Więcej „Zielonego” na wrocławskich Pilczycach
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Le Vert [fr. zielony] to 4-piętrowy budynek z dziedzińcem, zaprojektowany na rzucie dwóch przenikających się prostokątów i usytuowany na niewielkim wzniesieniu. Zaplanowano w nim 83 mieszkania o wielkości od 30 do 85 mkw. Wśród nich są kawalerki, lokale 2-pokojowe, 3-pokojowe i 4-pokojowe. – Do wyboru jest wiele różnych wariantów rozkładu wnętrz, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania przyszłych mieszkańców – podkreśla Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Właśnie rozpoczęliśmy przedsprzedaż – informuje.
Do mieszkań na parterze przynależeć będą przestronne ogródki, a do pozostałych – tarasy narożne oraz balkony. Bryła budynku charakteryzuje się prostotą formy. Jej jedynym elementem ozdobnym są murowane balustrady balkonów wykończone okładziną klinkierową oraz stalowymi elementami. Kolor elewacji jest jasny i ciepły. Został dobrany tak, aby pasował do sąsiadującej zabudowy.
EKO „Zielony”
Le Vert zostanie wyposażone w ekologiczne rozwiązania: zielone patio z leżakami, nowe drzewa, krzewy i kwiaty, budki dla ptaków, energooszczędne oświetlenie LED, tester jakości powietrza i pojemniki do segregacji odpadów.
Tradycyjnie deweloper dużą uwagę poświęcił częściom wspólnym, zarówno tym wewnątrz, jak i na zewnątrz. W środku dominują jasne kolory, przełamane ciemnym odcieniem dużych płytek na posadzkach. Wrażenia elegancji nadaje dekoracyjne oświetlenie LED. W budynku będzie podziemny parking, a przed nim zewnętrze miejsca postojowe. Jednak największą atrakcją ma być zielona strefa relaksu na dziedzińcu, gdzie pojawią się leżaki i ławki wykonane z naturalnych materiałów – drewna i metalu. Teren wokół Le Vert ozdobią trawy, krzewy, kwiaty i nowo posadzone drzewa. Teren będzie ogrodzony.
Po raz pierwszy na Pilczycach
Le Vert to pierwsza inwestycja mieszkaniowa tego dewelopera w północno-zachodniej części miasta. Miejsce jest bardzo atrakcyjne, ze względu na bliskość parku Pilczyckiego ze stawem, Lasu Pilczyckiego, na którego skraju płynie Odra, rzeki Ślęzy i ogródków działkowych. Niedaleko także do Stadionu Wrocław i kąpieliska Glinianki. – Pilczyce to jedno z tych osiedli Wrocławia, które w ostatnich latach zyskało większą popularność wśród szukających miejsca do życia. Otoczenie pełne zieleni, dostęp do terenów i obiektów rekreacyjnych, nowoczesna zabudowa w okolicy oraz wygodne połączenie z centrum miasta to najważniejsze atuty tej lokalizacji – wymienia Cezary Grabowski.
Pilczyce są połączone z centrum tramwajami i autobusami. Najbliższe przystanki znajdują się ok. 350 m od Le Vert. Z kolei położona nieopodal Autostradowa Obwodnica Wrocławia pozwala szybko i wygodnie wyjechać z miasta.
20. urodziny
Deweloper przyzwyczaił już do tego, że buduje niewielkie inwestycje, zwykle poniżej 100 mieszkań. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na potrzeby osób poszukujących nowego miejsca do życia. – Od początku stawialiśmy na kameralne projekty i kompaktowe mieszkania, ponieważ Polacy cenią sobie prywatność, chcą mieszkać w mniejszych społecznościach i często szukają kilku pokoi na małej powierzchni. Budujemy mniejsze osiedla, za to w większej liczbie, aczkolwiek dla zróżnicowania oferty zrealizowaliśmy także kilka większych, kilkuetapowych inwestycji mieszkaniowych – wyjaśnia Cezary Grabowski.
W roku 2021 przypada 20-lecie działalności Bouygues Immobilier Polska. Deweloper pierwszą inwestycję mieszkaniową (Rezydencja Renoir) ukończył w roku 2004 w Warszawie, gdzie buduje najwięcej. Pierwszy projekt we Wrocławiu (Wyspiańskiego 11) oddał w roku 2016, zaś w Poznaniu (Manufaktura Stare Miasto) w roku 2019. Przez ten czas zdążył zapisać w portfolio 50 ukończonych inwestycji mieszkaniowych i ponad 6900 oddanych do użytku mieszkań. – Cieszymy się, że przez 20 lat wypracowaliśmy renomę solidnego i godnego zaufania dewelopera. Jesteśmy znani z wysokiej jakości mieszkań, atrakcyjnych lokalizacji i dotrzymywania terminów, dlatego z roku na rok powiększa się grono naszych nowych oraz stałych klientów – przyznaje Cezary Grabowski.
Le Vert to ósma inwestycja dewelopera o francuskim rodowodzie we Wrocławiu. Wśród pozostałych trzy są w budowie: Perspective – Wille Miejskie na Kowalach, Zajezdnia Wrocław na Nadodrzu i Centreville na granicy Nadodrza i Starego Miasta. Inwestycje zakończone to: Jagiełły 6 na Kępie Mieszczańskiej, Wyspiańskiego 11, Belleville na Tarnogaju i Villa Alouette na Grabiszynku. Najmniejsza pod względem liczby mieszkań jest Wyspiańskiego 11 (57), natomiast największa – Perspective (169 w kilku etapach).

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.