Wywiad epidemiologiczny na nowo
Kinga Woźniakowska
W dobrym tonie. PR
kinga|prwdobrymtonie.pl| |kinga|prwdobrymtonie.pl
+48663416733
prwdobrymtonie.pl
Firma Nanovo, lider rynku nowoczesnych rozwiązań komunikacji cyfrowej dedykowanych do przestrzeni handlowo-usługowych, stworzyła rozwiązanie, które sprawdzi się w placówkach oświatowych, służby zdrowia, obiektach biurowych czy zakładach pracy. Nanovo Check Point pozwala w szybki sposób zrealizować wywiad epidemiologiczny, zebrać potrzebne deklaracje lub potwierdzenia, a na koniec daje możliwość złożenia własnoręcznego podpisu elektronicznego.
Nanovo Check Point to pierwsze na rynku tak kompaktowe rozwiązanie przeznaczone do zbierania wywiadów epidemiologicznych i potwierdzania ankiet za pomocą podpisu elektronicznego.
– Skupiamy się na projektowaniu i wdrożeniach rozwiązań biznesowych przydatnych organizacjom, ale też użytkownikom. Wykorzystujemy zebrane wcześniej doświadczenia i oferujemy rynkowi sprawdzone rozwiązania. Obecny globalny kryzys zdrowotny jest swoistym katalizatorem wielu różnych procesów, które zaczęły się rozwijać zanim on wybuchł. Jednym z nich jest stawianie na rozwiązania paperless. Nanovo ma ambicje usprawniać ważne procesy, być partnerem dla organizacji, które chcą odchodzić od papieru oraz cyfryzować i doskonalić operacje z wykorzystaniem technologii – mówi Dariusz Sobczak, członek zarządu Nanovo.
Nanovo Check Point ma szerokie spektrum możliwych zastosowań. Może być wykorzystane w służbie zdrowia, różnego typu gabinetach (stomatologia, fryzjer, gabinety kosmetyczne itp.), ale też w obiektach biurowych – w strefach recepcyjnych. Może być stosowane również do zbierania wywiadów epidemiologicznych w placówkach oświatowych (szkoły, przedszkola, uczelnie).
– Czerpiemy z otoczenia, w jakim żyjemy. Staramy się dzięki technologii rozwiązywać realne potrzeby. Zauważyliśmy, że proces kontroli uczniów w szkole będzie wymagał usprawnienia i to było jednym z impulsów do powstania rozwiązania. Podstawowy wywiad epidemiologiczny, realizowany w gabinecie zabiegowym, placówce medycznej, szkole, w sytuacji, kiedy jest przeprowadzany w sposób analogowy, potrafi być czasochłonny i wymaga wielu czynności. Nanovo Check Point może istotnie usprawnić ten proces – mówi Dariusz Sobczak.
Główne korzyści:
- skrócenie czasu i zautomatyzowanie procesu zbierania oświadczenia czy realizacji wywiadu epidemiologicznego
- eliminacja obiegu papierowego
- automatyczny zapis dokumentów na serwerze lub skierowanie do wybranej chmury
- szybki powrót do bazy dokumentów, złożonych ankiet
- eliminacja konieczności utrzymywania archiwum dokumentów w postaci papierowej
- elastyczny silnik tworzenia ankiet i wywiadów
Nowe rozwiązanie w ofercie Nanovo jest dostępne w dwóch wersjach: stacjonarnej i przenośnej. Wersja stacjonarna dedykowana jest do przestrzeni recepcyjnych i rejestracyjnych zaś wersja przenośna sprawdzi się jako rozwiązanie problemu kolejki lub wizyt u pacjentów i klientów.
Nanovo Check Point to trzy główne funkcje realizowane przez:
- elastyczny silnik ankiet,
- moduł podpisu elektronicznego,
- moduł multimediów.
Moduł elektronicznej ankiety pozwala stworzyć scenariusz dopasowany do potrzeb danej organizacji i zmieniającego się otoczenia. Sprawdzone rozwiązanie podpisu elektronicznego pozwala natomiast potwierdzać oświadczenia w sposób cyfrowy, ale odzwierciedlający tradycyjny podpis na papierowym dokumencie. Każdy podpisany dokument jest zabezpieczony odpowiednim znacznikiem czasu.
W czasie gdy ekran Nanovo Check Point nie jest aktywny, istnieje możliwość wyświetlania treści dopasowanych do kontekstu miejsca, czasu i przestrzeni. Można na nim przekazywać kluczowe komunikaty, przypominać o zasadach bezpieczeństwa lub przedstawiać inne cenne informacje. Dzięki wykorzystaniu autorskiej platformy Signio komunikacja cyfrowa za pośrednictwem rozwiązania jest zarządzana zdalnie.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.