Komunikaty PR

Wieżowiec Mennica Legacy Tower oddany do użytkowania!

2020-11-12  |  12:15
Biuro prasowe
Do pobrania MLT ( 0.63 MB )

Wieżowiec Mennica Legacy Tower, zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Prostej i Żelaznej na warszawskiej Woli, uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Już w najbliższych dniach do 140-metrowej wieży wprowadzi się główny najemca budynku – mBank.

Elegancka i ponadczasowa architektura to jeden z kluczowych elementów, wyróżniających wieżowiec Mennica Legacy Tower, wspólną inwestycję Golub GetHouse i Mennicy Polskiej S.A. Prawdziwym symbolem, oddanej właśnie do użytkowania 140-metrowej wieży jest całkowicie przeszklone lobby o wysokości 12 metrów, w którym znalazła się m.in. 9-metrowa ściana wodna, umiejscowiona tuż za recepcją główną. Prestiż tej przestrzeni podkreślają zastosowane naturalne materiały najwyższej jakości. Lobby Mennica Legacy Tower wyłożone zostało włoskim marmurem Rossa Verona Dark, a posadzki indyjskim granitem Shivakashi. Na ścianach trzonu budynku, w portalach i holach windowych pojawiło się Travertino Romano, które znalazło swoją kontynuację również na piętrach zajmowanych przez najemców. Wieżowiec obsługiwany jest przez 16 szybkobieżnych wind zintegrowanych z systemami bezpieczeństwa, na które czas oczekiwania w godzinach szczytu wyniesie zaledwie 30 sekund.

Mennica Legacy Tower to budynek, który wyznacza całkowicie nowy standard na rynku nieruchomości nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Nie ma obecnie na rynku nieruchomości komercyjnych równie zaawansowanego technologicznie budynku biurowego, w którym dostęp do poszczególnych funkcji kompleksu, zarządzanie windami czy komfortem pomieszczeń odbywa się za pomocą telefonu komórkowego. Projektując Mennica Legacy Tower skoncentrowaliśmy się na jakości dostarczanego projektu, która stanowi jego przewagę konkurencyjną. Realizacja tak nowoczesnego i zaawansowanego technicznie wieżowca stanowiła duże wyzwanie oraz wymagała doskonałej współpracy wielu osób i zespołów. Na etapie projektowym otrzymaliśmy najwyższą notę certyfikacji ekologicznej BREEAM – Outstanding. Stworzyliśmy, w naszym przekonaniu, wyjątkowy obiekt, który gwarantuje niezwykle komfortowe warunki do rozwoju biznesu. Nie zapominajmy również o jego miastotwórczym charakterze, przejawiającym się w ogólnodostępnych przestrzeniach miejskich i usługach, z których mogą skorzystać nie tylko pracownicy kompleksu, ale również mieszkańcy Warszawy. Po czterech latach od rozpoczęcia pierwszych prac budowlanych otwieramy Mennica Legacy Tower dla działalności operacyjnej najemców – powiedział Piotr Turchoński, Dyrektor Realizacji Inwestycji w firmie Golub GetHouse.

Dominującym najemcą 140-metrowej wieży jest mBank, który na swoją nową główną siedzibę wynajął 45 600 m kw. W przestrzeniach Wieży Mennica Legacy Tower, oprócz centrali mBanku, znajdą się również biura Golub GetHouse oraz Mennicy Polskiej S.A. Wyjątkową ofertę budynku uzupełniają przestrzenie handlowo-usługowe – koncept restauracyjny Meet & Eat oraz klub fitness Zdrofit, które wprowadzą się do obiektu w styczniu 2021 roku.

W ogólnodostępnych przestrzeniach miejskich otaczających Mennica Legacy Tower powstał pasaż, w którym posadzono m.in. starannie wyselekcjonowane drzewa z gatunku Liquidambar styraciflua (Ambrowiec balsamiczny). Ich wysokość wynosi ok. 8-9 m, a szerokość korony sięga 4 m. W ramach realizacji inwestycji przygotowano także zupełnie nowy fragment ulicy Waliców (pomiędzy ulicami Prostą a Pereca).

Kompleks Mennica Legacy Tower

Kompleks biurowy Mennica Legacy Tower o powierzchni 65 963 m kw. tworzy 140-metrowa Wieża i sąsiadujący z nią 43-metrowy Budynek Zachodni, który został oddany do użytkowania w listopadzie 2019 roku. Jego wyłącznym najemcą biurowym jest światowy lider powierzchni coworkingowej firma WeWork. Biura WeWork w Mennica Legacy Tower są największą „elastyczną powierzchnią” do wynajęcia w całej Europie Środkowo-Wschodniej. W przestrzeniach handlowo-usługowych budynku znajdzie się także flagowy oddział mBanku, minimarket Carrefour oraz piekarnia Gorąco Polecam.

Kompleks Mennica Legacy Tower łączy w sobie wyjątkową architekturę, najnowsze technologie, funkcjonalność i najwyższej jakości materiały wykończeniowe. W obu budynkach inwestycji zastosowano zaawansowane rozwiązania technologiczne, zwiększające efektywność pracy systemów i gwarantujące bezpieczeństwo najemców, a także najnowsze technologie mobilne, umożliwiające użytkownikom komunikowanie się z systemami budynkowymi za pomocą dedykowanej aplikacji instalowanej na smartfonach najemców.

Za projekt architektoniczny Mennica Legacy Tower odpowiada renomowana pracownia architektoniczna Goettsch Partners z Chicago, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein. Inwestycja powstała zgodnie z wymogami międzynarodowego certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie „Outstanding”. Za jej realizację odpowiada Warbud S.A.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.