Zamieszkać na Łasztowni w Szczecinie
Drawbridge Media
ul. Nowogrodzka 10 lok. 6
00-511 Warszawa
k.zarska|drawbridge.pl| |k.zarska|drawbridge.pl
601 888 957
www.jwc.pl
„Nad Odrą”: J.W. Construction buduje apartamentowce na Łasztowni
Łasztownia ma być miejscem do mieszkania, wypoczynku i rozrywki, otulonym zapachem czekolady, pochodzącym z mieszczącej się tam fabryki Gryf. To magiczne miejsce przeobraża się w przepiękną urbanistycznie i architektonicznie dzielnicę Szczecina. Właśnie tu powstaną apartamenty „Nad Odrą”, w których można będzie zamieszkać już w przyszłym roku.
Już dzisiaj bulwary stanowią jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów, fanów dobrej kawy i dań kuchni z całego świata. Zgodnie z planem zagospodarowania ma tu powstać teatr, parki – w jeden zamieni się cała Wyspa Grodzka, a drugi powstanie nad Kanałem Zielonym i Parnicą. Wyspa ma być połączona z centrum mostem Kłodnym i dwiema pieszo-rowerowymi kładkami. Nie będzie tu samochodów, co najwyżej tramwaj.
- Od początku wiedzieliśmy, że nasza mieszkaniowo-usługowa inwestycja „Nad Odrą”, idealnie wpisze się w krajobraz tego miejsca. Powstaje między Mostem Długim a Kanałem Zielonym. Mieszkania z widokiem na rzekę cieszą się ogromnym powodzeniem, ale nie mniejszym większe rodzinne mieszkania z tarasami, położone od strony patio, z widokiem na plac zabaw dla dzieci. Łasztownia to świetne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi. Są tu dwa przedszkola, dwie szkoły podstawowe, jedna prywatna, oraz szkoła baletowa, muzyczna, plastyczna - mówi Małgorzata Ostrowska, Dyrektor Pionu Marketingu i Sprzedaży w J.W. Construction.
W pierwszej kolejności J.W. Construction zrealizuje budowę budynku, który jest usytuowany najbliżej Kanału Zielonego. Powstanie w nim 189 mieszkań 1-, 2-, 3-, i 4-pokojowych, 23 lokale usługowe i trzykondygnacyjny garaż na 218 samochodów. Jako drugi powstanie, nieco bliżej Mostu Długiego, budynek z 237 mieszkaniami, 269 miejscami parkingowymi, 100 boksami na rowery i 49 komórkami lokatorskimi. Planowany termin zakończenia budowy obu apartamentowców to połowa 2024 roku.
- Do tej pory dominowali u nas klienci, którzy kupowali, za gotówkę, na ogół mniejsze mieszkania. Spodziewamy się, że za sprawą przyjętego kredytu rządowego, Bezpieczny Kredyt 2%, powrócą do naszej inwestycji także te osoby, które czekały na lepsze czasy, bo utraciły zdolność kredytową. Uruchomiliśmy specjalną ofertę skierowaną do potencjalnych beneficjentów tego kredytu, dzięki czemu mogą oni wybrać mieszkanie i podpisać z nami umowę już teraz, nie muszą czekać do 1 lipca. Nasz doradca kredytowy ocenia zdolność kredytową klienta pod kątem tego kredytu. Umowę deweloperską zawieramy z opcją odstąpienia w przypadku jego nieotrzymania - zachęca Małgorzata Ostrowska.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.