Komunikaty PR

Wybieramy dobrze skomunikowane osiedla

2023-11-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aleksandra Maśnica
Prime Time PR

Halszki 28
30-611 Kraków
aleksandra.masnica|primetimepr.pl| |aleksandra.masnica|primetimepr.pl
12 313 00 87
https://primetimepr.pl/

Jednym z kluczowych czynników wyboru lokum jest jego położenie. Szybki dojazd do pracy, łatwy dostęp do ośrodków kultury, sklepów czy usług - to tylko kilka spośród wielu powodów, dla których mieszkanie w sąsiedztwie przystanków tramwajowych, autobusowych czy kolejowych staje się priorytetem.

Komunikacja ważna dla co trzeciego nabywcy

Według badania przeprowadzonego na zlecenie grupy Morizon-Gratka wygodny dojazd i dostęp do komunikacji istotnie wpływa na to, czy dana inwestycja będzie atrakcyjna w oczach klientów. Komunikację, jako kluczowy aspekt mieszkania wskazało blisko 33 proc. nabywców lokali z rynku pierwotnego i 30 proc. z rynku wtórnego, co umieszcza ją na 5. miejscu spośród wszystkich czynników. Bardziej istotne są tylko cena (r. pierwotny - 60 proc., r. wtórny - 70 proc.), lokalizacja (54 proc., 56 proc), liczba pokoi (49 proc., 51 proc.) oraz wielkość M (43 proc., 42 proc.). Dobre połączenie z miastem jest natomiast ważniejsze od takich rzeczy jak stan techniczny lokalu, wiek całego budynku, technologia jego wykonania, czy posiadanie balkonu lub ogródka  - Czynniki decydujące o wyborze konkretnej nieruchomości korespondują z motywacjami zakupu – zarówno podstawowymi, tożsamymi dla większości nabywców, jak i indywidualnymi, zależnymi od bieżących potrzeb i etapu naszego życia oraz możliwości finansowych. Chęć zamieszkania na osiedlach dobrze rozwiniętych pod względem komunikacyjnym, nie jest niczym zaskakującym - cenimy sobie komfort dojazdu do pracy, szkoły, sklepów czy centrów kultury, a jednocześnie marzymy o życiu w spokojnej dzielnicy, otoczonej zielenią. Takie inwestycje można często znaleźć w częściach miast nieco oddalonych od centrum, ale bardzo dobrze z nim połączonych - mówi Krzysztof Tętnowski, prezes zarządu Tętnowski Development, inwestor osiedla Nowa Drożdżownia.

Większa kontrola nad własnym czasem

Dobra komunikacja to nie tylko kwestia oszczędności czasu. Funkcjonowanie w otoczeniu odpowiedniej lokalizacji daje również dużo większą swobodę i elastyczność w podróżach. Szybki i dogodny dojazd np. do pracy oznacza, że można zminimalizować czas spędzony w korkach czy tłokach komunikacyjnych. Mieszkańcy takich osiedli mają więc większą kontrolę nad swoim czasem wolnym, co sprawia, że mogą skupić się na innych aspektach swojego życia. Z tego powodu największą popularnością cieszą się od lat mieszkania, w pobliżu których znajdują się sieci dróg umożliwiające sprawne dotarcie do centrum miasta, a także linie tramwajowe, autobusowe, czy kolejowe. Wybierając własne mieszkanie, dobrze jest określić, jaka odległość i jaki czas dojazdu dzielą nas od pożądanych celów podróży i sprawdzić, gdzie położone są najbliższe przystanki komunikacji miejskiej oraz jak często kursują interesujące nas linie - Obserwując decyzje zakupowe naszych klientów, bez wątpienia można stwierdzić, że lokalizacja jest przeważającym czynnikiem przy wyborze mieszkania. Dlatego też zdecydowaliśmy, by nasza kolejna inwestycja znajdowała się w dzielnicy Bieżanów- jej mieszkańcy często podkreślają, że jedną z zalet tego miejsca jest świetne połączenie z innymi częściami miasta. Znajdują się tu przede wszystkim przystanki tramwajowe i autobusowe, a niedaleko naszej inwestycji - osiedla Nowa Drożdżownia - jest również stacja kolejowa. Podróż do ścisłego centrum zajmuje stąd niecały kwadrans - mówi Krzysztof Tętnowski.

Miasta 15-minutowe
Komunikacja ze strategicznymi punktami miasta jest tak samo ważna, jak bliskość sklepów, punktów usługowych i placówek edukacyjnych. Rozwiązaniem może być wprowadzenie w życie idei miast 15-minutowych. W takim układzie punkty gastronomiczne, sklepy, miejsca kultury, czy rekreacji mają znajdować się jak najbliżej mieszkańców osiedli i niejako “otaczać ich”, sprawiając tym samym, że codzienność nie będzie przerywana zbyt długimi okresami dojazdu do konkretnych punktów na mapie miasta - Dobrze zaprojektowane osiedla mają być przede wszystkim zaspokajać różne potrzeby poszczególnych mieszkańców. Rodziny z dziećmi przy wyborze mieszkania z pewnością zwrócą uwagę na dostępność w pobliżu żłobka i przedszkola. Młodzi ludzie docenią restauracje i puby, seniorzy zaś - bliskość terenów spacerowych. Łatwość dostępu do podstawowych usług i atrakcji  bez konieczności długich podróży, przekłada się na wygodę, komfort i satysfakcję mieszkańców - mówi prezes zarządu Tętnowski Development, inwestor osiedla Nowa Drożdżownia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prime Time PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Telekomunikacja

Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.