Komunikaty PR

Wrocław: deweloper WPBM „Mój Dom” S.A. podsumowuje minione półrocze

2020-07-20  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Dwie budowy w toku, przekazanie jednej inwestycji do użytkowania i sprzedaż ostatnich mieszkań w trzecim etapie osiedla na Krzykach – tak podsumowuje minione pół roku wrocławski deweloper WPBM „Mój Dom” S.A. Jak przez ostatnie półrocze zmieniał oblicze Wrocławia?

Nova Stoczniova

Najnowszy projekt dewelopera, Nova Stoczniova, wpisuje się w trendy mieszkania na obrzeżach miast – za to w bardziej kameralnych inwestycjach. To pięć trzykondygnacyjnych budynków, w których łącznie znajdzie się 96 mieszkań. Ich metraże sięgają od 39 mkw. do 85 mkw. Na początku stycznia pierwszy z budynków osiągnął docelową wysokość. Aktualnie wszystkie osiągnęły punkt konstrukcyjny, a na części z nich kładziona jest dachówka. 

Inwestycja mieści się w cichej, spokojnej okolicy – przy ulicy Stoczniowej i Masztowej. W pobliżu znajdują się liczne tereny zielone – Park Pawłowicki, Las Zakrzowski czy Jezioro Pawłowickie, a nieco dalej – wały nad Widawą i Las Sołtysowicki. 

Pixel House

W budowie jest również czwarty etap Pixel House przy ulicy Legnickiej. Ukończona została elewacja i stolarka okienna. Obecnie budynek jest już odsłonięty, a wewnątrz trwają prace wykończeniowe, m.in. malowanie garaży czy części wspólnych, montaż balustrad. 

Pixel House to inwestycja dobrze skomunikowana z różnymi częściami miasta. Podzielona jest na cztery etapy. W pozostałych mieszkańcy odebrali już klucze. Budynek wyróżnia nowoczesna architektura i elewacja z nowoczesnej okładziny, zbliżonej w wyrazie do klinkieru. Zastosowano w nim od frontu podwójną szklaną taflę, która zapewnia mieszkańcom dobrą izolację akustyczną.

Osiedle nad Odrą

W minionym półroczu dużo zmieniło się w Osiedlu nad Odrą, położonym przy ul. Rychtalskiej i Słonimskiego. Inwestycja uzyskała pozwolenie na użytkowanie. W kwietniu prowadzone były ostatnie prace – porządkowanie terenu, nasadzenia zieleni i montaż ogrodzeń osiedla. Obecnie pierwsi mieszkańcy odebrali już klucze do mieszkań. 

Nadrzeczne tereny cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród poszukujących mieszkań. Nie brakuje tam miejsc do aktywnego spędzania czasu czy wypoczynku po pracy. Co istotne, oferują one także dobre skomunikowanie z innymi częściami miasta. Mieszkania przy rzece to jeden z najsilniejszych trendów na rynku nieruchomości ostatnich lat.

Inwestycja liczy 212 mieszkań. – Wciąż można tu kupić lokum – zapewnia Tomasz Bednarek z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. – Do wyboru są zarówno te zlokalizowane na parterze, z ogródkiem, jak i z balkonami. 

Słoneczny Zakątek

Inwestycja ta, położona na wrocławskich Krzykach, to miejsce zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi. Obecnie pozostało w sprzedaży już tylko 10 mieszkań – od 42 do 56 metrów kwadratowych. W trzecim etapie deweloper postanowił wprowadzić nietypowy system sprzedaży. Mieszkania weszły do oferty dopiero wówczas, gdy miały już pozwolenie na użytkowanie. Dzięki temu rozwiązaniu każdy zainteresowany mógł zobaczyć już wybudowane, gotowe mieszkanie – i po dokonaniu wszelkich formalności od razu wykończyć wnętrze i się wprowadzać.

Deweloper WPBM „Mój Dom” S.A. działa nieprzerwanie od 24 lat. To doświadczenie, które pozwoliło dobrze poznać wrocławski rynek oraz nabywców, a także wypracować stały poziom i standard inwestycji.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.