Komunikaty PR

Xerox wyznacza nowe trendy w zarządzaniu dokumentami

2020-06-08  |  12:00
Biuro prasowe

Transformacja cyfrowa stała się w ostatnim czasie bardzo ważnym punktem strategii rozwoju dla organizacji. Rzeczywistość w ostatnich miesiącach niezwykle się zmieniła - częściej pracujemy zdalnie i potrzebujemy do tego zaawansowanej, a zarazem bezpiecznej technologii, która zapewni nam bezproblemowy obieg dokumentami. Eksperci z Xerox przedstawiają trendy, które wpływają na obszar zarządzania dokumentami.

Zarządzanie drukowaniem bardzo zmieniło się na przestrzeni lat i wraz z początkiem cyfrowej transformacji przekształciło się w usługę zarządzania zdigitalizowanymi dokumentami. Oba procesy nie są już skoncentrowane na papierze i oferują szereg możliwości — od sprawowania kontroli nad przepływem informacji w trakcie pracy aż do zabezpieczania krążących w firmie dokumentów. Od tego czasu wspomniane usługi rozwijały się i zmieniały wraz z możliwościami rynku, zdeterminowanymi aktualnymi potrzebami przedsiębiorstw oraz rozwojem technologicznym.
 

Pandemia koronawirusa zwiększa tempo cyfrowej transformacji
W opinii Stuarta Price’a, General Managera w Xerox Polska, bieżąca sytuacja związana z pandemią koronawirusa ma niezwykle silny wpływ na dalszy postęp zmian oraz tempo transformacji cyfrowej. Przeobrażenia będą szczególnie widoczne w małych i średnich firmach oraz branżach, które unikały tej konieczności w ostatnich latach, takich jak opieka zdrowotna. Dla przykładu, te zmiany mogą realnie wpłynąć na pracę szpitali — umożliwią tworzenie elektronicznych rejestrów pacjentów, minimalizując w ten sposób ryzyko niewłaściwego umieszczenia ważnej dokumentacji. Tym samym zwiększą jej poziom bezpieczeństwa.  

Pamięć masowa w chmurze a bezpieczeństwo danych
McAfee Cloud Report ujawnia, że 87% firm doświadcza przyspieszenia tempa wykonywanej pracy, dzięki korzystaniu z chmury do przechowywania i wymiany danych. Wykorzystanie cloudowego środowiska może wiązać się z podniesionym ryzykiem naruszenia bezpieczeństwa danych, np. nieuprawnionym dostępem do chmury czy odszyfrowania cennych dokumentów. Niezwykle ważnym trendem jest nieustanne poprawianie bezpieczeństwa przechowywania firmowych danych. Dla przykładu - Xerox, dzięki partnerstwu z Cisco i McAfee, stale współpracuje w zakresie poprawy bezpieczeństwa systemów do zarządzania dokumentami w organizacjach.

Zarządzanie dokumentami z poziomu smartfonu
Kolejnym zauważalnym trendem w obszarze zarządzania dokumentami  jest dostęp mobilny, dzięki któremu pracownik o każdej porze może mieć dostęp do potrzebnych dokumentów. Trend potwierdzają najnowsze badania, które pokazują, że rozwój technologiczny smartfonów przyczynił się do wzrostu liczby pracowników wykonujących pracę w sposób zdalny. W opinii Stuarta Price’a, usprawnienie pracy poprzez możliwość zarządzania dokumentami za pomocą smartfonów, czy tabletów będzie kluczowym wyzwaniem rozwoju tego typu usług w najbliższych miesiącach. Co więcej, zapowiadają stworzenie prawdziwie elastycznego miejsca pracy dla pracowników klientów, które powstaje jako wypadkowa eksperckiej oceny potrzeb klientów w zakresie instalacji i tworzenia nowej infrastruktury IT.

W opinii eksperta z Xerox, akceptacja nowych technologii jest kluczem do poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw w erze cyfrowej. Połączenie wspomnianych trendów nie tylko podkreśla rolę procesów zarządzania dokumentami w rozwoju biznesu, ale także stanowi rozwiązanie problemów, przed którymi współcześnie stoją firmy.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:00

Jak nowe technologie i AI kształtują przyszłość biznesu

W erze dynamicznych zmian technologicznych, sztuczna inteligencja (AI) i nowe technologie zmieniają oblicze finansów. W ubiegłym tygodniu, podczas wydarzenia "Future of Finance
IT i technologie 2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath
2024-09-26 | 16:00

2024 rokiem integracji sztucznej inteligencji według raportu UiPath

Coroczne badanie UiPath wykazało, że specjaliści ds. automatyzacji aktywnie integrują sztuczną inteligencję w swojej pracy, ponieważ branża automatyzacji oprogramowania nadal się
IT i technologie Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI
2024-09-26 | 10:42

Nowe badania Salesforce: jest 5 typów osobowości z różnym podejściem do AI

Nowe badanie Slack Workforce Lab sprawdziło, co motywuje pracowników do korzystania ze sztucznej inteligencji i co sądzą oni o używaniu jej w pracy. Dzięki pogłębionym wywiadom i

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Do 2050 roku lotnictwo ma być zeroemisyjne. Do osiągnięcia tego celu konieczna jest wymiana floty i przejście na ekologiczne paliwa

Lotnictwo odpowiada za ok. 4 proc. całkowitej emisji gazów cieplarnianych w UE. Międzynarodowa Organizacja Lotnictwa Cywilnego (ICAO) prognozowała, że wraz z dynamicznym wzrostem ruchu lotniczego do 2050 roku emisje z lotnictwa mogą się potroić w porównaniu z 2015 rokiem. Dlatego dwa lata temu wszystkie państwa członkowskie tej organizacji przyjęły zobowiązanie, by w ciągu kolejnych 25 lat dążyć do zeroemisyjności. Eksperci oceniają, że do tego konieczne są co najmniej dwa warunki – przejście na ekologiczne paliwa lotnicze i modernizacja floty.

Prawo

Rośnie liczba wynalazków wykorzystujących sztuczną inteligencję. Za rozwojem technologii nie nadążają przepisy

W ciągu ostatnich 10 lat liczba patentów związanych z generatywną sztuczną inteligencją wzrosła z 733 w 2014 roku do ponad 14 tys. w 2023 roku – wynika z raportu Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO). Łącznie w ciągu dekady przyznano niemal 54,5 tys. patentów dla tego typu wynalazków. Nie wszystkie kwestie związane z prawem własności intelektualnej, prawem autorskim, wykorzystaniem gen AI są uregulowane. – Potrzeba jeszcze trochę czasu, żeby znalazły się odpowiednie rozwiązania prawne, które pozwolą na ochronę rozwiązań wykorzystujących sztuczną inteligencję – ocenia Dorota Rzążewska, prezeska Polskiej Izby Rzeczników Patentowych.

DlaWas.info

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.