Zalman X3 White RGB - przestronna obudowa premium trafia do sklepów
Zalman X3 White RGB to propozycja z nieco wyższej półki. Producent obiecuje wysoką jakość wykonania i zestaw praktycznych rozwiązań. Całość charakteryzuje elegancki, minimalistyczny design.
Zalman X3 White RGB to obudowa wagi ciężkiej. Choć należy do segmentu midi tower i mieści płyty główne ATX, z wagą ponad 9 kg należy do najcięższych modeli w klasie. Można zatem liczyć na solidność i wysoką sztywność konstrukcji, którą wykonano w znacznej części z aluminium i hartowanego szkła. W parze z ponadprzeciętną wagą idzie przestronność wnętrza.
Obudowa Zalman X3 White RGB pozwala na montaż chłodzeń procesora o wysokości do 175 mm. Zwolennicy zestawów AiO zmieszczą dwie chłodnice, z których jedna może mieć 360 mm długości, druga zaś 120 mm. Z kolei karty graficzne mogą mierzyć do 350 mm. Konstrukcja ma miejsce na maksymalnie siedem kart rozszerzeń PCIe oraz cztery dyski. Można też zainstalować do sześciu wentylatorów.
Zalman X3 White RGB opuszcza linię produkcyjną z czterema fabrycznymi śmigłami. Wszystkie mają średnicę 120 mm i podświetlenie ARGB LED, pozwalające na personalizację. W pakiecie znajdują się też dwie listwy LED oraz komplet filtrów przeciwkurzowych, dzięki którym utrzymanie wnętrza w czystości nie powinno być wyzwaniem. Czołowy panel I/O obejmuje zestaw portów USB, gniazda audio oraz przycisk do sterowania wentylatorami i iluminacją.
Obudowa Zalman X3 White RGB pozwala na beznarzędziowy montaż komponentów, oferuje wygodny dostęp do procesora i ma duży, przezroczysty panel boczny wykonany z hartowanego szkła. Daje on możliwość podziwiania zainstalowanych komponentów i efektów świetlnych, o które producent zadbał instalując cztery wentylatory LED i dodatkowe listwy na górnej ściance.
Obudowa Zalman X3 White RGB jest już dostępna w sprzedaży w cenie ok. 500 zł.
Dane techniczne:
- model: X3 White TG RGB
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 459 x 210 x 430 mm
- materiał: aluminium, stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
- waga: 9,1 kg
- obsługiwane formaty płyt głównych: ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 175 mm
- maks. długość karty graficznej: 350 mm
- maks. długość zasilacza: 180 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 2 + 2 typu combo (3,5” lub 2,5”)
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120 mm na przednim panelu (fabrycznie zainstalowane)
- 2 x 120 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (fabrycznie zainstalowany)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak, z chłodnicą 120/240/360 mm
- lista kompatybilnych chłodzeń na stronie producenta
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB 3.0
- 2 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
- 1 x kontroler podświetlenia RGB LED i wentylatorów

Polki najbardziej przedsiębiorczymi kobietami w Unii Europejskiej. Jak w biznesie może pomóc im AI?

Nowa motorola edge 60 fusion już w Polsce

Emitel i Miasto Poznań zacieśniają współpracę na rzecz innowacji w Wielkopolsce
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.