Zalman potwierdza: wszystkie chłodzenia kompatybilne z procesorami Intel Core 10
Choć debiut najnowszej generacji procesorów Intela odbył się już jakiś czas temu, na wymianę standardowego chłodzenia nigdy nie jest za późno. Zwłaszcza teraz, gdy temperatury szybują w górę. Firma Zalman przypomina więc, że jej chłodzenia są kompatybilne z podstawką LGA1200.
Południowokoreański producent potwierdza, że blisko trzydzieści chłodzeń z jego portfolio jest zgodnych z najnowszym socketem Intela. I mowa tu nie tylko o najnowszych, ale i starszych konstrukcjach. Entuzjaści mają więc w czym wybierać. Dla najbardziej wymagających producent poleca swojego flagowca - model CNPS20X. Jest to system dual-tower wyposażony w dwa wentylatory o średnicy 140 mm i sześć ciepłowodów. Całość waży ponad 1,3 kg i ma poradzić sobie z rozproszeniem nawet 300 W ciepła.
Nieco mniej, bo 200 W ma być w stanie odprowadzić model Zalman CNPS17X. To wciąż sporo więcej niż wynosi nominalne TDP topowego układu 10. generacji (Core i9-10900K), które wynosi 125 W. Jest więc jeszcze zapas, który powinien wystarczyć na utrzymanie podniesionych zegarów przez dłuższy czas. Flagową jednostkę powinien obsłużyć również Zalman CNPS16X. Ma on skutecznie studzić procesory wydzielające do 150 W ciepła, oferując przy tym nieco zapasu na przyszłość.
Producent nie zapomniał także o nieco tańszych i starszych konstrukcjach. Z podstawką LGA1200 są kompatybilne modele takie jak CNPS9X Optima czy CNPS4X. Ten pierwszy bez trudu powinien schłodzić nawet topowe CPU Intela (TDP do 180 W), drugi zaś może się sprawdzić w komplecie z mainstreamowymi Intel Core i5 lub i7, których współczynniki TDP nie przekraczają 95 W. Jest więc w czym wybierać, bo portfolio obejmuje modele ze wszystkich przedziałów cenowych i wydajnościowych.
Z pełną listą chłodzeń kompatybilnych z procesorami Intel Core 10. generacji i podstawką LGA1200 można zapoznać się na stronie producenta.
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.