Zalman CNPS10X Performa Black - gotowy na wyzwania

Zalman CNPS10X Performa Black to chłodzenie procesora, które pod płaszczykiem eleganckiej czerni ma skrywać osiągi godne entuzjastów. Uzbrojony w śmigło o średnicy 135 mm ma w ciszy sobie radzić z procesorami o TDP do 180 W, a więc także z topowymi CPU Intela i AMD.
Chłodzenie Zalman CNPS10X Performa Black jest adresowane do osób, które cenią sobie estetyczny wygląd, a jednocześnie oczekują wysokiej kultury pracy i solidnej wydajności. Ważący 860 gramów cooler jest tu wyposażony w wentylator turbinowy o średnicy 135 mm z łożyskowaniem EBR. Duże śmigło ma generować hałas o natężeniu nie większym niż 28 dBA. Odgłosy chłodzenia powinny więc wtopić się w szumy tła i być niezauważalne dla użytkownika.
Jednocześnie wentylator cechuje się żywotnością szacowaną na około 50 000 godzin i zdolnością do przepompowania ok. 127,7 m sześciennych powietrza w ciągu godziny. Ma to wystarczyć do rozproszenia nawet 180 W ciepła z radiatora oraz schłodzenia sekcji zasilania (VRM) płyty głównej. Energię z CPU transferują cztery miedziane ciepłowody. Każdy z nich ma sześć mm średnicy i bezpośredni kontakt z odpromiennikiem ciepła na procesorze (Direct Touch Heatpipe).
Sam radiator został zaprojektowany w taki sposób, by nie kolidować z pamięciami i znajdującymi się w pobliżu modułami na płytach głównych. Przełożyło się to na całkowitą wysokość, która w przypadku chłodzenia Zalman CNPS10X Performa Black wynosi 165 mm. Warto wziąć ją pod uwagę, gdyż może się okazać, że nie wszystkie obudowy typu midi tower oferują dość przestrzeni na taki cooler.
W zestawie, oprócz standardowych akcesoriów montażowych, znajduje się pasta termoprzewodząca ZM-STC8 o wysokim współczynniku przewodności cieplnej. Chłodzenie procesora Zalman CNPS10X Performa Black jest kompatybilne z większością nowoczesnych podstawek Intela i AMD.
Chłodzenie Zalman CNPS10X wyceniono na 180 zł.
Dane techniczne:
- model: CNPS10X Performa Black
- wymiary: 165 x 140 x 170
- materiał: aluminium, miedź
- waga: 860 g
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA2066/2011-V3/2011/1200/115X/1366
- AMD: AM4/AM3+/AM3/FM2+/FM2
- maks. TDP procesora: 180 W
- wymiary wentylatora: 135 x 135 x 25 mm
- prędkość obrotowa wentylatora: 700 - 1500 obr./min. (+/- 10%)
- maks. przepływ powietrza: ok. 127,7 m3/h (+/-10%)
- maks. natężenie hałasu: 28 dB(A) +/-10%
- łożyskowanie wentylatora: EBR
- żywotność wentylatora: 50 000 godzin

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.