Zamiast tradycyjnych świąt przy stole, Polacy wolą wyjechać na urlop
Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi czas rodzinnych spotkań i tradycyjnych obrzędów. Jednakże w dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na wyjazd w tym okresie, zamiast spędzać go przy stole z rodziną. Dlaczego? Ponieważ dla wielu z nas tradycyjne święta stają się nudne i męczące, a wyjazd pozwala na odprężenie i odpoczynek od przygotowań.
Wielkanoc to czas tradycyjnie kojarzony z rodziną, przygotowaniem świątecznych potraw i spędzaniem czasu w gronie najbliższych. Jednak, wraz z upływem lat, coraz więcej osób decyduje się na zmianę sposobu spędzania tych wyjątkowych dni. Są zmęczeni pracą i codziennymi obowiązkami. Choć święta wielkanocne to tylko dwa dni, to zanim się rozpoczną, trwają wielkie porządki i gotowanie. W dzisiejszych czasach coraz częściej słyszymy o ludziach, którzy zamiast spędzać Wielkanoc przy stole z rodziną, wolą wyjechać na święta. Dlaczego tak się dzieje? Czy tradycyjne święta naprawdę są nudne i męczące?
Zdaniem dyrektora hotelu sieci NAT, odpoczynek zarówno fizyczny, jak i psychiczny od przygotowań jest dla wielu ludzi kluczowy. - Wielkanoc to czas, w którym bardzo dużo czasu i wysiłku poświęcamy na przygotowania - gotujemy, sprzątamy, dekorujemy domy. To piękne tradycje, ale jednocześnie bardzo wymagające. Dlatego nie dziwi mnie, że coraz więcej osób decyduje się na spędzenie świąt w inny sposób, np. w hotelu z kompleksową obsługą. W tym całym pędzie, w którym żyjemy warto zrobić coś dla siebie - mówi Aleksander Wierzba, wiceprezes sieci hoteli NAT.
Według statystyk, liczba osób decydujących się na wyjazd na Wielkanoc wciąż rośnie. Nie tylko młode osoby postanawiają w tym czasie wyjechać, ale już całe rodziny. Zamiast zajmować się zakupami spożywczymi, gotowaniem i sprzątaniem warto zmienić otoczenie, a przygotowania do świąt zostawić obsłudze hotelowej bądź skorzystać z lokalnej pysznej gastronomii.
- Nasze hotele w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Ustroniu to idealne miejsca, aby wypocząć i cieszyć się wiosenną aurą. Nasze udogodnienia, takie jak spa, baseny czy różnorodność atrakcji turystycznych, na pewno dostarczą gościom wielu atrakcji. W obu hotelach można skorzystać z urozmaiconej oferty świątecznej, która zaspokoi gusta nawet najbardziej wymagających gości. W ramach pobytu można skosztować tradycyjnych, regionalnych potraw przygotowywanych przez doświadczonych szefów kuchni, wziąć udział w warsztatach z malowania pisanek, czy skorzystać z bogatej oferty wellness. Poza tym, hotel NAT w Bukowinie Tatrzańskiej oferuje wyjątkową lokalizację - z okien pokojów rozciąga się malowniczy widok na Tatry, co pozwala na prawdziwy relaks i oderwanie się od codzienności. Z kolei hotel w Ustroniu zachwyca swoimi krajobrazami oraz dostępem do wspaniałych terenów zielonych i szlaków turystycznych – dodaje Wiceprezes NAT.
Warto zwrócić uwagę, że krótki urlop w trakcie Świąt Wielkanocnych to nie tylko sposobność na odpoczynek, ale także na poznanie nowych miejsc i ludzi. Zamiast siedzieć cały dzień przy stole warto zapoznać się z różnymi atrakcjami turystycznymi, czy z dodatkowymi wydarzeniami organizowanymi z okazji Świąt.
Nadwiślańska Agencja Turystyczna (NAT) – sieć polskich hoteli i ośrodków wypoczynkowych, www.nat.pl

Mateusz Waligóra przejechał zimą pustynię Gobi na rowerze. Samotnie.

Mercure Szczyrk Resort prezentuje ofertę na Wielkanoc

Tanim samolotem nad polskie morze, jezioro i w góry?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.