Komunikaty PR

Wystawa i aukcja biżuterii kolekcjonerskiej

2020-02-17  |  11:00
Biuro prasowe

Pochodząca z XIX wiecznej Rosji brosza biedermeier, czy kolia, którą wybitny architekt podarował na 18 urodziny swojej córce to tylko niektóre z 87 dzieł sztuki jubilerskiej jakie można oglądać na wystawie „Biżuteria Kolekcjonerska”, a następnie będzie można wylicytować na wiosennej aukcji w DESA Unicum. To najwyższej klasy obiekty z najróżniejszych okresów – od secesji, epoki edwardiańskiej przez art déco, aż do czasów współczesnych. 

Niezwykłym i bardzo charakterystycznym dziełem sztuki jubilerskiej, które zaprezentowane zostanie na wystawie jest pochodząca z XIX-wiecznej Rosji brosza biedermeier. Jej twórcy – Dom Bolin to najstarsza i najdłużej funkcjonująca w rękach jednej rodziny firma wykonująca ekskluzywną biżuterię. Złotnicy marki wyrabiają kunsztowne dzieła sztuki jubilerskiej już ponad dwieście lat. Założyciel firmy Andreas Römpler pełnił prestiżową funkcję jubilera i rzeczoznawcy na carskim dworze, podobnie jak jego następcy. Dom Bolinów tworzył biżuterię dla rodziny carskiej, ale też dla największych rosyjskich rodów. Firmę doceniano nie tylko za jakość użytych kamieni i precyzyjne wykonanie, ale również ze względu na wzornictwo. Prezentowana na marcowej aukcji w DESA Unicum złota brosza jest zdobiona dwubarwnym agatem. Połączenie złota z ciemnym kamieniem nadaje jej unikatowy i bardzo elegancki charakter.

Jeszcze ciekawsza historia kryje się za prezentowaną na aukcji kolią, którą słynny polski architekt Adolf Szyszko-Bohusz podarował na osiemnaste urodziny swojej córce Sławie. Ten wybitny projektant zasłynął z restauracji Zamku Królewskiego w Warszawie i krakowskiego Wawelu. Cechą charakterystyczną kolii jest precyzyjnie wykonana mikromozaika osadzona w kwiatowych gałązkach. Została ona opracowana z ogromną dbałością o najmniejsze detale. Jest to przykład wyjątkowej klasy rzemiosła, który mógł być wykonany tylko przez mistrza tej techniki. Ciekawostką jest fakt, iż architekt chcąc podkreślić unikatowy charakter prezentu zataił pochodzenie i autora tego wybitnego dzieła biżuteryjnej sztuki. 

Innym obiektem wartym uwagi jest bransoleta z 14-karatowego złota z akwamarynem i diamentami, pochodząca z drugiej połowy XX wieku. Akwamaryn nazywany „kamieniem odwagi” stał się niezwykle popularny i pożądany w branży jubilerskiej już na początku XX wieku.  Właśnie wtedy w Marambai w Brazylii odkryto jego największy w historii, 110,5 kilogramowy okaz. Po przeszlifowaniu uzyskano z niego 100 000 karatowych mniejszych kamieni, które zdobiły najcenniejsze dzieła sztuki jubilerskiej. Ten piękny kamień o jasno błękitnym zabarwieniu w wyjątkowy sposób współgra w bransoletce z aż 82 diamentami w różnych szlifach.  Ich nieregularna struktura odbija światło tworząc liczne refleksy. Oprócz bransolety podczas wystawy można będzie zobaczyć m.in pierścionek luksusowej marki Piaget czy broszę z motywem niezapominajek kultowej firmy Van Cleef & Arpels. Wszystkie obiekty zostaną zlicytowane 4 marca. 

 

Wystawa Biżuteria Kolekcjonerska: 17 lutego – 4 marca 2020, godz. 11-19 (poniedziałek-piątek) i godz. 11-16 (sobota), Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

Aukcja Biżuteria Kolekcjonerska: 4 marca 2020, godz. 19, Dom Aukcyjny DESA Unicum, ul. Piękna 1A, Warszawa, wstęp wolny

 

https://desa.pl/pl/aukcje/bizuteria-kolekcjonerska-aguz/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Kultura Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę Biuro prasowe
2024-12-19 | 08:00

Co 7. Polak na pewno kupi książkę pod choinkę

Książka to prezent świąteczny, na który decyduje się ponad połowa Polaków. Jak pokazują wyniki „Badania o książkach” przeprowadzonego przez IMAS International na
Kultura Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina
2024-12-18 | 12:15

Świąteczny eko-prezent dla mieszkańców Szczecina

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieszkańcy Szczecina otrzymali od Browaru Bosman i Miasta Szczecin wyjątkowy eko-prezent. Browar opracował koncepcję parku przy ulicy
Kultura Startuje konkurs Pulsu Biznesu na Biznesową Książkę Roku
2024-10-23 | 15:00

Startuje konkurs "Pulsu Biznesu" na Biznesową Książkę Roku

Dziś rusza premierowa edycja konkursu Biznesowa Książka Roku organizowanego przez dziennik „Puls Biznesu”. Jego celem jest wyróżnienie wyjątkowych tytułów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.