Zalman Z3 Iceberg - pojemne obudowy o nietuzinkowym wyglądzie
Obudowa Zalman Z3 Iceberg to konstrukcja z panelem frontowym mającym przypominać górę lodową. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych ma urzekać nie tylko designem, ale i walorami praktycznymi.
Zalman Z3 Iceberg to klasyczny midi tower. Z przodu przykuwa uwagę panelem inspirowanym górą lodową. Załamania światła oraz dwa fabryczne wentylatory z adresowalnym podświetleniem RGB LED mają sprawić, że całość będzie efektownie się prezentować i pozwoli stworzyć unikalną stację gamingową. Miejsca na topowe podzespoły i chłodzenia AiO nie powinno zabraknąć.
Producent chwali się, że obudowa Zalman Z3 Iceberg pozwala na montaż dwóch 360-milimetrowych radiatorów - po jednym z przodu i na górze konstrukcji. Alternatywnie można postawić na sześć klasycznych wentylatorów i tradycyjny cooler CPU, który może mieć do 165 mm wysokości. Dla karty graficznej wygospodarowano 320 mm przestrzeni, a dla zasilacza 160 mm.
Zalman Z3 Iceberg pomieści do siedmiu kart rozszerzeń i cztery dyski 2,5”. Utrzymanie czystości we wnętrzu mają ułatwić fabryczne filtry przeciwkurzowe, które zamontowano na dole i na górze obudowy. Wgląd do środka daje z kolei duże okno wykonane ze szkła hartowanego o grubości czterech mm. Na górnej ściance znalazł się panel I/O, który posiada trzy porty USB (2 x 3.0 i 1 x 2.0), dwa złącza audio, często pomijany już przycisk “Reset” oraz przycisk do sterowania iluminacją.
Na pokładzie Zalman Z3 Iceberg znalazł się kontroler podświetlenia ARGB LED. Może on ułatwić życie osobom, które nie posiadają płyty głównej ze stosownymi złączami. Zainteresowani prezentowaną konstrukcją nie będą musieli długo czekać. Jej debiut został zaplanowany jeszcze w grudniu.
W sprzedaży dostępne będą wersje: biała (Z3 Iceberg White) w cenie ok. 242 zł i czarna (Z3 Iceberg Black) w cenie 227 zł.
Dane techniczne:
- model: Z3 Iceberg White, Z3 Iceberg Black
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 480 x 210 x 410 mm
- materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
- waga: 6,4 kg
- kompatybilne formaty płyt głównych: E-ATX (maks. 280 mm), ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 165 mm
- maks. długość karty graficznej: 320 mm
- maks. długość zasilacza: 160 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: 4
- liczba zatok 3,5”: 2 typu combo 2,5”/3,5”
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120/140 mm na przednim panelu (zainstalowany 120 mm ARGB LED)
- 2 x 120/140 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (zainstalowany z podświetleniem ARGB LED)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 360 mm z przodu i na górze
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB 3.0
- 1 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
- 1 x kontroler podświetlenia LED
- dodatkowe wyposażenie:
- filtry przeciwkurzowe
- kontroler podświetlenia ARGB LED
Tworzenie MVP (Minimum Viable Product) i PoC (Proof of Concept) – dlaczego jest tak istotne?
Newline VEGA Pro – już w Polsce!
Zalman T4 Plus — nowa obudowa z podświetleniem Spectrum RGB
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Bankowość
Przeciw bankom szykują się pozwy w sprawie złotowych kredytów hipotecznych. Na pierwszy ogień pójdą umowy sprzed 2020 roku
Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zamierza wytoczyć sprawę spółce GPW Benchmark, która ustala wskaźnik WIBOR, służący m.in. do ustalania oprocentowania rat kredytów mieszkaniowych w złotych. Kolejnym krokiem będą procesy wytaczane przez kredytobiorców bankom. Na razie większość z nich kończy się przegraną klientów, ale tak samo było przy pierwszych procesach o kredyty we frankach. Sprawę zmienić może orzeczenie TSUE spodziewane w 2026 roku.
Polityka
Polska prezydencja skupi się na bezpieczeństwie. Kluczowe ma być też zwiększenie konkurencyjności całej Unii Europejskiej
Wielowymiarowe bezpieczeństwo skupione wokół siedmiu filarów ma być fundamentem polskiej prezydencji w UE. Kluczowe, zwłaszcza w kontekście rosnącego napięcia geopolitycznego czy zagrożenia hybrydowego, jest wzmocnienie bezpieczeństwa zewnętrznego i informacyjnego. Zgodnie z zapowiedziami Donalda Tuska konkurencyjność Europy ma z kolei zależeć od działań deregulacyjnych Parlamentu Europejskiego, polski rząd ma się też koncentrować na znoszeniu barier i obciążeń biurokratycznych.
Ochrona środowiska
Liczebność ponad 40 gatunków ptaków gwałtownie spada. Coraz mniej czajek i gawronów
Na „Czerwonej liście ptaków Polski” jest ponad 40 gatunków, których liczebność spada w gwałtownym tempie. W bliższej lub dalszej perspektywie są zagrożone wyginięciem – alarmuje Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Problem dotyczy głównie gatunków związanych z krajobrazem łąkowym, a także wodno-błotnym. Coraz mniej w naszym środowisku jest m.in. czajek i gawronów.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.