Zalman CNPS20X - flagowe chłodzenie już w sklepach
Zalman CNPS20X to konstrukcja dwuwieżowa konstrukcja o wadze 1,3 kg. Ze względu na wysokość równą 165 mm warto upewnić się, że w obudowie jest dość miejsca na tak pokaźne chłodzenie. Jest ono adresowane do fanów ekstremalnych osiągów - posiadaczy topowych CPU i overclockerów. Świadczy o tym specyfikacja, która mówi o maksymalnym TDP 300 W. Zalman staje więc w szranki z flagowcami konkurencji i niejednym zestawem typu AiO.
Wyposażony w sześć ciepłowodów Zalman CNPS20X transferuje ciepło do wykonanego miejscami z czystej miedzi radiatora. Posiada on system 350 kanalików powietrznych i system falistych żeber 4D. Dzięki nim całkowita powierzchnia oddawania ciepła ma przekraczać 1,5 m2. Obieg powietrza wymuszają dwa wentylatory o średnicy 140 mm. Mają one podwójne łopatki i konfigurowalne podświetlenie Spectrum RGB LED.
Tym ostatnim można zarządzać poprzez oprogramowanie Z-Sync. W zestawie z chłodzeniem użytkownik otrzymuje pastę termoprzewodzącą ZM-STC8, która ma pomóc wykorzystać pełny potencjał masywnego coolera. Zainteresowani jego zakupem nie muszą już dłużej czekać. Zalman CNPS20X jest już dostępny w polskich sklepach. Trzeba za niego zapłacić około 360 zł.
Dane techniczne:
- model: CNPS20X
- wymiary (W x S x G): 165 x 170 x 140 mm
- materiał: aluminium, miedź
- waga: 1300 g
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA2066/2011-V3/115X
- AMD: AM4/AM3+/AM3
- wymiary wentylatora: 140 x 140 x 26 mm
- liczba wentylatorów: 2
- prędkość obrotowa wentylatora: 800 - 1500 obr./min. (+/- 10%)
- maks. przepływ powietrza: ok. 104 m3/h (+/-10%)
- maks. natężenie hałasu: 29 dB(A) +/-10%
- łożyskowanie wentylatora: FDB
- żywotność: 100000 godzin
- pobór energii:
- wentylator (1 szt.): 3,36 W
- podświetlenie LED: 1,5 W

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.