Zalman CNPS10X Performa Black - gotowy na wyzwania

Zalman CNPS10X Performa Black to chłodzenie procesora, które pod płaszczykiem eleganckiej czerni ma skrywać osiągi godne entuzjastów. Uzbrojony w śmigło o średnicy 135 mm ma w ciszy sobie radzić z procesorami o TDP do 180 W, a więc także z topowymi CPU Intela i AMD.
Chłodzenie Zalman CNPS10X Performa Black jest adresowane do osób, które cenią sobie estetyczny wygląd, a jednocześnie oczekują wysokiej kultury pracy i solidnej wydajności. Ważący 860 gramów cooler jest tu wyposażony w wentylator turbinowy o średnicy 135 mm z łożyskowaniem EBR. Duże śmigło ma generować hałas o natężeniu nie większym niż 28 dBA. Odgłosy chłodzenia powinny więc wtopić się w szumy tła i być niezauważalne dla użytkownika.
Jednocześnie wentylator cechuje się żywotnością szacowaną na około 50 000 godzin i zdolnością do przepompowania ok. 127,7 m sześciennych powietrza w ciągu godziny. Ma to wystarczyć do rozproszenia nawet 180 W ciepła z radiatora oraz schłodzenia sekcji zasilania (VRM) płyty głównej. Energię z CPU transferują cztery miedziane ciepłowody. Każdy z nich ma sześć mm średnicy i bezpośredni kontakt z odpromiennikiem ciepła na procesorze (Direct Touch Heatpipe).
Sam radiator został zaprojektowany w taki sposób, by nie kolidować z pamięciami i znajdującymi się w pobliżu modułami na płytach głównych. Przełożyło się to na całkowitą wysokość, która w przypadku chłodzenia Zalman CNPS10X Performa Black wynosi 165 mm. Warto wziąć ją pod uwagę, gdyż może się okazać, że nie wszystkie obudowy typu midi tower oferują dość przestrzeni na taki cooler.
W zestawie, oprócz standardowych akcesoriów montażowych, znajduje się pasta termoprzewodząca ZM-STC8 o wysokim współczynniku przewodności cieplnej. Chłodzenie procesora Zalman CNPS10X Performa Black jest kompatybilne z większością nowoczesnych podstawek Intela i AMD.
Chłodzenie Zalman CNPS10X wyceniono na 180 zł.
Dane techniczne:
- model: CNPS10X Performa Black
- wymiary: 165 x 140 x 170
- materiał: aluminium, miedź
- waga: 860 g
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA2066/2011-V3/2011/1200/115X/1366
- AMD: AM4/AM3+/AM3/FM2+/FM2
- maks. TDP procesora: 180 W
- wymiary wentylatora: 135 x 135 x 25 mm
- prędkość obrotowa wentylatora: 700 - 1500 obr./min. (+/- 10%)
- maks. przepływ powietrza: ok. 127,7 m3/h (+/-10%)
- maks. natężenie hałasu: 28 dB(A) +/-10%
- łożyskowanie wentylatora: EBR
- żywotność wentylatora: 50 000 godzin

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.