Xerox wybiera RISE with SAP i przekształca architekturę korporacyjną
Linkleaders
Piotrkowska 148/150
90-631 Łódź
patrycja.kaleta|linkleaders.pl| |patrycja.kaleta|linkleaders.pl
505 223 994
https://www.linkleaders.pl/
Chmurowe rozwiązania stają się kluczowym elementem nie tylko w transformacji technologicznej organizacji, ale także w przeobrażaniu ich strategii biznesowych. Xerox Holdings Corporation, jeden z globalnych liderów w dziedzinie druku i przetwarzania dokumentów, podążając za tym trendem, wybrał rozwiązania SAP, aby przekształcić swoją architekturę korporacyjną w ramach wieloletniego programu „Reinvention”.
Z raportu SAP ( „Biznes napędzany cyfrowo. Rozwój w obliczu Przemysłu 5.0”) wynika, że wśród kluczowych zachęt, decydujących o wdrożeniu chmury, firmy wskazują najczęściej aspekty związane z wygodą (dostęp do danych i usług z dowolnego miejsca – wskazany przez 35% badanych), oszczędnościami (niższe koszty wykorzystania – 34%) i elastycznością (elastyczność rozwiązań i łatwe aktualizacje – 33%, dopasowanie do potrzeb w obliczu pracy zdalnej/hybrydowej – 32%). Jedna czwarta (26%) badanych podkreśliła, że do wejścia w chmurę zachęcił je wysoki poziom bezpieczeństwa danych, który ona zapewnia. Jak podkreślają eksperci, duże organizacje mocno doceniają także to, że dobrze dobrane technologie chmurowe wspierają ich cele strategiczne, będąc często podstawą nie tylko transformacji technologicznej, ale szerzej pojętej transformacji myślenia biznesowego.
Xerox Holdings Corporation to jeden z największych na świecie dostawców urządzeń, rozwiązań i usług z zakresu druku i przetwarzania dokumentów. Funkcjonuje w 145 krajach i zatrudnia ponad 18 700 pracowników. W ramach swojego programu „Reinvention”, firma założyła dostosowanie zasobów do celów, jakimi są udoskonalanie i ustabilizowanie kluczowej działalności w zakresie druku, a także zwiększenie produktywności i wydajności oraz skupienie się na nowych usługach cyfrowych i IT, przekładających się na wyniki biznesowe klientów.
Wybierając rozwiązanie RISE with SAP, aby przenieść się do chmury, Xerox rozpoczyna realizację tzw. podejścia „clean core”, aby usprawnić operacje i procesy biznesowe na różnych rynkach. Dzięki SAP S/4HANA Cloud, firma spodziewa się obniżyć koszty IT, ustandaryzować globalne procesy i usługi biznesowe oraz znacznie uprościć strukturę aplikacji, co umożliwi wyjście naprzeciw zmieniającym się wymaganiom branży.
Przenosząc się do chmury z rozwiązaniami SAP, Xerox usprawnia operacje, procesy biznesowe i pozycjonuje się jako organizacja oparta na usługach i oprogramowaniu. SAP jest strategicznym partnerem, który pomaga nam sprostać aktualnym potrzebom klientów i partnerów, zwiększając naszą szybkość, sprawność i efektywność kosztową, zapewniając jednocześnie całemu przedsiębiorstwu nowoczesne narzędzia i lepsze wsparcie. Wpisując się w nasz program „Reinvention”, to partnerstwo podkreśla zaangażowanie Xerox w zapewnianie klientom i partnerom sukcesu w hybrydowym środowisku pracy – powiedział Louie Pastor, wiceprezes wykonawczy, dyrektor ds. transformacji i administracji w Xerox.
Wśród rozwiązań chmurowych, wybranych przez Xerox znalazły się także: SAP Business AI, portfolio narzędzi SAP Customer Experience, SAP Business Technology Platform (SAP BTP) i rozwiązania SAP do zarządzania dostawami. Połączenie kilku innowacyjnych rozwiązań chmurowych w SAP BTP zapewnia Xerox zintegrowaną platformę, obejmującą obszary takie jak finanse, łańcuch dostaw i sprzedaż. Pozwoli to firmie na uzyskanie wglądu w czasie rzeczywistym w transakcje operacyjne, zapewniając większą zwinność i elastyczność w rozwijaniu oferty, przy jednoczesnym zwiększeniu automatyzacji, uproszczeniu i redukcji kosztów działalności. SAP Business AI zostanie początkowo wdrożony na potrzeby kontroli integralności biznesowej, a w najbliższych miesiącach trwać będzie praca nad dodatkowymi perspektywami jego użycia.
Xerox skorzysta również z rozwiązań SAP w zakresie cyfrowego łańcucha dostaw, aby zoptymalizować swój łańcuch dostaw i ograniczyć ryzyko poprzez poprawę widoczności zapasów w prawie 145 krajach, w których prowadzi działalność. Umożliwia to rozszerzenie analityki w całej organizacji i sprawniejsze podejmowanie decyzji opartych na danych.
Jesteśmy dumni, że Xerox zdecydował się wykorzystać moc rozwiązań SAP do napędzania swojej zmiany cyfrowej. Wybierając RISE with SAP, wdroży nowe modele biznesowe w celu poprawy doświadczeń klientów i rozpocznie integrację z SAP Business AI, aby rozwijać działalność. Umożliwi to organizacji wykorzystanie jej silnej historii i wprowadzenie nowej ery innowacji w zakresie rozwiązań dla środowisk pracy, które oferuje klientom – podsumowuje Dominik Asam, dyrektor finansowy i członek zarządu SAP SE.

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce

Motorola na MWC 2025: kolejna generacja ekosystemu Smart Connect ze wsparciem moto ai
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.