Wojciech Stuchlik dołącza do Under Ski Tower jako producent liniowy
Koproducent „Detektywa Bruno” i „Powrotu do tamtych dni” wesprze nowo powstałą spółkę studia OTO Film w zakresie produkcji filmów fabularnych.
Wojciech Stuchlik może pochwalić się bogatym doświadczeniem, które zdobywał zarówno w kraju, jak i za granicą. Ukończył media studies na nowojorskim Queens College oraz organizację produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. W 2015 roku był uczestnikiem Studia Nowe Horyzonty towarzyszącego 15. MFF T-Mobile Nowe Horyzonty. Rok później wziął udział w Berlinale Talent Campus. Jest członkiem Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych.
Nowy producent liniowy Under Ski Tower zderza wykształcenie kierunkowe z wieloletnią praktyką. Swój pierwszy film, horror „Sparrow” w reżyserii Shauna Troke’a, w 2011 roku. Ma też na koncie produkcje takie jak: „Silent Lake”, „Wilq Superbohaterem”, „Fisheye”, czy „Powrót do tamtych dni. Obecnie Stuchlik szczególnie interesuje się kino familijnym, adresowanym do dziecięcej publiczności. W tym roku na ekranach polskich kin pojawił się „Detektyw Bruno”, którego był koproducentem.
Współpraca z Under Ski Tower zapowiada się interesująco. W zespole jest dużo utalentowanych i energicznych ludzi, którzy chcą tworzyć nowoczesny kontent wideo. Z moim doświadczeniem i nową energią możemy dużo zdziałać. Uważnie obserwujemy sytuację na rynku produkcji filmowej i telewizyjnej, w tym rosnącą liczbę platform streamingowych, z których każda oczekuje pomysłów na nowe autorskie produkcje. Dostrzegamy te potrzeby i mamy już długą listę projektów, które planujemy zrealizować w przyszłym roku – mówi Wojciech Stuchlik.
Nowy producent stanowi kolejne duże wzmocnienie zespołu Under Ski Tower. W ostatnim czasie szeregi spółki zasilili Paweł Jóźwik jako head of production i reżyserka dokumentalna Aneta Kopacz, która objęła funkcję producentki kreatywnej.
Under Ski Tower stworzona w ramach grupy wyspecjalizowanych spółek skupionych wokół studia OTO Film, ma przede wszystkim zajmować się produkcją seriali, filmów pełnometrażowych i dokumentalnych, a także programów telewizyjnych. Spółka będzie czerpać z doświadczenia OTO Film, które przetarło szlaki na tym polu, współpracując m.in. z TVN Warner Discovery.

VOICE IMPACT AWARD – ogólnopolski konkurs grantowy dla dziennikarzy i studentów

Komunikacja w czasach kryzysów i zmian geopolitycznych. Jubileuszowy Kongres Public Relations

Jak skutecznie wykorzystać komunikację mobilną w biznesie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Prace nad unijnym budżetem po 2027 roku nabierają tempa. Projekt ma być gotowy w lipcu
W Parlamencie Europejskim głosowanie nad sprawozdaniem dotyczącym wieloletniego budżetu UE na lata 2028–2034. Uwzględnia ono stanowisko PE ws. priorytetów na kolejną perspektywę finansową, ale też struktury i zasobów budżetu. Priorytetem ma być m.in. kwestia obronności ze względu na globalne napięcia geopolityczne i wojnę w Ukrainie. Zdaniem europosła PiS w pracach nad wieloletnimi ramami finansowymi brakuje rzetelnej debaty o źródłach finansowania planowanych wydatków i konieczności szukania oszczędności. Obawia się przy tym niekorzystnych zmian w polityce spójności i polityce rolnej.
Handel
Rynek saszetek nikotynowych w Polsce będzie uregulowany. Osoby nieletnie nie będą mogły ich kupić

Siódmego maja sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się nowelizacją ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która w części reguluje rynek woreczków nikotynowych. Eksperci z Forum Prawo dla Rozwoju podkreślają pilną potrzebę objęcia tego rynku przepisami prawnymi. Podkreślają, że brak odpowiednich regulacji prawnych dotyczących tych produktów, obecnych na polskim rynku od pięciu lat, to realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Niezbędne są kompleksowe przepisy, które uregulują kwestię saszetek i ograniczą do nich dostęp młodzieży.
Prawo
PE pracuje nad zmianą rozliczania redukcji emisji CO2 dla nowych aut. Producenci mogą uniknąć wysokich kar

Na wtorkowym posiedzeniu Parlamentu Europejskiego posłowie zgodzili się w trybie pilnym procedować kwestię zmiany dotyczącej redukcji emisji CO2 dla nowych aut osobowych i dostawczych. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w czwartek 8 maja. Dzięki zmianie podejścia do obowiązku corocznej redukcji dwutlenku węgla producenci samochodów mogą uniknąć grożących im kar, które pewnie przełożyłyby się na wzrost cen dla klienta końcowego oraz na dalsze pogorszenie kondycji branży.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.