Komunikaty PR

Zaprogramowani do walki z koronawirusem

2020-04-06  |  16:40
Biuro prasowe

Od kilku miesięcy świat walczy z epidemią wirusa SARS-Cov-2, a na pierwszym froncie tej walki stoi służba zdrowia. Niestety z wielu źródeł wciąż docierają informacje o braku odpowiednich środków ochrony indywidualnej dla personelu medycznego. Szkoła Giganci Programowania oferująca kursy dla dzieci i młodzieży, postanowiła włączyć się do akcji przeciwko koronawirusowi.

 


Drukarki 3D w ruch!
Jak z nieużywanego obecnie sprzętu zrobić pożytek i pomóc placówkom zdrowia? Uruchomić drukarki 3D i rozpocząć drukowanie przyłbic ochronnych! W szkole programowania, drukarki 3D na co dzień wykorzystywane są podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą. Teraz jednak, gdy zajęcia stacjonarne się nie odbywają, właściciele placówki postanowili wykorzystać je w szczytnym celu i dołączyć do akcji drukowania środków ochrony indywidualnej.

Od dwóch tygodni szkoła drukuje ramki do przyłbic i na własną rękę poszukuje firm i osób prywatnych, które mogą dostarczyć szybki do przyłbic. Do tej pory udało się dostarczyć pierwszą partię gotowych osłon do Powiatowego Szpitala w Kozienicach, w drodze jest 30 przyłbic dla Szpitala w Kraśniku, a po pomoc zgłaszają się kolejne placówki medyczne.

W akcję zaangażowały się także lokalne oddziały szkoły, m.in. w Łęcznej, gdzie drukowany sprzęt zaopatruje szpitale oraz ratownictwo medyczne w Łęcznej i na terenie województwa lubelskiego.

Do tej pory koszt wyprodukowania elementów do przyłbic pokrywała szkoła, a szybki dostarczyła prywatna firma Maison Laser. Teraz każdy może wesprzeć akcję. Aby zwiększyć wydajność drukowania, Giganci Programowania uruchomili specjalną zbiórkę środków na portalu zrzutka.pl https://zrzutka.pl/xdgu4y. Za zebrane środki zakupione
zostaną materiały do drukowania oraz pozostałe elementy do skompletowania przyłbic.

Jeśli uda zebrać się więcej środków, zostaną one przeznaczone także na zakup drukarek 3D, które później szkoła wykorzysta w specjalnych programach darmowych zajęć dla wychowanków z domów dziecka oraz podopiecznych fundacji.


Komputery mają moc!
Jednak nie tylko drukarki pracują w szkole pełną parą. Od 2 kwietnia, wolne komputery, za pomocą programu Folding@home, udostępniają swoją moc obliczeniową do szerzenia wiedzy na temat wirusa SARS-Cov-2. Szkoła stworzyła własny team o nazwie Gigant i numerze 257408. Każdy chętny może stworzyć swoje własne konto lub dołączyć do drużyny Giganta, dzięki czemu naukowcy będą mogli użyć niewykorzystywane przez użytkowników
zasoby obliczeniowe.

Użytkownicy, którzy udostępniają część mocy obliczeniowej swoich komputerów, pomagają w poszerzaniu wiedzy na temat COVID-19, tworzeniu modeli przewidywania rozprzestrzeniania się wirusa i poznawaniu kluczowych procesów jego namnażania.


Dołączenie do akcji jest bardzo proste. Wystarczy pobrać na swój komputer program ze strony https://foldingathome.org/ , uruchomić go i dołączyć do zespołu Giganta lub stworzyć własny. Każda pomoc jest bardzo cenna a zarazem prosta i nie trzeba nawet wychodzić z domu (do czego mocno zachęcamy!).

 


Razem można więcej!
Szkoła Giganci Programowania zachęca do przyłączenia się do akcji wszystkie osoby, które mają taką możliwość i chcą dołożyć swoją cegiełkę do walki z trwającą epidemią. Nie każdy posiada drukarkę 3D, ale komputer jest zazwyczaj w każdym domu. Akcję można także wesprzeć finansowo, wpłacając środki na zbiórce dostępnej pod linkiem https://zrzutka.pl/xdgu4y. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów do drukowania środków ochrony indywidualnej dla personelu medycznego.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć na profilu szkoły
https://www.facebook.com/giganciprogramowania/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Zalman CNPS13X Black — cichy i gustowny cooler dla wymagających użytkowników Biuro prasowe
2024-03-28 | 15:00

Zalman CNPS13X Black — cichy i gustowny cooler dla wymagających użytkowników

Standardowe zestawy chłodzenia dodawane do procesorów zazwyczaj nie spełniają wymagań graczy i użytkowników wymagających lepszej kultury pracy. Na szczęście porządny, a przy
IT i technologie Trendy w technologii wizualnej, których nie sposób przeoczyć
2024-03-28 | 15:00

Trendy w technologii wizualnej, których nie sposób przeoczyć

Chad Kunimoto z Panasonic Connect wyjaśnia, w jaki sposób innowacje w dziedzinie technologii obrazu przyczyniają się do zwiększenia interakcji i zainteresowania wśród
IT i technologie Najczęściej kupowane w Polsce monitory interaktywne w 2023 roku to Newline!
2024-03-28 | 10:15

Najczęściej kupowane w Polsce monitory interaktywne w 2023 roku to Newline!

Newline Interactive to dobrze znany na polskim rynku dostawca monitorów interaktywnych. Odpowiedź na pytanie – jak dobrze znany – przyniosło podsumowanie sprzedaży w roku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.