Wystartował trzeci park Panattoni w Bydgoszczy – 12 800 m kw. dla Reconext
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, rozpoczął budowę Panattoni Park Bydgoszcz III o planowanej powierzchni 43 000 m kw. Pierwszym najemcą jest Reconext – przedsiębiorstwo świadczące usługi serwisowe urządzeń elektronicznych, które zajmie 12 800 m kw. Inwestycja powstanie zgodnie z wymaganiami certyfikatu BREEAM na poziomie Very Good i dodatkowo na potrzeby najemcy będzie wyposażona w instalację fotowoltaiczną.
Bydgoszcz idzie naprzód. Deweloper rozpoczął realizację już trzeciego parku produkcyjno-magazynowego typu multi-tenant w Bydgoszczy. Inwestycja o planowanej powierzchni 43 000 m kw. ma już pierwszego najemcę - polski odział międzynarodowej firmy Reconext (nowa nazwa dla Teleplan i Clover Wireless). Przedsiębiorstwo jest wiodącym dostawcą usług posprzedażowych w zakresie serwisu urządzeń elektronicznych, a obsługiwane przez firmę rynki obejmują elektronikę użytku domowego, sieci korporacyjne i przechowywanie danych, IoT, sprzęt mobilny oraz sprzęt do punktów sprzedaży. W Panattoni Park Bydgoszcz III Reconext wynajął 12 800 m kw. z czego powierzchnia operacyjna – serwisowa, testowa i magazynowa zajmie 11 500 m kw., zaś biurowa 1300 m kw. Już w styczniu 2021 r. najemca wprowadzi się do parku, dzięki czemu będzie mógł zwiększyć swoje moce i poszerzyć portfolio klientów.
Panattoni Park Bydgoszcz III na miarę społecznie odpowiedzialnych firm. Bydgoskiecentrum logistyczne powstanie zgodnie z realizowaną przez dewelopera koncepcją zrównoważonego rozwoju „Go Earthwise with Panattoni” i jednocześnie wpisze się w DNA przedsiębiorstwa Reconext. „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu, zrównoważony rozwój, oraz dbałośc o środowisko jest istotą wszystkiego, co robimy. W naszych 18 centrach serwisowych na całym świecie, przedłużając cykl życia produktów i komponentów elektronicznych, redukujemyzbędne wytwarzanie odpadówi dwutlenku węgla oraz zużycie energii i materiałów. Reconext inwestuje w zielone budynki i lepszy operacyjny „ślad CO2”. W samej Europie zainwestujemy w nowe ekologiczne obiekty w 2 lokalizacjach”- komentuje Dorota Lemańska z Reconext.
- „To między innymi z tego powodu powierzchnia dedykowana Reconext w ramach Panattoni Park Bydgoszcz III będzie nie tylko w pełni dostosowana do potrzeb prowadzonej działalności przedsiębiorstwa, ale dodatkowo Panattoni wyposaży ją w instalację fotowoltaiczną o mocy 300 kWp.” dodaje Tomasz Śrama, Associate Director w Panattoni. Inwestycja, tak jak wszystkie nowopowstające parki Panattoni będzie poddana certyfikacji BREEAM na poziomie Very Good, zastosowany zostanie w niej nowy standard przeszklonych elewacji Panattoni, a także liczne rozwiązania zmniejszające emisję CO2 czy zużycie wody – park wyposażony zostanie w stacjonarne ładowarki do samochodów elektrycznych czy specjalnie zaprojektowane strefy zieleni, których podlewanie będzie wspomagane z instalacji odzysku wody deszczowej”.
Lokalizacja Panattoni Park Bydgoszcz III o powierzchni 43 000 m kw. w ramach jednego budynkuto granice miasta i tylko 5,5 km do jego centrum oraz 8 km do lotniska w Bydgoszczy. Park położony będzie zaledwie 3 km zarówno od obwodnicy miasta, jak i od drogi krajowej nr 80 oraz 9 km od węzła z drogą ekspresową S10. Centralne położenie Bydgoszczy z dostępem do międzynarodowego lotnisk oraz dogodne skomunikowanie z portami morskimi w Trójmieście i dużymi ośrodkami gospodarczymi, jak Berlin czy Wrocław – to istotne czynniki przemawiające na korzyść tej lokalizacji w perspektywie dalszego rozwoju branży usługowej, w tym TSL, jak i produkcyjnej.
Reconext to wiodący dostawca usług posprzedazowych w zakresie serwisu urządzeń elektronicznych, obsługuje wiodących producentów, operatorów, sprzedawców detalicznych, ubezpieczycieli, centra danych i duże korporacje. Obsługiwane rynki obejmują elektronikę użytku domowego, sieci korporacyjne i przechowywanie danych, IoT , urządzenia mobilne oraz do punktów sprzedaży. Kompleksowe usługi świadczone przez Reconext w zakresie obsługi posprzedażowej obejmują zarządzanie zwrotami uszkodzonych urządzeń i dostarczanie produktów gotowch, testowanie i klasyfikację, naprawy i odnawianie, odzyskiwanie wartości i aktywów.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.