Zalman M4 White — gustowna obudowa dla wymagających
Firma Zalman zaprezentowała nową obudowę M4 White, która powinna przypaść do gustu użytkownikom szukającym niewielkiej, aczkolwiek gustownej i dobrze wyposażonej obudowy. Produkt może stanowić doskonałą bazę dla podzespołów w białych wersjach kolorystycznych.
Zalman M4 White to obudowa typu mATX Mini-Tower, w której można umieścić płytę główną w formacie mATX i Mini-ITX. Całość odznacza się wymiarami 385x208x425 mm i wagą 4,1 kg. Na pierwszy rzut oka nowy model wyróżnia się bardzo prostym, minimalistycznym designem, na który składa się siatkowy front oraz umieszczony na zawiasach boczny panel ze szkła hartowanego. Na górze i na dole obudowy umieszczono natomiast filtry mające chronić podzespoły i zapewniać niezakłócony przepływ powietrza.
Co najbardziej docenią gracze i entuzjaści to fakt, że w obudowie umieszczono aż cztery wentylatory 120 mm LED ARGB, które powinny zadbać o odpowiednią wentylację oraz efektowne iluminacje (w sumie można zainstalować do ośmiu rotorów). Wart uwagi jest również panel I/O, który zawiera nie tylko przyciski zasilania oraz gniazda audio, ale również trzy porty USB (w tym dwa w standardzie 3.0).
Mimo niewielkich gabarytów Zalman M4 White umożliwi instalację wielu podzespołów z wysokiej półki. Wewnątrz można zamontować trzy dodatkowe radiatory (do 240 mm na froncie), a także do czterech dysków SSD 2,5”, chłodzenie procesora o wysokości do 157 mm, kartę graficzną o długości do 320 mm oraz zasilacz o długości do 140 mm. Na pokładzie znalazły się także cztery sloty PCIe.
Obudowa Zalman M4 White ma być dostępna w sprzedaży jeszcze w tym roku. Póki co jej cena nie jest jeszcze znana.

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.