Zalman i3 NEO TG White — przestronna obudowa w białym kolorze
Białe komponenty komputerowe z biegiem czasu stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego zatem, że producenci starają się nadążać za trendami i prezentują również coraz więcej obudów w wyróżniających się jasnych barwach. Zalman i3 NEO TG White to najnowszy tego przykład.
Zalman i3 NEO TG White to obudowa ATX Mid-Tower, w której można zainstalować płytę główną w formacie ATX, mATX i Mini-ITX. Całość wyróżnia się przezroczystym frontem ze szkła hartowanego, a także montowanym na zawiasach szklanym bocznym panelem o grubości 3 mm. Użytkownicy mogą więc liczyć na szybki wgląd na podzespoły, a także maksymalnie ułatwiony dostęp do wnętrza obudowy.
Produkt posiada aż cztery wbudowane wentylatory ARGB Infinity Mirror o średnicy 120 mm. Trzy z nich znajdują się z przodu, a czwarty rotor znalazł się w tylnej części. Można zatem spodziewać się doskonałej wentylacji, ale nie tylko. Jak sugeruje oznaczenie wentylatorów, zostały one wyposażone w kontroler ARGB zapewniający efektowne i łatwe do modyfikacji podświetlenie.
Model i3 NEO TG White ma wyróżniać się również odpowiednią ochroną podzespołów przed kurzem. W tym celu na pokładzie znalazły się trzy łatwo zdejmowalne filtry magnetyczne, które zostały usytuowane na górze, na dole oraz na froncie. Ważny atutem mogą okazać się także spore możliwości rozbudowy rzeczonej obudowy. Wewnątrz można ulokować nawet cztery dodatkowe wentylatory oraz trzy radiatory (do 360 mm na froncie).
Jeśli natomiast chodzi o miejsce na podzespoły, w środku można zamocować chłodzenie procesora o wysokości do 162 mm, kartę graficzną o długości do 355 mm oraz zasilacz o długości do 210 mm. Warto wspomnieć też o funkcjonalnym panelu I/O z trzema gniazdami USB (dwa w standardzie 3.0). Całość cechuje się wymiarami 415 x 219 x 484 mm i waży 5,8 kg.
Obudowa Zalman i3 NEO TG White jest już dostępna w sklepach w cenie od ok. 270 zł. Dostępny jest także czarny wariant kolorystyczny.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.