Komunikaty PR

Zaprogramowani do walki z koronawirusem

2020-04-06  |  16:40
Biuro prasowe

Od kilku miesięcy świat walczy z epidemią wirusa SARS-Cov-2, a na pierwszym froncie tej walki stoi służba zdrowia. Niestety z wielu źródeł wciąż docierają informacje o braku odpowiednich środków ochrony indywidualnej dla personelu medycznego. Szkoła Giganci Programowania oferująca kursy dla dzieci i młodzieży, postanowiła włączyć się do akcji przeciwko koronawirusowi.

 


Drukarki 3D w ruch!
Jak z nieużywanego obecnie sprzętu zrobić pożytek i pomóc placówkom zdrowia? Uruchomić drukarki 3D i rozpocząć drukowanie przyłbic ochronnych! W szkole programowania, drukarki 3D na co dzień wykorzystywane są podczas zajęć z dziećmi i młodzieżą. Teraz jednak, gdy zajęcia stacjonarne się nie odbywają, właściciele placówki postanowili wykorzystać je w szczytnym celu i dołączyć do akcji drukowania środków ochrony indywidualnej.

Od dwóch tygodni szkoła drukuje ramki do przyłbic i na własną rękę poszukuje firm i osób prywatnych, które mogą dostarczyć szybki do przyłbic. Do tej pory udało się dostarczyć pierwszą partię gotowych osłon do Powiatowego Szpitala w Kozienicach, w drodze jest 30 przyłbic dla Szpitala w Kraśniku, a po pomoc zgłaszają się kolejne placówki medyczne.

W akcję zaangażowały się także lokalne oddziały szkoły, m.in. w Łęcznej, gdzie drukowany sprzęt zaopatruje szpitale oraz ratownictwo medyczne w Łęcznej i na terenie województwa lubelskiego.

Do tej pory koszt wyprodukowania elementów do przyłbic pokrywała szkoła, a szybki dostarczyła prywatna firma Maison Laser. Teraz każdy może wesprzeć akcję. Aby zwiększyć wydajność drukowania, Giganci Programowania uruchomili specjalną zbiórkę środków na portalu zrzutka.pl https://zrzutka.pl/xdgu4y. Za zebrane środki zakupione
zostaną materiały do drukowania oraz pozostałe elementy do skompletowania przyłbic.

Jeśli uda zebrać się więcej środków, zostaną one przeznaczone także na zakup drukarek 3D, które później szkoła wykorzysta w specjalnych programach darmowych zajęć dla wychowanków z domów dziecka oraz podopiecznych fundacji.


Komputery mają moc!
Jednak nie tylko drukarki pracują w szkole pełną parą. Od 2 kwietnia, wolne komputery, za pomocą programu Folding@home, udostępniają swoją moc obliczeniową do szerzenia wiedzy na temat wirusa SARS-Cov-2. Szkoła stworzyła własny team o nazwie Gigant i numerze 257408. Każdy chętny może stworzyć swoje własne konto lub dołączyć do drużyny Giganta, dzięki czemu naukowcy będą mogli użyć niewykorzystywane przez użytkowników
zasoby obliczeniowe.

Użytkownicy, którzy udostępniają część mocy obliczeniowej swoich komputerów, pomagają w poszerzaniu wiedzy na temat COVID-19, tworzeniu modeli przewidywania rozprzestrzeniania się wirusa i poznawaniu kluczowych procesów jego namnażania.


Dołączenie do akcji jest bardzo proste. Wystarczy pobrać na swój komputer program ze strony https://foldingathome.org/ , uruchomić go i dołączyć do zespołu Giganta lub stworzyć własny. Każda pomoc jest bardzo cenna a zarazem prosta i nie trzeba nawet wychodzić z domu (do czego mocno zachęcamy!).

 


Razem można więcej!
Szkoła Giganci Programowania zachęca do przyłączenia się do akcji wszystkie osoby, które mają taką możliwość i chcą dołożyć swoją cegiełkę do walki z trwającą epidemią. Nie każdy posiada drukarkę 3D, ale komputer jest zazwyczaj w każdym domu. Akcję można także wesprzeć finansowo, wpłacając środki na zbiórce dostępnej pod linkiem https://zrzutka.pl/xdgu4y. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup materiałów do drukowania środków ochrony indywidualnej dla personelu medycznego.

Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć na profilu szkoły
https://www.facebook.com/giganciprogramowania/.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie 5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę! Biuro prasowe
2024-12-20 | 15:00

5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!

Praca w branży technologicznej jest obiektem wielu stereotypów, które czasami mogą odstraszać potencjalnych kandydatów. W rzeczywistości to różnorodna
IT i technologie Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych
2024-12-20 | 13:00

Hakerzy łupią Polaków. Kradną pieniądze i konta w mediach społecznościowych

30 proc. Polaków doświadczyło kradzieży lub próby wyłudzenia danych osobowych. W tej grupie do blisko połowy przypadków wykradzenia wrażliwych informacji przez
IT i technologie 40 lat wydajności: prezentacja technologii Patriot na targach CES 2025
2024-12-20 | 12:00

40 lat wydajności: prezentacja technologii Patriot na targach CES 2025

Patriot Memory świętuje 40 lat działalności, pozostając liderem technologii pamięci komputerowej dzięki nieustannej innowacyjności i niezachwianemu zaangażowaniu w dostarczanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Prąd z największej prywatnej inwestycji energetycznej w Polsce popłynie w 2027 roku. Polenergia dostała właśnie potężny zastrzyk finansowania

Polenergia S.A. i Bank Gospodarstwa Krajowego podpisały umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy (KPO) na budowę morskich farm wiatrowych. Finansowanie wyniesie 750 mln zł i zostanie wykorzystane do budowy dwóch farm o łącznej mocy 1440 MW. Największa prywatna grupa energetyczna w Polsce realizuje ten projekt z norweskim Equinorem. Prace związane z budową fundamentów turbin na Bałtyku mają się rozpocząć w 2026 roku. Projekty offshorowe będą jednym z filarów nowej strategii Polenergii, nad którą spółka właśnie pracuje.

Przemysł

Polskie firmy przemysłowe bardziej otwarte na technologie. Sztuczną inteligencję wdrażają z ostrożnością [DEPESZA]

Innowacje cyfrowe w przemyśle, choć wiążą się z kosztami i wyzwaniami, są jednak postrzegane przez firmy jako szansa. To podejście przekłada się na większą otwartość do ich wdrażania i chęć inwestowania. Ponad 90 proc. firm przemysłowych w Polsce, które wprowadziły co najmniej jedno rozwiązanie Przemysłu 4.0, dostrzega wyraźną poprawę efektywności procesów produkcyjnych – wynika z nowego raportu Autodesk. Choć duża jest wśród nich świadomość narzędzi opartych na sztucznej inteligencji, na razie tylko 14 proc. wykorzystuje je w swojej działalności.

Prawo

Przez „wrzutkę legislacyjną” saszetki nikotynowe mogły zniknąć z rynku. Przedsiębiorcy domagają się konsultowania nowych przepisów

Coraz popularniejsze na rynku saszetki z nikotyną do tej pory funkcjonują poza systemem fiskalnym i zdrowotnym. Nie są objęte akcyzą ani zakazem sprzedaży osobom niepełnoletnim. Dlatego też sami producenci od dawna apelują do rządu o objęcie ich regulacjami, w tym podatkiem akcyzowym, żeby uporządkować rosnący rynek i zabezpieczyć wpływy budżetowe państwa. Ministerstwo Zdrowia do projektu ustawy porządkującej rynek e-papierosów bez zapowiedzi dodało regulację dotyczącą saszetek nikotynowych, która jednak w praktyce mogła zlikwidować tę kategorię wyrobów na rynku. Przedsiębiorcy nie kryją rozczarowania sposobem, w jaki wprowadzane są zmiany w przepisach regulujących rynek.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.