Komunikaty PR

Wystartowała X edycja Programu Stażowego DACHSER Polska

2020-11-16  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

DACHSER Polska ruszył z X edycją Programu Stażowego. Autorski projekt zakłada półtoraroczną, pełnoetatową pracę, podczas której młodzi adepci pod okiem ekspertów poznają procesy logistyczne w poszczególnych działach firmy należącej do globalnej sieci. Na przestrzeni ostatniej dekady z programu skorzystało ponad 80 uczestników,  a połowa z nich do dziś związana jest z DACHSER Polska. Oprócz pracy w działach stażyści biorą udział w serii szkoleń wdrażających w procesy, systemy i  usługi DACHSER.

Inwestycja w młodych ludzi i dzielenie się wiedzą to nieodłączna część międzynarodowej kultury organizacyjnej DACHSER. Firma przywiązuje dużą wagę do wysokiej jakości szkoleń, wspierając rozwój przyszłych logistyków. Od 2011 roku również polskie oddziały przyłączyły się do autorskiego Programu Stażowego DACHSER. Staże oferowane przez firmę są płatne i pełnowymiarowe, nie mają charakteru zwykłych praktyk i to znacząco wyróżnia je spośród innych ofert na rynku. Przedsiębiorstwo oferuje stażystom umowę o pracę oraz wszystkie benefity dostępne dla pracowników i daje możliwość sprawdzenia się w każdym z działów, a w dalszej kolejności perspektywę zatrudnienia w firmie.

Zamiast parzenia kawy -  ciągły rozwój kompetencji

Program Stażowy w DACHSER pozwala na kompleksowe szkolenie przyszłych profesjonalistów branży logistycznej. Rekrutacja rozpoczyna się wiosną i zawsze jest poprzedzona przygotowaniem  miejsc pracy dla stażystów w poszczególnych oddziałach, co pozwala zapewnić optymalne zaplanowanie procesu szkolenia.

W tym roku, w ramach Programu Stażowego,  DACHSER Polska zatrudnił 9 osób w 4 lokalizacjach: Stryków, Wrocław, Poznań i Szczecin. Przez 1,5 roku będą one poznawać specyfikę pracy we wszystkich działach firmy – dyspozycja, charter, obsługa klienta, sprzedaż, administracja palet i ubezpieczenia, fakturowanie, przetwarzanie zleceń oraz – jeśli sytuacja epidemiologiczna pozwoli - magazyn logistyczny i przeładunkowy. W każdym z działów na stażystów czekają opiekunowie - doświadczeni pracownicy, którzy wprowadzają w praktyczne i teoretyczne aspekty działania określonych obszarów firmy. Stażyści  biorą również udział w serii szkoleń wdrażających oraz podnoszących zawodowe kompetencje. Program rozpoczęło spotkanie dotyczące misji i wartości w organizacji, a w dalszej kolejności młodzi pracownicy usłyszą m.in. o przepisach, produktach, systemach, programach oraz autorskich aplikacjach używanych w DACHSER. Od marca tego roku większość  modułów szkoleniowych została sprawnie  zaadaptowana  do formuły online, co zapewnia ciągłość procesu zdobywania wiedzy.

Inwestycja w młodość niezależnie od okoliczności

Pandemia koronawirusa i związane z nią zawirowania, zmusiły wiele firm do rezygnacji lub ograniczenia działań stażowych, jednak DACHSER Polska zdecydował się na kontynuację Programu Stażowego w swoich oddziałach. Jak komentuje Eliza Rocławska, Kierownik ds. szkoleń i rozwoju pracowników w DACHSER: „Specyficzna sytuacja wymagała wyjątkowych rozwiązań, jednak od początku byliśmy przekonani, że ruszamy z X edycją. To dlatego, że jesteśmy świadomi wysokiej wartości tego programu zarówno dla stażystów, jak i firmy. Zmodyfikowaliśmy proces rekrutacji i przenieśliśmy ją częściowo do sieci. Wprowadzenie niezbędnych zmian w harmonogramie tegorocznego programu pozwoliło nam wystartować w przyjętym, październikowym terminie”.

Jak zauważa Eliza Rocławska, wyzwania to nic nowego dla tego projektu: „Nasz Program Stażowy wyrósł na mierzeniu się z wyzwaniami, dlatego teraz jest nam znacznie łatwiej. Na początku musieliśmy dotrzeć do młodych ludzi z ideą stałego zatrudnienia na dłuższy okres od razu po ukończeniu szkoły średniej. Odwiedzaliśmy szkoły w pobliżu naszych oddziałów, kontaktowaliśmy się z uczniami i uczestnikami olimpiad logistycznych, a także rozmawialiśmy z nauczycielami, spośród których wielu stało się naszymi ambasadorami. Dziś pojawiają się nowe, kolejne wyzwania, ale staramy się z nimi mierzyć. Choć formuła Programu ulega pewnym modyfikacjom, jego główna idea pozostaje wciąż niezmienna i to stanowi o jego unikalności. ”

Nie tylko 1,5–roczne staże

DACHSER oprócz organizacji 1,5-rocznych staży, opierając się na pozytywnych doświadczeniach z innych krajów, od 2014 roku prowadzi również Program Staży Dualnych we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu. Jest on realizowany przez 3 lata studiów licencjackich i polega  na łączeniu teorii z praktyką - po 9 tygodniach zajęć na uczelni, następuje 9-tygodniowy okres stażu w oddziale. Absolwenci tego kierunku mogą pochwalić się nie tylko dyplomem, ale także długoterminową praktyką zawodową.

 

Z widokiem na dobrą przyszłość

Każdy stażysta, wspólnie z opiekunami, przed zakończeniem stażu określa swoją dalszą, zawodową ścieżkę, w oparciu o zdobytą w Programie Stażowym wiedzę i własne predyspozycje. Posiadając szerokie, wszechstronne umiejętności stażyści  nabywają kolejnych doświadczeń w działach, w których odnaleźli się najlepiej. Wśród pracowników DACHSER są wciąż uczestnicy pierwszych edycji, a niektórzy z nich to obecnie kierownicy rożnych obszarów. Te dobre doświadczenia motywują do kolejnych rekrutacji i otwarcia drzwi do świata DACHSER młodym pasjonatom logistyki w następnych latach.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Praca Prawne aspekty pracy sezonowej Biuro prasowe
2024-07-31 | 10:00

Prawne aspekty pracy sezonowej

Trwa sezon na pracę sezonową. Wiele osób korzysta z tej formy zgromadzenie dodatkowych oszczędności i zdobycia doświadczenia w rożnych branżach. Dla uczniów i studentów
Praca Warsztaty medytacji i dodatkowy miesięczny urlop, czyli nowe podejście do benefi
2024-07-30 | 15:05

Warsztaty medytacji i dodatkowy miesięczny urlop, czyli nowe podejście do benefi

W pracy liczy się tylko wynagrodzenie? Nic bardziej mylnego. Firmy od lat oferują benefity, aby przyciągnąć i zatrzymać najlepsze talenty. Tradycyjne świadczenia, jak
Praca Mało znane, ale dobrze płatne zawody, czyli gdzie warto szukać pracy?
2024-07-30 | 14:20

Mało znane, ale dobrze płatne zawody, czyli gdzie warto szukać pracy?

Poławiają luksusowe owoce morza ryzykując życiem, pilotują drony, modyfikują zachowania zwierząt, projektują wirtualny świat czy włamują się na strony firmy,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.