Zalman: model S5 White dostępny w sprzedaży
Zalman S5 White to obudowa, która wyróżnia się estetycznym designem i przestronnym wnętrzem. Jednocześnie jej cena nie powinna stanowić bariery nawet dla mniej zamożnych użytkowników.
Obudowa Zalman S5 White przykuwa uwagę prostotą swojej formy. Brak tu dynamicznych przetłoczeń i ostrych linii. Znalazło się za to miejsce na szklane okno, przez które można podziwiać zainstalowane komponenty, oraz różnobarwne podświetlenie RGB LED. Jest ono widoczne poprzez perforowany, stalowy panel przedni, a także z boku obudowy. Diodową iluminację ma także jeden z dwóch fabrycznych wentylatorów o średnicy 120 mm. Opcjonalnie użytkownicy mogą zamontować sześć kolejnych.
Wnętrze obudowy Zalman S5 White pozwala na montaż płyt głównych w formatach ATX oraz m-ATX i m-ITX. Wymagający użytkownicy docenią możliwość zainstalowania chłodzeń wodnych z radiatorami o długości do 240 mm. Zwolennicy standardowych wentylatorów mają do dyspozycji 160 mm wolnej przestrzeni pomiędzy płytą główną a szklanym oknem. Producent przewidział miejsce na siedem kart rozszerzeń oraz karty graficzne o długości do 340 mm. Montaż dysków (maks. czterech) odbywa się bez konieczności użycia narzędzi.
Obudowa Zalman S5 White została wyceniona przez producenta na około 230 zł.
Dane techniczne:
- model: S5 White
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 398,5 x 212 x 465 mm
- materiał: stal, tworzywo sztuczne, hartowane szkło
- waga: 5,8 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 160 mm
- maks. długość karty graficznej: 340 mm
- maks. długość zasilacza: 190 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 4, 2 typu combo (3,5” lub 2,5”)
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm na przednim panelu (1 fabrycznie zainstalowany)
- 2 x 120 mm, 2 x 140 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany z podświetleniem RGB LED)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak, z chłodnicą 120/240 mm
- lista kompatybilnych chłodzeń na stronie producenta
- wyprowadzone złącza:
- 1 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
- 1 x kontroler podświetlenia RGB LED
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
40 lat wydajności: prezentacja technologii Patriot na targach CES 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania
Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.
Przemysł
Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]
Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.
Prawo
Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów
Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.