Komunikaty PR

Well Pack bierze 10 500 m kw. w City Logistics Łódź II.

2021-05-14  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wynajął 10 500 m kw. firmie Well Pack. W ramach City Logistics Łódź II operator logistyczny będzie prowadzić proces przemysłowego mycia i dezynfekcji pojemników spożywczych wielorazowego użytku wykorzystywanych przez wiodące sieci marketów. Najemca wprowadzi się do łódzkiego parku w lipcu br., gdzie będzie prowadzona główna działalność Well Pack. City Logistics Łódź II został zrealizowany zgodnie z założeniami certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good, m.in. z zastosowaniem szeregu energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza AXI IMMO.

Logistyka miejska poszerza perspektywy. Obiekty przeznaczone „last mile delivery” przyciągają najemców i dzięki swoim lokalizacjom stają się strategiczne dla przedsiębiorstw o różnym profilu działalności. Atrakcyjność oferty magazynów miejskich dostrzegła firma Well Pack, która wynajęła 10 500 m kw. w City Logistic Łódź II. Operator logistyczny działający od blisko 30 lat specjalizuje się m.in. w przemysłowym myciu wielorazowych opakowań. Każdego roku przedsiębiorstwo obsługuje ponad 300 mln sztuk na ośmiu europejskich rynkach. W City Logistics Łódź II firma będzie czyścić pojemniki na owoce i warzywa dla wiodących sieci marketów. W ramach 10 500 m kw., aż 3500 m kw. zajmie strefa z maszyną myjącą i przenośnikami, a cały proces zostanie w pełni zautomatyzowany. Ponadto przedsiębiorstwo zajmie się magazynowaniem opakowań oraz ich transportem. Well Pack wprowadzi się do obiektu w lipcu br. Firma zdecydowała się na tę lokalizację ze względu na lepsze perspektywy rozwoju oraz plany zwiększenia zatrudnienia.

Jak komentuje Kamil Kwiatkowski, Senior Leasing Manager z Panattoni: „Wejście firmy Well Pack to kolejny przykład elastyczności miejskiej logistyki. Z jednej strony możliwość wynajęcia od niewielkiego unitu, po powierzchnie przekraczającą 10 000 m kw. Z drugiej możliwość przystosowania przestrzeni do niemalże każdej działalności. Tym razem musieliśmy elastycznie dostosować ją do procesów nowoczesnego i przemysłowego procesu mycia i udało nam się to w stu procentach. To właśnie sprawia, że City Logistics Łódź II będzie niedługo kolejnym w pełni wynajętym obiektem logistyki miejskiej w portfolio Panattoni”.

City Logistics Łódź II został już wynajęty niemal w całości. Na terenie parku działają firmy z branży spożywczej – zarówno w zakresie produktów dla ludzi jak i dla zwierząt - logistycznej i transportowej. Obiekt zyskuje dzięki doskonałemu położeniu we wschodniej części Łodzi. Zaledwie 5 km od parku przebiega autostrada A1 – łącząca południową i północną granicę Polski – a 27 km dzieli City Logistics Łódź II od autostrady A2, przecinającej najważniejsze ośrodki logistyczne w środkowej Europie – Berlin, Poznań i Warszawę. City Logistics Łódź II, tak jak inne obiekty miejskiej logistyki, to doskonałe miejsce dla działających lokalnie mniejszych przedsiębiorstw dzięki dostępnym do wynajęcia niedużym modułom oraz położeniu zaledwie 8 km od centrum miasta, co pozwala pracownikom na sprawne dotarcie na miejsce komunikacją miejską.

Łódź na zielonym kursie. City Logistics Łódź II był pilotażowym projektem koncepcji stref zielonych Panattoni, która powstała zgodnie z założeniami strategii zrównoważonego rozwoju Go Earthwise with Panattoni. Zastosowano w niej podział na 3 sektory. Wjazdowy stał się wizytówką parku z dużymi drzewami jak np. kasztanowce i lipy oraz nasadzeniami liniowymi krzewów i bylin o charakterze miejskim. Drugim jest sektor zielonych wejść ze strefami relaksacyjnymi na wzór tzw. pocket forest, w których stworzono placyki z ekologicznymi meblami miejskimi – tu w kompozycjach roślinnych postawiono na gatunki ozdobne przez cały rok, a także z owocami, które stanowią pokarm dla ptaków. Ostatni jest sektor krajobrazowy z drzewami, krzewami i trawnikami-łąkami niewymagającymi częstego koszenia, a także domkami zarówno dla owadów, jak i jeży. Cała roślinność dostosowana jest do lokalnych warunków atmosferycznych i współgra z aluminiowo-szklanymi fasadami, które zapewnią pracującym w budynku zwiększoną dostępność światła dziennego. W City Logistics Łódź II Panattoni stawia również na energooszczędność, którą uzyskało dzięki nowoczesnym systemom zarządzania budynkiem, kompleksowemu monitoringowi energii czy wysokim parametrom przenikania ciepła dla ścian i dachów, wybiegającym poza warunki techniczne wymagane w 2021 r., nie wspominając o oświetleniu LED. Ponadto inwestycja została wyposażona w systemy zarządzania i monitorowania wody pitnej - komponenty pobierające wodę z wysokim współczynnikiem oszczędności. City Logistics Łódź II przeszło certyfikację metodą BREEAM na poziomie Very Good.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.