Za półmetkiem budowy 3T Office Park
- Największy projekt biurowy w Gdyni 3T Office Park jest na półmetku budowy.
- Powierzchnia najmu powstającego obiektu wyniesie 38,5 tys. m2.
- Obecnie skomercjalizowane zostało już ok. 20% powierzchni, a pozostałe 80% jest w postępowaniach ofertowych.
3T Office Park w Gdyni znajduje się w połowie budowy. Całkowita powierzchnia użytkowa 3T Office Park wyniesie 54,9 tys. m2, z czego powierzchnia najmu 38,5 tys. m2. Do końca stycznia został zrealizowany stan surowy podziemia, a w ciągu kolejnych pięciu miesięcy – 27 z 33 planowanych nadziemnych kondygnacji trzech wież biurowca. Aktualnie trwają prace instalacyjne oraz montaż fasad.
- Realizacja projektu przebiega zgodnie z planem. Każdego dnia na budowie pracuje ponad 250 osób. PORR jako generalny wykonawca czuwa nad poprawnością przebiegu prac i procedurami wykonywania robót z uwzględnieniem wymogów dotyczących COVID-19. Budowa biurowca zostanie ukończona w połowie 2021 roku. Cieszę się, że nie tylko sama realizacja przebiega bez zakłóceń, ale także komercjalizacja obiektu odbywa się zgodnie z założeniami - komentuje Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.
Komercjalizacja obiektu zgodnie z planem
3T Office Park ma dotychczas potwierdzonych czterech najemców: działającą w branży morskiej i energetycznej Wartsila Polska Sp. z o. o., przedszkole Mały Einstein, centrum medyczne Medicover oraz restaurację Meating Point. Zainteresowanie najmem jest bardzo duże. Obecnie zostało wynajęte już ok. 20% powierzchni. Pozostałe 80% jest w postępowaniach ofertowych, z czego 50% to zaawansowane negocjacje, a 30% dotyczy nowych zapytań ofertowych z ostatniego kwartału.
- Spodziewani przed pandemią i aktualnie pojawiający się najemcy należą do tego samego profilu. Głównie są to branże SSC, IT oraz szeroko rozumiana branża morska – firmy projektowe, energetyczne oraz logistyczne. To bardzo ważna gałąź biznesu w Gdyni – wyjaśnia Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.
Lokalizacja 3T Office Park
Biurowiec powstaje przy ul. Kazimierza Górskiego, w dobrze skomunikowanej, wielofunkcyjnej dzielnicy Gdyni. W pobliżu 3T Office Park znajdują się m.in. przystanki SKM i PKM, Hala Gdynia Arena, biurowce przy ul. Łużyckiej, kompleksy sportowe oraz centrum handlowe Riviera. W ramach inwestycji powstaje obiekt składający się z 3 wież (10, 13 i 10 kondygnacji) ze wspólną częścią podziemną składającą się z dwóch kondygnacji hal garażowych. Parking podziemny pomieści 405 miejsc parkingowych i 250 stanowisk rowerowych.
Źródło: 3T Office Park Sp. z o.o.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.