Technology, gdzie prowadził badania nad wirusami RNA, a w latach 1986 – 2000 pracował na Washington University School of Medicine. Rice jest współautorem ponad 500 artykułów z dziedziny wirusologii, recenzentem wielu czasopism oraz byłym prezesem American Society for Virology, członkiem American Association for the Advancement of Science oraz USA National Academy of Sciences. Jest laureatem nagrody MW Beijernick, Dautrebande, Roberta Kocha, InBev Baillet-Latour, Lasker-Debakey Clinical Medical Research Award oraz Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny. Więcej informacji tutaj.
*Ze względów technicznych liczba miejsc ograniczona.

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera

Emitel rozwija inteligentne systemy wodociągowe

Emitel S.A.: Jak zostać „szerpami” rynku dronowego?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.