Wyniki finansowe Veeam za trzeci kwartał 2021
― Veeam® Software, lider rynku rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych oraz zarządzania nimi, będący dostawcą nowoczesnych mechanizmów ochrony danych (Modern Data Protection), poinformował o uzyskaniu po raz kolejny dwucyfrowego wskaźnika kwartalnego wzrostu rocznych przychodów odnawialnych, który w III kwartale 2021 r. wyniósł 28% r/r. W najnowszym raporcie IDC Semi-Annual Software Tracker for Data Replication & Protection 1H’21 Veeam znalazł się na pierwszym miejscu pod względem wzrostu przychodów rok do roku, z wynikiem 25,3%. Sukces ten zawdzięcza ponad 20 nowym produktom i ważnym aktualizacjom funkcji, jakie udostępnił w tym roku. Obecnie przygotowuje jeszcze dwie nowości ― Veeam Backup for Office 365 i Veeam Disaster Recovery Orchestrato v5r, które pojawią się na rynku w czwartym kwartale.
„Przedsiębiorstwa walczą dziś z coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi, a równocześnie muszą stawić czoła globalnym i ekonomicznym wyzwaniom bez precedensu. Nowoczesne zabezpieczenia danych mogą zdecydować o ich zdolności do zapewnienia sobie bezpieczeństwa i ciągłości działania” ― powiedział William H. Largent, dyrektor generalny i prezes zarządu firmy Veeam. „Podczas gdy rynek rozwiązań do replikacji i ochrony danych rośnie średnio o zaledwie 2,9% r/r, Veeam osiąga dwucyfrowy wzrost już piętnasty kwartał z rzędu. To dowód, że nasze rozwiązania nie tylko spełniają, lecz wyprzedzają oczekiwania klientów. Pomagają firmom na całym świecie w realizacji celów operacyjnych i chronią je przed coraz częstszymi atakami ransomware. Ponadto w październiku tego roku świętujemy piętnaste urodziny, przy czym cały czas jesteśmy liderem rynku w dziedzinie rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oraz zarządzania nimi. To było 15 bardzo dobrych lat. Przed nami kolejnych 15… i jeszcze więcej”.
"Dzięki wzrostowi ARR o 31% rok do roku III kwartał 2021 r. okazał się prawdziwym kamieniem milowym dla Veeam w regionie EMEA,. Rozwój ten jest napędzany przez oddany i utalentowany zespół, który dąży do doskonałości i efektywności we wszystkim, co robimy" - powiedział Daniel Fried, General Manager & Senior Vice President, EMEA, and Worldwide Channels w Veeam. "Klienci poszukują możliwości, które pomogą im jednocześnie sprostać wyzwaniom związanym z transformacją cyfrową i nowoczesną ochroną danych. W najnowszym półrocznym rankingu IDC Software Tracker for Data Replication & Protection 1H'21 firma Veeam zajęła 1. miejsce wśród dostawców rozwiązań do replikacji i ochrony danych w regionie EMEA. Cieszymy się, że wraz z naszym znakomitym ekosystemem wyspecjalizowanych partnerów zostaliśmy wyróżnieni, ponieważ umacniamy się na pozycji dostawcy rozwiązań i usług dla środowisk chmurowych, wirtualnych, SaaS, Kubernetes i fizycznych."
Najważniejsze wyniki za III kwartał 2021 roku
- Ponad 300 000 użytkowników pobrało rozwiązanie Veeam Backup & Replication v11 od chwili jego udostępnienia w I kwartale. Wersja v11 pojawiła się na rynku jako najbardziej zaawansowane rozwiązanie do ochrony danych w środowiskach chmurowych, wirtualnych, fizycznych, SaaS i Kubernetes. Umożliwia przedsiębiorstwom szybszą migrację do chmury dzięki niezawodnej ochronie danych, które są bezpiecznie zarządzane z jednej konsoli.
- Sprzedaż chmurowych rozwiązań Veeam do ochrony danych wzrosła w III kwartale 2021 roku o 350% r/r, a nowe wersje produktów Veeam Backup for AWS v4, Veeam Backup for Microsoft Azure v3 i Veeam Backup for Google Cloud Platform v2 są teraz integrowane bezpośrednio z rozwiązaniem Veeam Backup & Replication v11a.
- Sprzedaż produktu Veeam Backup for Microsoft Office 365 wzrosła w III kwartale 2021 o 73% r/r. To najlepiej sprzedawane rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych dla pakietu Office 365. Umożliwia użytkownikom bezpieczne tworzenie kopii zapasowych do dowolnej lokalizacji w systemie lokalnym, chmurze hiperskalowalnej lub u dostawcy usług.
- Platforma Veeam znakomicie spełnia oczekiwania przedsiębiorstw, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach: liczba zamówień wzrosła o 268% r/r, a wartość transakcji przekroczyła milion dolarów.
- Veeam Universal License (VUL) to pierwsza w branży przenoszalna licencja, w ramach której dostępna jest prosta, elastyczna subskrypcja powiązana z konkretnymi obciążeniami, zapewniająca ochronę w środowiskach lokalnych i hybrydowych/wielochmurowych. Jej sprzedaż stanowiła w III kwartale niemal 3/4 nowych transakcji podstawowych netto, przy czym sprzedaż produktów oferowanych w subskrypcji wzrosła o 64% r/r.
- Liczba podstawowych pamięci masowych, które można zintegrować z rozwiązaniami Veeam, wzrosła do 86. Rozszerzono możliwości integracji produktów HPE Alletra 6000, HPE Alletra 9000, HPE XP8, Dell EMC™ PowerMax i Hitachi Virtual Storage Platform (VSP). Więcej jest również opcji niezależnych od sprzętu.
- Jak wynika z najnowszego raportu „IDC Semi-Annual Software Tracker for Data Replication & Protection” za I połowę roku 2021, Veeam może poszczycić się najszybszym wzrostem przychodów r/r (25,3%) w odniesieniu do pięciu najlepszych producentów, wszystkich pozostałych dostawców łącznie i średniego tempa wzrostu całego sektora. Wskaźnik wzrostu firmy Veeam jest ponad dwukrotnie większy w porównaniu z jej najsilniejszym konkurentem. Veeam ma mocną drugą pozycję wśród dostawców na całym świecie, a pod względem ogólnego wzrostu przychodów i udziału w rynku zajmuje pierwsze miejsce zarówno w krajach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), jak i Ameryki Łacińskiej.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.