Wiktoria Brauksiepe nową dyrektor finansową w firmie Henkel Polska
Z początkiem maja 2020 r. Wiktoria Brauksiepe objęła stanowisko dyrektor finansowej w firmie Henkel w Polsce i w regionie Europy Północno-Wschodniej. Zastąpiła Janusza Gołębiowskiego, który zajmował je od 1996 r.
Wiktoria Brauksiepe związana jest z firmą Henkel od 11 lat. Przed objęciem funkcji dyrektor finansowej, swoją karierę rozwijała w centrali firmy w Niemczech na stanowiskach zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym. Dołączyła do firmy jako Junior Treasury Manager, po czym po trzech latach awansowała na stanowisko Managera Subsidiary Controlling z odpowiedzialnością za spółki zależne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Kolejnym etapem jej kariery w firmie była funkcja Senior Managera International Business Development w dziale Beauty Care (kosmetyki). Ostatnio piastowała stanowisko Senior Treasury Managera w dziale finansów korporacyjnych, gdzie była odpowiedzialna za zarządzanie ryzykiem finansowym firmy.
Czuję się ogromnie zaszczycona, iż powierzono mi sprawowanie funkcji dyrektor finansowej w polskim oddziale firmy. Polska to nie tylko bardzo ważny region dla Henkla, ale także mój kraj rodzinny. W nowej roli chciałabym przede wszystkim wykorzystać zdobyte przeze mnie międzynarodowe doświadczenie, by wspólnie z moim zespołem realizować w dziale finansowym nową strategię ukierunkowanego wzrostu Henkla, a także kontynuować wzmacnianie współpracy z jednostkami biznesowymi i innymi funkcjami korporacyjnymi – powiedziała Wiktoria Brauksiepe.
Nowo mianowana dyrektor odpowiada za zarządzanie finansami firmy. Do jej zadań należy między innymi sprawozdawczość finansowa zgodnie z lokalnymi i międzynarodowymi standardami rachunkowości, sprawozdawczość podatkowa, kontroling działalności gospodarczej firmy i wsparcie decyzji biznesowych. Wiktoria Brauksiepe jest odpowiedzialna także za zarządzanie ryzykiem kredytowym.
Wiktoria Brauksiepe jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu w Münster. Jest mężatką i ma dwoje dzieci.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.