Xerox wybiera RISE with SAP i przekształca architekturę korporacyjną
Chmurowe rozwiązania stają się kluczowym elementem nie tylko w transformacji technologicznej organizacji, ale także w przeobrażaniu ich strategii biznesowych. Xerox Holdings Corporation, jeden z globalnych liderów w dziedzinie druku i przetwarzania dokumentów, podążając za tym trendem, wybrał rozwiązania SAP, aby przekształcić swoją architekturę korporacyjną w ramach wieloletniego programu „Reinvention”.
Z raportu SAP ( „Biznes napędzany cyfrowo. Rozwój w obliczu Przemysłu 5.0”) wynika, że wśród kluczowych zachęt, decydujących o wdrożeniu chmury, firmy wskazują najczęściej aspekty związane z wygodą (dostęp do danych i usług z dowolnego miejsca – wskazany przez 35% badanych), oszczędnościami (niższe koszty wykorzystania – 34%) i elastycznością (elastyczność rozwiązań i łatwe aktualizacje – 33%, dopasowanie do potrzeb w obliczu pracy zdalnej/hybrydowej – 32%). Jedna czwarta (26%) badanych podkreśliła, że do wejścia w chmurę zachęcił je wysoki poziom bezpieczeństwa danych, który ona zapewnia. Jak podkreślają eksperci, duże organizacje mocno doceniają także to, że dobrze dobrane technologie chmurowe wspierają ich cele strategiczne, będąc często podstawą nie tylko transformacji technologicznej, ale szerzej pojętej transformacji myślenia biznesowego.
Xerox Holdings Corporation to jeden z największych na świecie dostawców urządzeń, rozwiązań i usług z zakresu druku i przetwarzania dokumentów. Funkcjonuje w 145 krajach i zatrudnia ponad 18 700 pracowników. W ramach swojego programu „Reinvention”, firma założyła dostosowanie zasobów do celów, jakimi są udoskonalanie i ustabilizowanie kluczowej działalności w zakresie druku, a także zwiększenie produktywności i wydajności oraz skupienie się na nowych usługach cyfrowych i IT, przekładających się na wyniki biznesowe klientów.
Wybierając rozwiązanie RISE with SAP, aby przenieść się do chmury, Xerox rozpoczyna realizację tzw. podejścia „clean core”, aby usprawnić operacje i procesy biznesowe na różnych rynkach. Dzięki SAP S/4HANA Cloud, firma spodziewa się obniżyć koszty IT, ustandaryzować globalne procesy i usługi biznesowe oraz znacznie uprościć strukturę aplikacji, co umożliwi wyjście naprzeciw zmieniającym się wymaganiom branży.
Przenosząc się do chmury z rozwiązaniami SAP, Xerox usprawnia operacje, procesy biznesowe i pozycjonuje się jako organizacja oparta na usługach i oprogramowaniu. SAP jest strategicznym partnerem, który pomaga nam sprostać aktualnym potrzebom klientów i partnerów, zwiększając naszą szybkość, sprawność i efektywność kosztową, zapewniając jednocześnie całemu przedsiębiorstwu nowoczesne narzędzia i lepsze wsparcie. Wpisując się w nasz program „Reinvention”, to partnerstwo podkreśla zaangażowanie Xerox w zapewnianie klientom i partnerom sukcesu w hybrydowym środowisku pracy – powiedział Louie Pastor, wiceprezes wykonawczy, dyrektor ds. transformacji i administracji w Xerox.
Wśród rozwiązań chmurowych, wybranych przez Xerox znalazły się także: SAP Business AI, portfolio narzędzi SAP Customer Experience, SAP Business Technology Platform (SAP BTP) i rozwiązania SAP do zarządzania dostawami. Połączenie kilku innowacyjnych rozwiązań chmurowych w SAP BTP zapewnia Xerox zintegrowaną platformę, obejmującą obszary takie jak finanse, łańcuch dostaw i sprzedaż. Pozwoli to firmie na uzyskanie wglądu w czasie rzeczywistym w transakcje operacyjne, zapewniając większą zwinność i elastyczność w rozwijaniu oferty, przy jednoczesnym zwiększeniu automatyzacji, uproszczeniu i redukcji kosztów działalności. SAP Business AI zostanie początkowo wdrożony na potrzeby kontroli integralności biznesowej, a w najbliższych miesiącach trwać będzie praca nad dodatkowymi perspektywami jego użycia.
Xerox skorzysta również z rozwiązań SAP w zakresie cyfrowego łańcucha dostaw, aby zoptymalizować swój łańcuch dostaw i ograniczyć ryzyko poprzez poprawę widoczności zapasów w prawie 145 krajach, w których prowadzi działalność. Umożliwia to rozszerzenie analityki w całej organizacji i sprawniejsze podejmowanie decyzji opartych na danych.
Jesteśmy dumni, że Xerox zdecydował się wykorzystać moc rozwiązań SAP do napędzania swojej zmiany cyfrowej. Wybierając RISE with SAP, wdroży nowe modele biznesowe w celu poprawy doświadczeń klientów i rozpocznie integrację z SAP Business AI, aby rozwijać działalność. Umożliwi to organizacji wykorzystanie jej silnej historii i wprowadzenie nowej ery innowacji w zakresie rozwiązań dla środowisk pracy, które oferuje klientom – podsumowuje Dominik Asam, dyrektor finansowy i członek zarządu SAP SE.
AI zabierze ludziom pracę? Niekoniecznie
González Byass ogranicza zużycie plastiku dzięki rozwiązaniom SAP
IT mocną stroną Wrocławia
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Polska pracuje nad propozycjami dotyczącymi konkurencyjności UE. To element przygotowań do prezydencji
1 stycznia Polska obejmie swoją drugą w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Nie opublikowano jeszcze szczegółowego kalendarza ani priorytetów polskiego przewodnictwa, ale według wiceministra rozwoju i technologii Ignacego Niemczyckiego powinno się ono koncentrować na likwidacji barier dla usług, deregulacji oraz dekarbonizacji przeprowadzonej w taki sposób, by zachować konkurencyjność europejskiego przemysłu.
Infrastruktura
Ruch na lotniskach regionalnych niezagrożony. Centralne lotnisko ma być nie konkurencją, ale uzupełnieniem oferty lotniczej
Nowe lotnisko centralne, którego budowa ma ruszyć w 2026 roku, nie wpłynie negatywnie na lotniska regionalne – zapowiada wiceminister infrastruktury Maciej Lasek, powołując się na prognozy IATA. Jak podkreśla, odpowiadają one za dwa różne rodzaje ruchu lotniczego, dlatego mowa bardziej o wzajemnym uzupełnianiu się, a nie rywalizacji.
Ochrona środowiska
Technologia wirtualnych bliźniaków rewolucjonizuje produkcję w firmach. Pomaga im też ograniczać ślad węglowy produktów
Dzięki technologii wirtualnych bliźniaków procesy produkcyjne stają się bardziej wydajne. Według Fortune Business Insights globalny rynek takich rozwiązań do 2032 roku będzie się rozwijać w blisko 40-proc. tempie, do wartości blisko 260 mld dol. Jednak wirtualne bliźniaki mogą też odegrać kluczową rolę w przyspieszeniu realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Wykorzystanie tej technologii pozwala bowiem projektować produkty i systemy tak, żeby miały jak najniższy ślad węglowy i koszt ekologiczny, w zgodzie z unijną polityką klimatyczną i założeniami GOZ.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.