Zalman Z8 - przewiewna i ergonomiczna obudowa dla entuzjastów
Zalman Z8 to obudowa, która ma być maksymalnie przewiewna i przyjazna osobie składającej PC. Producent postawił tu na frontowy panel typu mesh, w standardzie są montowane cztery wentylatory, organizację okablowania ułatwić ma dodatkowy panel wewnętrzny, a dostęp do wnętrza osadzone na zawiasach okno.
Obudowa Zalman Z8 to konstrukcja typu midi tower, która jest w stanie pomieścić także nieco większe płyty E-ATX. Projektanci postawili w niej nacisk na optymalną wentylację i łatwość użycia. Ażurowy przedni panel przesłania trzy fabryczne, 120-mm wentylatory, które mają zapewnić stały dopływ chłodnego powietrza do wnętrza. Ciepłe z kolei wyprowadza kolejne śmigło zainstalowane na tylnej ściance.
Utrzymanie wnętrza w czystości powinny ułatwić zainstalowane filtry przeciwkurzowe. Jeden z nich, górny, jest magnetyczny. Pozwala to na prosty i szybki demontaż w celu wyczyszczenia. Z kolei panel z hartowanego szkła eksponuje zamontowane wewnątrz komponenty. Tym, co wyróżnia obudowę Zalman Z8 jest osadzone na zawiasach, otwierane okno. Dostęp do wnętrza powinien więc być wyjątkowo prosty.
W środku Z8 czekają kolejne praktyczne rozwiązania. Oprócz beznarzędziowego montażu dysków producent przygotował specjalny, uchylny panel. Zwiększa on swobodę dostępu do wnętrza, a zestaw zaczepów i prowadnic wspomaga aranżację okablowania tak, aby wyglądało estetycznie i nie zakłócało obiegu powietrza. Jego cyrkulację wspierać może sześć wentylatorów. Wewnątrz obudowy Zalman Z8 jest miejsce również na siedem kart rozszerzeń czy trzy chłodnice cieczy.
Radiatory mogą mieć maksymalnie 280 mm (góra) i 120 mm (przód i tył) długości. W przypadku karty graficznej granicą jest 350 mm, a chłodzenie procesora nie powinno mieć więcej niż 158 mm wysokości. Całość uzupełnia zlokalizowany na górnej ściance panel I/O. Zawiera on trzy porty USB, w tym dwa w wersji 3.0, złącza audio oraz przycisk pozwalający na kontrolę podświetlenia LED, jeśli takie zostanie zamontowane.
Obudowa Zalman Z8 ma trafić do sprzedaży w połowie kwietnia. Produkt wyceniono na ok. 260 zł
Dane techniczne:
- model: Z8
- format: ATX midi tower
- wymiary (W x S x G): 493 x 212 x 460 mm
- materiał: stal, hartowane szkło, tworzywo sztuczne
- waga: 6,3 kg
- kompatybilne formaty płyt głównych: E-ATX (maks. 280 mm), ATX, m-ATX, m-ITX
- maks. wysokość chłodzenia CPU: 158 mm
- maks. długość karty graficznej: 350 mm
- maks. długość zasilacza: 180 mm
- liczba slotów rozszerzeń PCI-E: 7
- liczba zatok 2,5”: do 4 lub 2 x 2,5”/3,5” combo
- miejsca na dodatkowe wentylatory:
- 3 x 120/140 mm na przednim panelu (zainstalowane 3 x 120 mm)
- 2 x 120/140 mm na górnym panelu
- 1 x 120 mm na tylnym panelu (zainstalowany 120 mm)
- możliwość instalacji chłodzenia wodnego: tak
- do 280 mm na górze
- do 120 mm z przodu i z tyłu
- wyprowadzone złącza:
- 2 x USB 3.0
- 1 x USB 2.0
- 1 x wyjście słuchawkowe
- 1 x wejście mikrofonowe
- 1 x kontroler podświetlenia LED
- dodatkowe wyposażenie:
- filtry przeciwkurzowe (górny, dolny)

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

W tym tygodniu Komisja Europejska przedstawi projekt budżetu na lata 2028–2034. To będzie pierwsza długoletnia perspektywa czasu wojny
16 lipca Komisja Europejska przedstawi swój pomysł na budżet w kolejnej siedmioletniej perspektywie. Projekt ma przewidywać mniej programów, większy udział kwot niezaplanowanych, a także mechanizmy i rezerwy, które umożliwią szybszą i bardziej elastyczną reakcję na zmieniające się potrzeby. Więcej w nim będzie również środków przewidzianych na wzmocnienie bezpieczeństwa. W maju Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu propozycję KE, by budżety przewidziane na okres po roku 2027 konstruować tak jak KPO.
Polityka
P. Müller: Wnioski z ludobójstwa w Srebrenicy szczególnie aktualne w kontekście ukraińskim. Społeczność międzynarodowa nie może przymykać oczu

W ubiegłym tygodniu obchodzono 30. rocznicę ludobójstwa w Srebrenicy, gdzie z rąk Serbów w lipcu 1995 roku zginęło ponad 8 tys. bośniackich mężczyzn i chłopców. To jeden z najciemniejszych rozdziałów najnowszej historii Europy – podkreślali szefowie instytucji UE. – To także lekcja dla społeczności międzynarodowej, która nabiera szczególnego znaczenia w kontekście agresji Rosji na Ukrainę – mówi Piotr Müller, europoseł z PiS.
Media i PR
Parlament Europejski wzywa do większej ochrony wolności dziennikarzy. Wiceprzewodnicząca: media mają pełnić funkcję kontrolną, a niektórym rządom to się nie podoba

8 sierpnia br. w państwach członkowskich UE zacznie obowiązywać europejski akt o wolności mediów. Przepisy rozporządzenia mają chronić pluralizm i niezależność mediów. Jak wynika z nowego raportu KE dotyczącego praworządności, wciąż jest to obszar, w którym jest dużo zagrożeń. Również Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie do intensywnych wysiłków na rzecz wolności mediów i ochrony dziennikarzy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.