Komunikaty PR

Wystartowała X edycja Programu Stażowego DACHSER Polska

2020-11-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

DACHSER Polska ruszył z X edycją Programu Stażowego. Autorski projekt zakłada półtoraroczną, pełnoetatową pracę, podczas której młodzi adepci pod okiem ekspertów poznają procesy logistyczne w poszczególnych działach firmy należącej do globalnej sieci. Na przestrzeni ostatniej dekady z programu skorzystało ponad 80 uczestników,  a połowa z nich do dziś związana jest z DACHSER Polska. Oprócz pracy w działach stażyści biorą udział w serii szkoleń wdrażających w procesy, systemy i  usługi DACHSER.

Inwestycja w młodych ludzi i dzielenie się wiedzą to nieodłączna część międzynarodowej kultury organizacyjnej DACHSER. Firma przywiązuje dużą wagę do wysokiej jakości szkoleń, wspierając rozwój przyszłych logistyków. Od 2011 roku również polskie oddziały przyłączyły się do autorskiego Programu Stażowego DACHSER. Staże oferowane przez firmę są płatne i pełnowymiarowe, nie mają charakteru zwykłych praktyk i to znacząco wyróżnia je spośród innych ofert na rynku. Przedsiębiorstwo oferuje stażystom umowę o pracę oraz wszystkie benefity dostępne dla pracowników i daje możliwość sprawdzenia się w każdym z działów, a w dalszej kolejności perspektywę zatrudnienia w firmie.

Zamiast parzenia kawy -  ciągły rozwój kompetencji

Program Stażowy w DACHSER pozwala na kompleksowe szkolenie przyszłych profesjonalistów branży logistycznej. Rekrutacja rozpoczyna się wiosną i zawsze jest poprzedzona przygotowaniem  miejsc pracy dla stażystów w poszczególnych oddziałach, co pozwala zapewnić optymalne zaplanowanie procesu szkolenia.

W tym roku, w ramach Programu Stażowego,  DACHSER Polska zatrudnił 9 osób w 4 lokalizacjach: Stryków, Wrocław, Poznań i Szczecin. Przez 1,5 roku będą one poznawać specyfikę pracy we wszystkich działach firmy – dyspozycja, charter, obsługa klienta, sprzedaż, administracja palet i ubezpieczenia, fakturowanie, przetwarzanie zleceń oraz – jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli - magazyn logistyczny i przeładunkowy. W każdym z działów na stażystów czekają opiekunowie - doświadczeni pracownicy, którzy wprowadzają w praktyczne i teoretyczne aspekty działania określonych obszarów firmy. Stażyści  biorą również udział w serii szkoleń wdrażających oraz podnoszących zawodowe kompetencje. Program rozpoczęło spotkanie dotyczące misji i wartości w organizacji, a w dalszej kolejności młodzi pracownicy usłyszą m.in. o przepisach, produktach, systemach, programach oraz autorskich aplikacjach używanych w DACHSER. Od marca tego roku większość  modułów szkoleniowych została sprawnie  zaadaptowana  do formuły online, co zapewnia ciągłość procesu zdobywania wiedzy.

Inwestycja w młodość niezależnie od okoliczności

Pandemia koronawirusa i związane z nią zawirowania, zmusiły wiele firm do rezygnacji lub ograniczenia działań stażowych, jednak DACHSER Polska zdecydował się na kontynuację Programu Stażowego w swoich oddziałach. Jak komentuje Eliza Rocławska, Kierownik ds. szkoleń i rozwoju pracowników w DACHSER: „Specyficzna sytuacja wymagała wyjątkowych rozwiązań, jednak od początku byliśmy przekonani, że ruszamy z X edycją. To dlatego, że jesteśmy świadomi wysokiej wartości tego programu zarówno dla stażystów, jak i firmy. Zmodyfikowaliśmy proces rekrutacji i przenieśliśmy ją częściowo do sieci. Wprowadzenie niezbędnych zmian w harmonogramie tegorocznego programu pozwoliło nam wystartować w przyjętym, październikowym terminie”.

Jak zauważa Eliza Rocławska, wyzwania to nic nowego dla tego projektu: „Nasz Program Stażowy wyrósł na mierzeniu się z wyzwaniami, dlatego teraz jest nam znacznie łatwiej. Na początku musieliśmy dotrzeć do młodych ludzi z ideą stałego zatrudnienia na dłuższy okres od razu po ukończeniu szkoły średniej. Odwiedzaliśmy szkoły w pobliżu naszych oddziałów, kontaktowaliśmy się z uczniami i uczestnikami olimpiad logistycznych, a także rozmawialiśmy z nauczycielami, spośród których wielu stało się naszymi ambasadorami. Dziś pojawiają się nowe, kolejne wyzwania, ale staramy się z nimi mierzyć. Choć formuła Programu ulega pewnym modyfikacjom, jego główna idea pozostaje wciąż niezmienna i to stanowi o jego unikalności. ”

Nie tylko 1,5–roczne staże

DACHSER oprócz organizacji 1,5-rocznych staży, opierając się na pozytywnych doświadczeniach z innych krajów, od 2014 roku prowadzi również Program Staży Dualnych we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. Jest on realizowany przez 3 lata studiów licencjackich i polega  na łączeniu teorii z praktyką - po 9 tygodniach zajęć na uczelni, następuje 9-tygodniowy okres stażu w oddziale. Absolwenci tego kierunku mogą pochwalić się nie tylko dyplomem, ale także długoterminową praktyką zawodową.

 

Z widokiem na dobrą przyszłość

Każdy stażysta, wspólnie z opiekunami, przed zakończeniem stażu określa swoją dalszą, zawodową ścieżkę, w oparciu o zdobytą w Programie Stażowym wiedzę i własne predyspozycje. Posiadając szerokie, wszechstronne umiejętności stażyści  nabywają kolejnych doświadczeń w działach, w których odnaleźli się najlepiej. Wśród pracowników DACHSER są wciąż uczestnicy pierwszych edycji, a niektórzy z nich to obecnie kierownicy rożnych obszarów. Te dobre doświadczenia motywują do kolejnych rekrutacji i otwarcia drzwi do świata DACHSER młodym pasjonatom logistyki w następnych latach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Jak się dziś ma polski pracownik? Biuro prasowe
2024-04-30 | 16:30

Jak się dziś ma polski pracownik?

Święto Pracy to moment, w którym warto zatrzymać się na chwilę zastanowić nad tym jak dziś ma się polski pracownik. Z raportu Enpulse wynika, że 40 proc. Polaków nie czuje
Praca Promotech stawia na profilaktykę wśród pracowników
2024-04-30 | 11:00

Promotech stawia na profilaktykę wśród pracowników

Badanie markerów nowotworowych ufundował swoim pracownikom białostocki Promotech. To jedna z wielu prozdrowotnych inicjatyw zarządu spółki. Wczesne wykrywanie chorób,
Praca Dwukrotne podwyżki płacy minimalnej w 2024r. Jak radzi sobie rynek pracy?
2024-04-29 | 15:00

Dwukrotne podwyżki płacy minimalnej w 2024r. Jak radzi sobie rynek pracy?

Zbliżamy się do wprowadzenia drugiej z ogłoszonych przez rząd na 2024 rok podwyżek płacy minimalnej. Jak radzą sobie pracodawcy oraz pracownicy po pierwszej, styczniowej podwyżce? Czy są

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Postępowania sądowe w Polsce trwają coraz dłużej. Wydłuża się zwłaszcza czas w sprawach gospodarczych

Czas trwania postępowań sądowych, zamiast maleć, w ostatnich latach wzrósł. W przypadku spraw gospodarczych przewlekłość procesów może oznaczać paraliż działalności firmy, a w konsekwencji nawet jej upadłość. Zdaniem prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej receptą na ten stan rzeczy powinna być informatyzacja systemu sądowego, zwiększenie jego finansowania oraz ograniczenia zakresu przypadających do rozstrzygnięcia spraw, w których orzeczenia nie wymagają kompetencji sądów. Niepotrzebna jest też procedura gospodarcza.

Transport

Mazowieckie lotniska będą mogły wkrótce obsłużyć 40 mln pasażerów rocznie. Trwają przygotowania do modernizacji na Okęciu i w Modlinie

Lotnisko Chopina, które właśnie obchodziło 90. urodziny, może w tym roku obsłużyć nawet 20 mln pasażerów. To o 10 proc. więcej niż rok  temu. Aby sprostać rosnącemu ruchowi turystycznemu w kolejnych latach, potrzebne jest jednak zwiększenie przepustowości. Planowana rozbudowa do 2028 roku pozwoli obsługiwać rocznie nawet 30 mln pasażerów. Łącznie z możliwościami lotnisk w Modlinie i Radomiu ma to być ok. 10 mln pasażerów więcej.

Ochrona środowiska

Stworzenie cyfrowego bliźniaka Ziemi coraz bliżej. Pomoże precyzyjniej przewidywać klęski żywiołowe

Na początku czerwca mają zostać uruchomione dwa pierwsze komponenty cyfrowej repliki Ziemi. To inicjatywa Komisji Europejskiej, w ramach której powstaje superzaawansowana symulacja zjawisk, m.in. atmosferycznych i klimatycznych, do jakich dochodzi na Ziemi. Oparte na bogatych zbiorach danych, m.in. ze zdjęć satelitarnych, i ich zaawansowanej analizie narzędzia pozwolą z dwutygodniowym wyprzedzeniem przewidywać zdarzenia pogodowe, precyzując prognozę do obszarów podzielonych na kwadraty o boku zaledwie kilku kilometrów. Będą mogły być wykorzystywane także w planowaniu miast, farm wiatrowych czy w rolnictwie. W tworzeniu rozwiązania bierze udział polski dostawca rozwiązań chmurowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.