Whirlpool EMEA wśród najlepszych pracodawców w Europie w 2021
Whirlpool EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) po raz czwarty z rzędu otrzymała tytuł Top Employer Europe, przyznawany przez Employer Institute w sześciu krajach: we Włoszech, Francji, Polsce, Rosji, Wielkiej Brytanii i Niemczech.
Certyfikat „Top Employer” dla najlepszego pracodawcy, przyznawany organizacjom spełniającym najwyższe standardy w zarządzaniu zasobami ludzkimi, jest wyrazem uznania dla zaangażowania Whirlpool w kształtowanie strategicznych i przemyślanych programów dotyczących środowiska pracy. Obszary wskazane w ramach Top Employer Europe obejmują działania Whirlpool na rzecz stworzenia środowiska pracy, które umacnia umiejętności pracowników, a także wdrożenie innowacyjnych praktyk i narzędzi z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, które pozwalają im osiągać najlepsze wyniki i wspólnie się rozwijać, nawet w najtrudniejszych czasach.
– Odczuwamy ogromną dumę z tego, że nasza organizacja po raz czwarty z rzędu została uznana za najlepszego pracodawcę – podkreśla Fabio Pommella, Prezes Whirlpool Company Polska – Było to możliwe dzięki zaangażowaniu i elastyczności wszystkich naszych zespołów, które nie ustawały w wysiłkach pomimo pandemii, umożliwiając nam dalszą realizację naszej wizji poprawy domowego komfortu, jednocześnie wdrażając zaawansowane praktyki i narzędzia dotyczące kapitału ludzkiego, inicjatywy w zakresie dobrego samopoczucia pracowników oraz programy szkoleniowe, które pomogły nam przezwyciężyć wyzwania w 2020 roku.
Do najważniejszych osiągnięć Whirlpool EMEA należy zaliczyć zakrojoną na szeroką skalę transformację zasobów ludzkich umożliwiającą liderom wcielanie najwyższych standardów doskonałości do swoich praktyk w czasie rzeczywistym i w wysoce zdigitalizowanym środowisku. Inicjatywa obejmująca 1200 Liderów Pracy w 35 krajach pozwoliła firmie na poprawę doświadczenia pracowników oraz standaryzację wszystkich procesów HR dla zespołów.
W 2020 roku w Whirlpool skupiono się też na dobrym samopoczuciu jako najważniejszym ze swoich priorytetów, przeprowadzając w ciągu roku wiele ankiet w celu zebrania sugestii dotyczących potrzeb pracowników oraz organizując doraźne webinaria i sesje szkoleniowe na różne tematy, takie jak: umiejętności dostosowywania się człowieka do zmieniających się warunków, zmiana i zarządzanie stresem, rodzicielstwo w okresie pandemii COVID-19, zarządzanie zespołami oraz najlepsze praktyki pracy w świecie, w którym dominują zmienność, niepewność, złożoność i brak jasności.
Oprócz wysiłków włożonych w tworzenie pozytywnego środowiska pracy certyfikat Top Employer wyróżnił Whirlpool za kulturę pracy opartą na podstawowych wartościach: uczciwości, szacunku, integracji i różnorodności, One Whirlpool i Spirit of Winning oraz na nowym modelu przywództwa – czyli takim zestawie zachowań i działań, które skłaniają pracowników do jak najlepszej pracy.
Zarząd Whirlpool uważa, że obowiązkiem moralnym firmy jest poszanowanie różnorodności i włączanie pracowników ze wszystkich środowisk. Z tego powodu Whirlpool posiada aktywne grupy zasobów pracowniczych, które pomagają uwzględnić zróżnicowanie i włączenie społeczne we wszystkich działaniach – takie jak Women’s Network oraz Young Professionals Network.

Mercer Total Remuneration Survey (TRS) – kluczowe wnioski i obserwacje

Dyskusje o pokoleniu Z na rynku pracy, Women on boards i migracjach. Zakończyło się EFNI Wiosna w Warszawie

Zaskocz swoich pracowników: 500 zł na karcie Pluxee, które działa jak 560 zł!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Przed Europą wiele lat zwiększonych wydatków na zbrojenia. To obciąży krajowe budżety
– Bezpieczeństwo militarne trzeba finansować bezpiecznie, uwzględniając bezpieczeństwo finansów publicznych, bezpieczeństwo ekonomiczne – mówi dr Sławomir Dudek, prezes Instytutu Finansów Publicznych. Proponowane przez KE poluzowanie reguły fiskalnej pozwalającej na mocniejsze zadłużanie się rządów to zdaniem ekonomistów krok we właściwym kierunku, ale skuteczny na krótką metę. W dłuższej perspektywie konieczne jest wspólne unijne finansowanie, np. w ramach nowego budżetu UE, i wspólne programy zbrojeniowe, a także szukanie kapitału na rynkach finansowych.
Prawo
Duże projekty fotowoltaiczne w Polsce mocno spowolnione. Największymi problemami nadmierna biurokracja i chaos interpretacyjny

Długotrwałe procedury, nadmierna biurokracja i często niejednoznaczne interpretacje przepisów hamują rozwój fotowoltaiki w Polsce – wynika z raportu Polskiego Stowarzyszenia Fotowoltaiki. Inwestorzy wskazują uzyskanie warunków przyłączenia jako najbardziej problematyczny etap procesu inwestycyjnego. Barierą jest też skala wydanych odmów przyłączenia do sieci, co odstrasza inwestorów. Zmiany są konieczne, zwłaszcza w kontekście dyrektywy RED III, która wskazuje na konieczność przyspieszenia, uproszczenia i ujednolicenia procedur administracyjnych dla inwestycji w OZE.
Konsument
Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści

Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.