Za półmetkiem budowy 3T Office Park
- Największy projekt biurowy w Gdyni 3T Office Park jest na półmetku budowy.
- Powierzchnia najmu powstającego obiektu wyniesie 38,5 tys. m2.
- Obecnie skomercjalizowane zostało już ok. 20% powierzchni, a pozostałe 80% jest w postępowaniach ofertowych.
3T Office Park w Gdyni znajduje się w połowie budowy. Całkowita powierzchnia użytkowa 3T Office Park wyniesie 54,9 tys. m2, z czego powierzchnia najmu 38,5 tys. m2. Do końca stycznia został zrealizowany stan surowy podziemia, a w ciągu kolejnych pięciu miesięcy – 27 z 33 planowanych nadziemnych kondygnacji trzech wież biurowca. Aktualnie trwają prace instalacyjne oraz montaż fasad.
- Realizacja projektu przebiega zgodnie z planem. Każdego dnia na budowie pracuje ponad 250 osób. PORR jako generalny wykonawca czuwa nad poprawnością przebiegu prac i procedurami wykonywania robót z uwzględnieniem wymogów dotyczących COVID-19. Budowa biurowca zostanie ukończona w połowie 2021 roku. Cieszę się, że nie tylko sama realizacja przebiega bez zakłóceń, ale także komercjalizacja obiektu odbywa się zgodnie z założeniami - komentuje Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.
Komercjalizacja obiektu zgodnie z planem
3T Office Park ma dotychczas potwierdzonych czterech najemców: działającą w branży morskiej i energetycznej Wartsila Polska Sp. z o. o., przedszkole Mały Einstein, centrum medyczne Medicover oraz restaurację Meating Point. Zainteresowanie najmem jest bardzo duże. Obecnie zostało wynajęte już ok. 20% powierzchni. Pozostałe 80% jest w postępowaniach ofertowych, z czego 50% to zaawansowane negocjacje, a 30% dotyczy nowych zapytań ofertowych z ostatniego kwartału.
- Spodziewani przed pandemią i aktualnie pojawiający się najemcy należą do tego samego profilu. Głównie są to branże SSC, IT oraz szeroko rozumiana branża morska – firmy projektowe, energetyczne oraz logistyczne. To bardzo ważna gałąź biznesu w Gdyni – wyjaśnia Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.
Lokalizacja 3T Office Park
Biurowiec powstaje przy ul. Kazimierza Górskiego, w dobrze skomunikowanej, wielofunkcyjnej dzielnicy Gdyni. W pobliżu 3T Office Park znajdują się m.in. przystanki SKM i PKM, Hala Gdynia Arena, biurowce przy ul. Łużyckiej, kompleksy sportowe oraz centrum handlowe Riviera. W ramach inwestycji powstaje obiekt składający się z 3 wież (10, 13 i 10 kondygnacji) ze wspólną częścią podziemną składającą się z dwóch kondygnacji hal garażowych. Parking podziemny pomieści 405 miejsc parkingowych i 250 stanowisk rowerowych.
Źródło: 3T Office Park Sp. z o.o.

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.