Komunikaty PR

Zakończenie budowy Cerisier Résidence w Poznaniu

2020-09-03  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Bouygues Immobilier Polska oddał do użytku drugą inwestycję w Poznaniu. W otoczeniu wiśniowych drzewek i w pobliżu Lasku Marcelińskiego zbudował 106 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach i podwyższonym standardzie. Wokół budynku sadzonych jest ponad 100 drzew – to element zrównoważonego budownictwa.

Wiśniowa Rezydencja, bo tak można przetłumaczyć francuską nazwę Cerisier Résidence, na Grunwaldzie jest już gotowa. – Budowę uznajemy za zakończoną – informuje Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie, rozpoczęliśmy przekazywanie kluczy do mieszkań – dodaje.

Mieszkania są już przygotowane do odbiorów. Na klatkach i w korytarzach trwają jeszcze kosmetyczne prace wykończeniowe. Wśród nich wyróżniają się reprezentacyjne hole wejściowe, portale drzwiowe i podświetlone elewacje. Do wykończenia części wspólnych zostały użyte rozwiązania i materiały o kolorystyce nawiązującej do elewacji budynku, w tym zabudowane skrzynki pocztowe ze stali nierdzewnej i duże płytki na posadzkach.

Ponad 100 nowych drzew

Wokół Cerisier Résidence sadzone są rośliny m.in. 106 grabów i 9 wiśni, do których odnosi się nazwa inwestycji. – Ekologiczne budownictwo to element naszej strategii – wyjaśnia Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska. – Dokładamy wszelkich starań, aby nasze inwestycje posiadały jak największą liczbę proekologicznych rozwiązań – zaznacza. Drzewka owocowe będą elementem zielonego, wewnętrznego i częściowo otwartego dziedzińca, na którym umieszczane są także ławki z pergolami.

Cerisier Résidence to kameralny, 3-piętrowy budynek, w którym znalazło się 106 mieszkań o funkcjonalnych rozkładach. Do mieszkań na parterze od ulicy Smardzewskiej przynależą oświetlone ogródki (do 200 mkw.) z kranikami do podlewania zieleni, natomiast mieszkania położone wyżej mają głębokie balkony. W budynku znalazły się różne warianty mieszkań: od kawalerek po 4-pokojowe (od 28 do 90 mkw.). Drzwi do poszczególnych lokali są umieszczone w minimalistycznych, nowoczesnych portalach. Do dyspozycji mieszkańców jest garaż podziemny, w którym znajdują się także indywidualne boksy na rowery. Mieszkania wyposażone są w wideodomofony, a cały obiekt jest monitorowany. Ostatnie mieszkania w Wiśniowej Rezydencji są jeszcze dostępne.

Dla wszystkich swoich inwestycji polski oddział francuskiego dewelopera starannie wybiera lokalizacje. Tak było i tym razem. Budynek położony jest w otoczeniu zieleni i w pobliżu Lasku Marcelińskiego. – Dążymy do tego, aby mieszkańcy naszych osiedli zawsze mieli dostęp do terenów rekreacyjnych, co także wpisuje się w ideę zrównoważonego budownictwa – tłumaczy Cezary Grabowski. Niedaleko jest także park. Dodatkowym atutem jest bliskość przystanków komunikacji miejskiej.

Do głównych zalet należy jeszcze zaliczyć kameralną i niewysoka architekturę budynku. Elewacja utrzymana jest w jasnych, eleganckich kolorach – bieli, szarości oraz brązu. Urozmaicają ją balustrady balkonowe ze szkła oraz z płyt dekoracyjnych.

Dobra sytuacja w Poznaniu

Cerisier Résidence to jeden z trzech projektów Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Dwa pozostałe to: Manufaktura Stare Miasto i Soleil de Malta. Pierwszy przy ul. Bóżniczej jest już zakończony, drugi jest realizowany przy ul. Milczańskiej. To właśnie w inwestycji Soleil de Malta zostało najwięcej mieszkań do kupienia w Poznaniu od Bouygues Immobilier Polska. – Na podstawie zainteresowania naszymi inwestycjami, a także najnowszych raportów rynkowych, oceniamy popyt w Poznaniu jako wysoki. Na szczęście nie widać na razie negatywnego wpływu epidemii na poznański rynek mieszkaniowy – ocenia Cezary Grabowski.

Analitycy JLL zauważają, że w pierwszym kwartale 2020 roku sprzedaż mieszkań na wszystkich największych rynkach była na bardzo wysokim poziomie, a w niektórych miastach, jak w Poznaniu i Łodzi, padły nawet sprzedażowe rekordy (1,5 tys. w Poznaniu). Z kolei w raporcie a czytamy, że w marcu 2020 r. zanotowano w Polsce historycznie wysoką (najwyższą od 2005 r.) kwartalną liczbę mieszkań oddanych do użytkowania (45,5 tys.), co dobrze świadczy o poziomie podaży. – Epidemia nie wstrzymała żadnych naszych projektów, co więcej, w ostatnich miesiącach zapowiedzieliśmy kolejne inwestycje i wprowadziliśmy do sprzedaży mieszkania we Wrocławiu i Warszawie. W tym roku planujemy oddać do użytku ponad 650 mieszkań, w tym w Cerisier Résidence w Poznaniu – zapowiada Cezary Grabowski.

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 45 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6100 mieszkań.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony” Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:13

Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”

Zarówno aktywność regulatorów, jak i rosnąca świadomość społeczeństwa napędzają zmiany w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dotyka to także deweloperów
Nieruchomości Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach
2024-04-29 | 11:15

Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach

Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych
Nieruchomości Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.