Komunikaty PR

Wzmocnione tablety TOUGHBOOK w pracy ekip serwisowych

2020-08-31  |  01:00
Biuro prasowe

Centrica jest globalną firmą energetyczną i usługową o 200-letniej historii. Wchodząca w jej skład marka British Gas świadczy usługi w zakresie dystrybucji energii oraz konserwacji m.in. 1500 lamp gazowych, które do dziś funkcjonują w Londynie. Od 20 lat firma ściśle współpracuje z Panasonic, aby utrzymać swój rozwój technologiczny i obsługę klientów na najwyższym poziomie.

Centrica zainwestowała w pełni wytrzymały model TOUGHBOOK G1 o przekątnej 10,1 cala z systemem operacyjnym Windows 10 Pro. Tablet charakteryzuje się zwiększoną wydajnością oraz długim czasem pracy na baterii - do 14 godzin. Urządzenie jest również wyposażone wysokiej jakości kamery przednie i tylne oraz zoptymalizowane anteny WWAN.

Z urządzeń korzysta ponad 7500 tysiąca inżynierów pracujących w terenie. Wykorzystują oni wytrzymałe tablety TOUGHBOOK G1 jako główne narzędzie do planowania zadań, konserwacji, przeglądania wykresów i komunikacji podczas wykonywania usług serwisowych w domach i firmach klientów. Urządzenie zastępuje stosy ulotek produktowych, które serwisanci musieli wcześniej ze sobą wozić. Zamiast tego korzystają z tabletów, aby pokazać klientom rozwiązanie produktowe z biblioteki online, przygotować ofertę na miejscu i wysłać ją na komputer klienta. Po zatwierdzeniu, pracownik może natychmiast zainstalować produkt, nie tracąc czasu na przejazdy.

Jednocześnie Centrica przeprowadziła migrację z systemu Windows 7 do Windows 10 Pro. Dzięki opartym na chmurze aplikacjom Microsoft 365, inżynierowie terenowi mają dostęp do wszystkich informacji o produktach oraz możliwość korzystania z usług Microsoft Team, aby konsultować się z innymi serwisantami. Zaletą Microsoft 365 jest także większe bezpieczeństwo.

- Nasze narzędzia do współpracy oraz rozwiązania, które wprowadził Microsoft 365 są oparte na chmurze, a to oznacza, że nie przechowujemy danych klientów na urządzeniach inżynierów - mówi Joanne Rose, Head of Mobile User Computing w firmie Centrica. – W efekcie dane klientów są łatwiej dostępne dla serwisantów pracujących w terenie, a jednocześnie bezpieczne.

Centrica planuje również wykorzystanie rozwiązania Windows Autopilot, aby sprawniej wdrażać nowe urządzenia. Dzięki temu Panasonic będzie mógł dostarczyć nowe urządzenie inżynierowi bez konieczności wstępnej konfiguracji oprogramowania. Użytkownik będzie musiał tylko włączyć tablet i podać swoje dane logowania, a wszystkie aplikacje i ustawienia zostaną automatycznie pobrane z chmury Microsoft, by odtworzyć konkretną konfigurację biznesową.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc. Biuro prasowe
2024-07-25 | 13:20

Neptis SA zwiększył liczbę płacących użytkowników w aplikacji Yanosik o 18 proc.

Spółka technologiczna Neptis S.A., notowana na rynku NewConnect, w pierwszym półroczu 2024 r. zwiększyła liczbę użytkowników aplikacji Yanosik, czyli
IT i technologie Sekret sukcesu AVoIP? Elastyczność w wyborach
2024-07-25 | 11:00

Sekret sukcesu AVoIP? Elastyczność w wyborach

Technologie AV i protokół internetowy (IP) połączyły siły, przynosząc rewolucyjne zmiany w branży. Ta dynamiczna integracja oferuje bardziej ekonomiczne i dostępne rozwiązania,
IT i technologie PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH
2024-07-24 | 12:30

PROJEKTORY PANASONIC OŻYWIAJĄ STAROŻYTNY EFEZ W MUZEUM DOŚWIADCZEŃ IMMERSYJNYCH

Projektory laserowe DLP Panasonic zostały wybrane przez tureckie muzeum ze względu na swoją rozdzielczość 4K i wysoką jasność, które są niezbędne do projekcji na dużą skalę w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.