Komunikaty PR

Whirlpool EMEA wśród najlepszych pracodawców w Europie w 2021

2021-02-01  |  11:00
Do pobrania docx ( 0.03 MB )

Whirlpool EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) po raz czwarty z rzędu otrzymała tytuł Top Employer Europe, przyznawany przez Employer Institute w sześciu krajach: we Włoszech, Francji, Polsce, Rosji, Wielkiej Brytanii i Niemczech

Certyfikat „Top Employer” dla najlepszego pracodawcy, przyznawany organizacjom spełniającym najwyższe standardy w zarządzaniu zasobami ludzkimi, jest wyrazem uznania dla zaangażowania Whirlpool w kształtowanie strategicznych i przemyślanych programów dotyczących środowiska pracy. Obszary wskazane w ramach Top Employer Europe obejmują działania Whirlpool na rzecz stworzenia środowiska pracy, które umacnia umiejętności pracowników, a także wdrożenie innowacyjnych praktyk i narzędzi z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, które pozwalają im osiągać najlepsze wyniki i wspólnie się rozwijać, nawet w najtrudniejszych czasach.

– Odczuwamy ogromną dumę z tego, że nasza organizacja po raz czwarty z rzędu została uznana za najlepszego pracodawcę – podkreśla Fabio Pommella, Prezes Whirlpool Company Polska – Było to możliwe dzięki zaangażowaniu i elastyczności wszystkich naszych zespołów, które nie ustawały w wysiłkach pomimo pandemii, umożliwiając nam dalszą realizację naszej wizji poprawy domowego komfortu, jednocześnie wdrażając zaawansowane praktyki i narzędzia dotyczące kapitału ludzkiego, inicjatywy w zakresie dobrego samopoczucia pracowników oraz programy szkoleniowe, które pomogły nam przezwyciężyć wyzwania w 2020 roku.

Do najważniejszych osiągnięć Whirlpool EMEA należy zaliczyć zakrojoną na szeroką skalę transformację zasobów ludzkich umożliwiającą liderom wcielanie najwyższych standardów doskonałości do swoich praktyk w czasie rzeczywistym i w wysoce zdigita­li­zo­wanym środowisku. Inicjatywa obejmująca 1200 Liderów Pracy w 35 krajach pozwoliła firmie na poprawę doświadczenia pracowników oraz standaryzację wszystkich procesów HR dla zespołów.

W 2020 roku w Whirlpool skupiono się też na dobrym samopoczuciu jako najważniejszym ze swoich priorytetów, przeprowadzając w ciągu roku wiele ankiet w celu zebrania sugestii dotyczących potrzeb pracowników oraz organizując doraźne webinaria i sesje szkoleniowe na różne tematy, takie jak: umiejętności dostosowywania się człowieka do zmieniających się warunków, zmiana i zarządzanie stresem, rodzicielstwo w okresie pandemii COVID-19, zarządzanie zespołami oraz najlepsze praktyki pracy w świecie, w którym dominują zmienność, niepewność, złożoność i brak jasności.

Oprócz wysiłków włożonych w tworzenie pozytywnego środowiska pracy certyfikat Top Employer wyróżnił Whirlpool za kulturę pracy opartą na podstawowych wartościach: uczciwości, szacunku, integracji i różnorodności, One Whirlpool i Spirit of Winning oraz na nowym modelu przywództwa – czyli takim zestawie zachowań i działań, które skłaniają pracowników do jak najlepszej pracy.

Zarząd Whirlpool uważa, że obowiązkiem moralnym firmy jest poszanowanie różnorodności i włączanie pracowników ze wszystkich środowisk. Z tego powodu Whirlpool posiada aktywne grupy zasobów pracowniczych, które pomagają uwzględnić zróżnicowanie i włączenie społeczne we wszystkich działaniach – takie jak Women’s Network oraz Young Professionals Network.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej Biuro prasowe
2025-07-08 | 06:00

Szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100: klucz do jakości w branży lotniczej

W dobie rosnących wymagań jakościowych w przemyśle lotniczym, szkolenie – pełnomocnik oraz audytor wewnętrzny AS 9100 staje się nie tylko atutem, ale wręcz
Praca Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji
2025-06-23 | 09:40

Zawody, które wracają do łask – przegląd niszowych, ale potrzebnych profesji

Rynek pracy w Polsce nieustannie ewoluuje, dostosowując się do zmieniających się potrzeb gospodarki, społeczeństwa oraz kierunków rozwoju technologicznego. Choć
Praca Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”
2025-06-20 | 11:00

Zaproszenie do Sejmu RP na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na wagę złota – Inkluzywni w zatrudnianiu”

Szanowni Państwo, jako Związek Przedsiębiorców i Pracodawców razem z Panią Posłanką Izabelą Bodnar zapraszamy na uroczyste otwarcie wystawy „Każdy talent na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc

Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.

Prawo

ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.

Konsument

Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.