Komunikaty PR

Wybór odpowiedniego urządzenia mobilnego kluczem do efektywności

2020-01-31  |  11:00
Biuro prasowe

Wskaźnik awaryjności, ergonomia, ekran oraz bateria to tylko niektóre z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie profesjonalnego sprzętu IT – według analizy przygotowanej przez Panasonic.

- W przypadku pracowników mobilnych nie ma jednego urządzenia, które będzie odpowiadało każdemu - wyjaśnia Jan Kaempfer, General Manager of Marketing for Mobile Solutions Business Division – Europe.
- Pracownicy z różnych branż wykorzystują urządzenia mobilne do bardzo różnych zadań i do pracy w różnych, często trudnych warunkach środowiskowych. Aby mogli efektywnie wykorzystywać swój czas pracy konieczne jest dostarczenie im takich urządzeń komputerowych, które odpowiadają ich potrzebom.

Analiza „Time To Do More” określa podstawowe elementy, które kupujący powinni wziąć pod uwagę przy wyborze urządzeń. Mowa o takich obszarach, jak:

Niezawodność
Awarie urządzeń oznaczają dla firm stratę czasu i pieniędzy. Biorąc pod uwagę średni wskaźnik awaryjności w branży na poziomie 18% i związane z tym przestoje w pracy, a także koszt samej naprawy (średnio 2800 euro), wskaźnik awaryjności urządzeń należy traktować jako kluczowy czynnik wyboru. W przypadku Panasonic jest on 9 razy niższy w porównaniu do średniej dotyczącej notebooków.

Zintegrowane funkcje
Możliwość zintegrowania dodatków, takich jak skanery kodów kreskowych i kamery termiczne, mogą zwiększyć wydajność. Testy porównawcze wykazały, że skanowanie kodów kreskowych za pomocą Panasonic

TOUGHBOOK G1 zajmuje 1/3 lub 1/4 czasu potrzebnego na wykonanie tego samego zadania za pomocą wiodącego tabletu konsumenckiego.

Czytelne ekrany w świetle dziennym
Kolejnym istotnym elementem jest ekran urządzenia, który musi być czytelny zarówno przy bardzo słabych warunkach oświetleniowych, jak i przy ostrym świetle dziennym. Testy pokazały, że czytelny ekran może skrócić czas czytania nawet o 25%.

Ergonomia
Konstrukcja urządzenia może mieć znaczący wpływ na produktywność oraz komfort pracowników. Panasonic, wprowadzając w swoich wytrzymałych urządzeniach skaner kodów kreskowych nachylony pod kątem nie tylko poprawił wydajność skanowania (średnio o 12%), ale też zmniejszył ryzyko powtarzających się urazów wśród pracowników. Dodatkowo wydajność poprawić mogą takie elementy, jak przyciski aktywacji skanera po obu stronach urządzenia (nawet o 13%).

Bateria
Bateria, jeśli nie wytrzymuje całego dnia pracy lub nie da się jej sprawnie wymienić, może znacząco spowalniać pracę. Warto zatem zwrócić uwagę na baterie o dużej pojemności, na możliwość wymiany w trybie hot swap oraz na wskaźnik awaryjności. Wszystkie te cechy przekładają się na niższy całkowity koszt posiadania urządzenia (TCO).

Raport wskazuje jeszcze na inne elementy ważne przy zakupie urządzeń do pracy, takie jak: warunki gwarancji i serwisu czy narzędzia analityczne. Zawiera także przykłady z Europy wyjaśniające, w jaki sposób organizacje z różnych branż wykorzystują wzmocnione urządzenia mobilne i jak wpływają one na ich codzienną pracę.
Pełny dokument można znaleźć pod linkiem: https://toughbook.panasonic.eu/time-to-do-more.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie F5 Networks wzmacnia zespół liderów Biuro prasowe
2024-04-27 | 10:30

F5 Networks wzmacnia zespół liderów

Firma F5, Inc. (NASDAQ: FFIV), globalny lider w dziedzinie bezpieczeństwa i dostarczania aplikacji wielochmurowych, powołuje dwóch nowych członków zespołu kierowniczego. Lyra
IT i technologie Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI
2024-04-26 | 15:00

Zatrzymać najlepszych – nowy raport IDEAS NCBR i OPI

Świat goni za AI, prywatne firmy prześcigają się w kolejnych osiągnięciach, a na polskich uczelniach w kwestii edukacji w zakresie sztucznej inteligencji wciąż pozostaje wiele do
IT i technologie Strategiczna współpraca AWS i Deloitte
2024-04-26 | 13:00

Strategiczna współpraca AWS i Deloitte

AWS (Amazon Web Services) i Deloitte, wiodący dostawca usług consultingowych, zawarły nową wieloletnią umowę o strategicznej współpracy, aby pomóc organizacjom na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.