Zalman LXII - stabilne zasilanie w rozsądnej cenie
Zasilacze Zalman ZM700-LXII, ZM600-LXII i ZM500-LXII stworzono z myślą o tych, którzy szukają rozwiązań o korzystnym stosunku jakości do ceny. Oprócz wysokiej mocy mają one oferować stabilną i niezawodną pracę dzięki przemyślanej konstrukcji i zastosowanym komponentom.
Zasilacze Zalman ZM700-LXII, ZM600-LXII i ZM500-LXII to jednostki o mocy, kolejno 700 W, 600 W i 500 W. Posiadają aktywne układy PFC, a ich typowa sprawność ma oscylować w okolicach 85%. Producent obiecuje, że w środku znajdują się wytrzymałe kondensatory, które mają niezawodnie pracować przy temperaturach rzędu 105 stopni Celsjusza. Na pokładzie znalazły się także filtry przeciwzakłóceniowe EMI.
W skutecznym rozpraszaniu ciepła generowanego przez podzespoły mają pomóc aluminiowe radiatory, które pokrywają newralgiczne elementy. Obieg powietrza wymusza 120-mm wentylator z łożyskiem ślizgowym, które ma zapewnić cichą i bezawaryjną pracę. Zasilacze Zalman ZM700-LXII, ZM600-LXII i ZM500-LXII są zgodne ze specyfikacją ATX v2.31 i posiadają pojedyncze szyny +12V o efektywności 92%.
O spokój ducha dbają zabezpieczenia elektryczne - OVP, OPP, SCP i OTP. Prezentowane modele mają przytwierdzone na stałe okablowanie, które zabezpieczono oplotem. Oba warianty wyposażono w identyczny zestaw wtyczek, który obejmuje po dwa złącza PCI-Express 8-pin, sześć SATA i trzy molex 4-pin. Zachowano zatem rynkowe standardy, które pozwalają na budowę uniwersalnego PC.
Zasilacze Zalman ZM700-LXII, ZM600-LXII i ZM500-LXII są dostępne w polskich sklepach. Za model o mocy 500 W trzeba zapłacić około 170 złotych. Mocniejszy kosztuje około 20 złotych więcej, a topowa jednostka niewiele ponad 200 złotych. Na każdy z nich producent udziela 3-letniej gwarancji.
Dane techniczne:
- wymiary: 150 x 140 x 86 mm
- standard ATX: v2.31
- wentylator: 120 x 120 mm, łożyskowanie tulejowe
- PFC: aktywne
- sprawność: do 85% przy typowym użytkowaniu
- zabezpieczenia: OPP, OVP, UVP i SCP
- okablowanie:
- ATX 24-pin x1
- EPS 4+4 pin x1
- PCI-E: 2 x 6+2 pin
- SATA: x6
- IDE: x3
- Typ okablowania: niemodularne

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.