Zalman CNPS20X - flagowe chłodzenie już w sklepach
Zalman CNPS20X to konstrukcja dwuwieżowa konstrukcja o wadze 1,3 kg. Ze względu na wysokość równą 165 mm warto upewnić się, że w obudowie jest dość miejsca na tak pokaźne chłodzenie. Jest ono adresowane do fanów ekstremalnych osiągów - posiadaczy topowych CPU i overclockerów. Świadczy o tym specyfikacja, która mówi o maksymalnym TDP 300 W. Zalman staje więc w szranki z flagowcami konkurencji i niejednym zestawem typu AiO.
Wyposażony w sześć ciepłowodów Zalman CNPS20X transferuje ciepło do wykonanego miejscami z czystej miedzi radiatora. Posiada on system 350 kanalików powietrznych i system falistych żeber 4D. Dzięki nim całkowita powierzchnia oddawania ciepła ma przekraczać 1,5 m2. Obieg powietrza wymuszają dwa wentylatory o średnicy 140 mm. Mają one podwójne łopatki i konfigurowalne podświetlenie Spectrum RGB LED.
Tym ostatnim można zarządzać poprzez oprogramowanie Z-Sync. W zestawie z chłodzeniem użytkownik otrzymuje pastę termoprzewodzącą ZM-STC8, która ma pomóc wykorzystać pełny potencjał masywnego coolera. Zainteresowani jego zakupem nie muszą już dłużej czekać. Zalman CNPS20X jest już dostępny w polskich sklepach. Trzeba za niego zapłacić około 360 zł.
Dane techniczne:
- model: CNPS20X
- wymiary (W x S x G): 165 x 170 x 140 mm
- materiał: aluminium, miedź
- waga: 1300 g
- kompatybilne podstawki:
- Intel LGA2066/2011-V3/115X
- AMD: AM4/AM3+/AM3
- wymiary wentylatora: 140 x 140 x 26 mm
- liczba wentylatorów: 2
- prędkość obrotowa wentylatora: 800 - 1500 obr./min. (+/- 10%)
- maks. przepływ powietrza: ok. 104 m3/h (+/-10%)
- maks. natężenie hałasu: 29 dB(A) +/-10%
- łożyskowanie wentylatora: FDB
- żywotność: 100000 godzin
- pobór energii:
- wentylator (1 szt.): 3,36 W
- podświetlenie LED: 1,5 W

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.