Komunikaty PR

Wielkoformatowe włókno-cemetowe płyty elewacyjne

2020-04-03  |  12:20
Biuro prasowe
Kontakt
Maurycy Nosowski
BuzzAir

ul. Niekłańska 35/1
03-924 Warszawa
maurycy.nosowski|buzzair.pl| |maurycy.nosowski|buzzair.pl
+48 22 402 96 10
www.corepr.pl

 

Płyty elewacyjne kojarzą się przede wszystkim jako rozwiązanie wykończeniowe dla nowoczesnych biurowców. Tymczasem są również idealnym rozwiązaniem nie tylko dla domów, lecz sprawdzą się jako wykończenie poddaszy, elementów okiennych czy balkonów. Wybierając ten materiał możemy wykorzystać jego elastyczność, która pozwala na tworzenie nieszablonowych rozwiązań architektonicznych.

 

Czym jest włókno-cement

Włókno-cement to materiał wykorzystywany głównie w pokryciach dachowych oraz elewacjach budynków. Jeszcze do niedawana uznawany był za materiał szkodliwy dla zdrowia i środowiska przez dodawany do niego azbest, dlatego też jego popularność na jakiś czas nieco zmalała. Sposób produkcji na przestrzeni lat uległ jednak zmianie - dziś włókno-cement to materiał ekologiczny i w pełni biodegradowalny. Stał się on atrakcyjnym materiałem do wykorzystania nie tylko przy budowie domów (dachy lub elewacje), ale także w formie pokryć dachowych w rolnictwie, na fermach, czy w stadninach koni oraz – co ciekawe – również przy modernizacji zabytkowych budynków.

 

Wielkoformatowe płyty elewacyjne

Zaletą włókno-cementowych płyt elewacyjnych jest nie tylko łatwość montażu. Są one dostępne w bogatej palecie barw, dzięki czemu z łatwością można dostosować je do potrzeb projektu. Co więcej, zapewniają optymalną izolację akustyczną, są odporne na warunki atmosferyczne oraz są materiałem niepalnym, a więc bezpiecznym dla budynku. Niezależnie od upływu czasu, zachowują swój kształt i parametry techniczne (m.in. odporność na gnicie oraz działanie grzybów). Płyty mogą być przycięte na wymiar, dostarczane już gotowe do instalacji, jak również być cięte na budowie przy pomocy standardowych narzędzi budowlanych.

 

Właściwości płyt elewacyjnych

Płyty zapewniają wysoką ochronę przed promieniowaniem UV oraz niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, co w znaczącym stopniu podnosi trwałość i wydłuża okres użytkowania elewacji. W celu dodatkowego zabezpieczenia i ochrony przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami, płyty elewacyjne Cembrit są pokryte grubą ochronną folią samoprzylepną, która ułatwia montaż.

 

Płyty elewacyjne Cembrit to bardzo wdzięczny materiał. Duży format pozwala na zminimalizowanie podziałów na elewacji, co bardzo korzystnie wpływa na późniejszy odbiór formy obiektu. Bardzo ważne jest to, że produkt jest barwiony w masie, co pozwala uzyskać przeciętą krawędź w tym samym kolorze co płyta. Ułatwia to rozwiązywanie różnych detali architektonicznych, bez martwienia się, że przy jasnej płycie nagle pojawi się czarna krawędź. – dodaje Rafał Grudziąż z pracowni architektonicznej 81.WAW.PL.

 

Perfekcyjne cięcie

Wybór rozmiaru czy koloru płyt elewacyjnych to nie wszystko, co będzie miało wpływ na końcowy efekt wizualny. Niezmierne istotne jest cięcie krawędzi płyt. Idealne, spójne wykończenie daje pewność, że całość wygląda atrakcyjnie. To ono decyduje o ostatecznym wrażeniu i zapewnia poczucie wysokiej jakości. Ponadto, dodatkową zaletą jest to, że poprawnie docięte krawędzie zapobiegają uszkodzeniom powłoki w trakcie instalacji.

 

Technologia produkcji obejmuje obecnie zastosowanie zaawansowanego sprzętu tnącego, co umożliwia łączenie cięcia płyt z wyrównywaniem i szlifowaniem krawędzi. Jesteśmy producentem materiałów włókno-cementowych wykorzystującym technologię pozwalającą na automatyczne impregnowanie krawędzi płyt w trakcie cięcia. – mówi Marcin Pakuła, Technical Project Manager z firmy Cembrit.

 

Mając na względzie swobodne projektowanie elewacji i zastosowanie płyt, włókno-cement dostępny jest obecnie w szerokim asortymencie struktur, kolorów i wykończeń. Pomysłów na jego wykorzystanie są tysiące, bo tym, co nas ogranicza, jest tylko nasza wyobraźnia.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: BuzzAir
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Aurec Home laureatem Symbolu Nowoczesnego Budownictwa 2024 Biuro prasowe
2024-12-22 | 01:00

Aurec Home laureatem Symbolu Nowoczesnego Budownictwa 2024

Aurec Home został uhonorowany prestiżową nagrodą Symbol 2024 w kategorii Symbol Nowoczesnego Budownictwa. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla zaangażowanie dewelopera w realizację
Nieruchomości Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend
2024-12-20 | 14:10

Oaza spokoju i ukojenie zmysłów autorstwa pracowni Tremend

W dwóch zrewitalizowanych kamienicach, będących częścią katowickiego Kwartału Dworcowa, powstanie nowy hotel Tribute Portfolio (Marriott Bonvoy). Wspólnym mianownikiem
Nieruchomości Tarasy II – kolejna inwestycja SGI
2024-12-20 | 10:00

Tarasy II – kolejna inwestycja SGI

Firma SGI rozpoczęła realizację nowej inwestycji. Usytuowane na Dolnym Mokotowie Tarasy II, to kameralny projekt stworzony z myślą o tych, którzy cenią sobie komfort życia, wygodę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prawo

W lutym zmiana na stanowisku Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Co roku trafia do niego kilka tysięcy spraw związanych z instytucjami unijnymi

W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski wybrał Portugalkę Teresę Anjinho na stanowisko Europejskiego Rzecznika Praw Obywatelskich. Ombudsman przyjmuje i rozpatruje skargi dotyczące przypadków niewłaściwego administrowania przez instytucje unijne lub inne organy UE. Tylko w 2023 roku pomógł ponad 17,5 tys. osobom i rozpatrzył niemal 2,4 tys. skarg.

Problemy społeczne

Przeciętny Polak spędza w sieci ponad trzy godziny dziennie. Tylko 11 proc. podejmuje próby ograniczenia tego czasu

Polacy średnio spędzają w internecie ponad trzy godziny dziennie. Jednocześnie, według badania na temat higieny cyfrowej, jedynie 14 proc. respondentów kontroluje swój czas ekranowy, a co piąty ogranicza liczbę powiadomień w telefonie czy komputerze. Nadmierne korzystanie z ekranów może wpływać na zaniedbywanie obowiązków i relacji z innymi, a także obniżenie nastroju i samooceny. Kampania Fundacji Orange „Nie przescrolluj życia” zwraca uwagę na potrzebę dbania o higienę cyfrową. Szczególnie okres świątecznego wypoczynku sprzyja takiej refleksji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.