Komunikaty PR

Wyjątkowa rzeźba Bronisława Chromego w Vilda Park

2020-06-09  |  12:00

Na terenie osiedla Vilda Park w Poznaniu stanęła nietuzinkowa rzeźba pod tytułem "Flaming" autorstwa Bronisława Chromego. Element sztuki umieszczony przed inwestycją podkreśla charakter projektu oraz jego wyjątkowość. Rzeźbę mogą podziwiać nie tylko mieszkańcy inwestycji, ale wszyscy Poznaniacy ze względu na otwartą zabudowę osiedla.

Vilda Park to nowoczesne osiedle zrealizowane przez BPI Real Estate w Poznaniu przy ulicy Droga Dębińska. Wyjątkowa lokalizacja oraz niebanalna architektura to jedne z wielu atutów inwestycji. Położenie Vilda Park przyciąga osoby lubiące aktywnie spędzać czas, dzięki bliskości atrakcyjnych terenów zielonych i rekreacyjnych oraz najważniejszych punktów handlowych, kulturalnych i finansowych. Nowoczesny styl projektu to efekt pracy architektów z biura Litoborski + Marciniak, który wyróżnia wysoka jakość i różnorodność materiałów wykończeniowych jak np.. drobnoziarnisty tynk, okładziny drewnopodobne czy szkło.

Najnowszym artystycznym elementem osiedla Vilda Park jest rzeźba pt. "Flaming", czyli charakterystyczne dzieło Bronisława Chromego, który łączył w swoich pracach rzeczne otoczaki z patynowanym na zielono brązem. Rzeźba powstała w pierwszych latach XXI wieku. Bronisław Chromy (1925 – 2017) był wybitnym polskim artystą: rzeźbiarzem, medalierem, malarzem i rysownikiem. Był uczniem Xawerego Dunikowskiego, wieloletnim profesorem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, członkiem Polskiej Akademii Umiejętności. Pozostawił po sobie ogromną ilość prac znajdujących się w całej Polsce i poza jej granicami. Dzieła prof. Bronisława Chromego można znaleźć w wielu muzeach, m. in. w zbiorach Muzeów Narodowych Warszawy, Poznania i Krakowa czy Muzeum Medalierstwa we Wrocławiu, w Paryżu, Moskwie, Kopenhadze, Helsinkach czy Barcelonie. Artysta wystawiał swoje prace od 1961 roku w dziesiątkach muzeów i galerii. Brał też udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.

Vilda Park nie jest nasza pierwszą inwestycją, w której zdecydowaliśmy się na umieszczenie dzieła polskiego artysty. Poza poznańskim osiedlem już w trzech wcześniejszych projektach umieściliśmy polską sztukę w bardzo ciekawej i przemyślanej formie. Na ogrodzeniu warszawskiego osiedla Wola Libre powstała grafika nawiązująca do młodości i łatwości komunikacji z miastem. We Wrocławiu na ścianie Bulwarów Książęcych znalazł się mural, który jest nowoczesną interpretacją miejskiej legendy o Księciu Witoldzie. Jego projekt został wyłoniony w ramach konkursu, jaki zorganizowaliśmy dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. "Flaming" to nasz ukłon w kierunku przyrody, którą staramy się pielęgnować na osiedlu Vilda Park. Niedawno posadziliśmy ponad 110 drzew oraz kilka tysięcy roślin, które wzbogacą okolicę i zazielenią teren inwestycji. Jednocześnie chcemy, aby Vilda Park była osiedlem wyjątkowym i odzwierciedlającym nasze nieszablonowe podejście do detali i dbałości o szczegóły. Dodatkowo poznańska dzielnica Wilda znana jest wśród lokalnych artystów. Cieszymy się, że "Flaming" jest już jednym z elementów tej urokliwej okolicy - powiedziała Daria Małecka, Marketing Manager

Na terenie inwestycji Vilda Park zostały zastosowane ciekawe przyjazne środowisku rozwiązania, w tym miejsca postojowe z przyłączami umożliwiającymi montaż ładowarek samochodów elektrycznych, domki dla jerzyków, a także znajdą się specjalne ogródki przeznaczone go ekologicznych upraw ziół i warzyw. 

Portal internetowy Rynek Pierwotny wyróżnił osiedle Vilda Park, które zajęło II miejsce w rankingu najlepszych inwestycji w Poznaniu w IV kwartale 2018 roku. Realizacja inwestycji została już zakończona i pierwsze mieszkania trafiły już w ręce właścicieli. Sprzedaż mieszkań w ofercie osiągnęła 96% i dostępne są już ostatnie lokale. Z planami dostępnych jeszcze mieszkań i lokali usługowych można zapoznać się online na www.vildapark.pl.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit Biuro prasowe
2024-09-27 | 11:00

Wola Gabriela w Warszawie – realizacja przy wykorzystaniu materiałów Dryvit

Warszawa, 27 września 2024 r. – Inwestycję mieszkaniową Wola Gabriela, zrealizowaną przez Sokratesa Development przy ul. Kacpra Karlińskiego 4 na warszawskiej Nowej Woli (Odolanach),
Nieruchomości Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?
2024-09-27 | 11:00

Ile pieniędzy wydajemy na zakup nowego mieszkania?

W największych miastach nowe mieszkania są bardzo drogie, ale to nie tych najtańszych deweloperzy sprzedali w tym roku najwięcej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili, ile ich klienci
Nieruchomości Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów
2024-09-27 | 10:00

Posadzki żywiczne Flowcrete LE – rozwiązania do „zielonych” magazynów

Według Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych na koniec czerwca 2024 roku rynek nowoczesnych powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce wynosił ponad 33,5 miliona m kw. Jednocześnie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.