Zdalni.pl – Nowa platforma dla przedsiębiorców zlecających i poszukujących proje
Fundacja Edukacji Informatycznej, z początkiem maja udostępniła platformę zdalni.pl dla firm. Za jej pośrednictwem usługodawcy prezentują własnych, zdalnych pracowników i koordynatorów pracy zdalnej, oferując rynkowi ich pracę i kompetencje do wykorzystania od zaraz.
Platforma łączy pracodawców i przedsiębiorców prowadzących startupy czy małe i mikro firmy, które potrzebują realizacji konkretnych zleceń, lecz nie mają potrzeby zatrudniania osób na dłuższy okres czasu.
Idea portalu zdalni.pl zakłada współpracę, pomiędzy pracodawcą, który na platformie zdalni.pl udostępnia swoich pracowników, a firmą potrzebującą wykonawców zadań w swoich projektach biznesowych.
Firma, korzystając z portalu zdalni.pl, ma pewność kwalifikacji wykonawców, ponieważ pracodawca ręczy za kompetencje udostępnianych pracowników oraz zapewnia ich natychmiastową dostępność. Pracodawca (provider) bez marży udostępnia swoich pracowników w sposób zdalny, a dla swojej firmy znajduje nowe zlecenia w ramach tzw. „wolnych mocy”.
Ograniczone są również formalności, ponieważ całość kosztów urzędowych i zatrudnienia bierze na siebie provider, nie delegując ich na zleceniodawcę, ponieważ i tak ponosi je, niezależnie czy sprzeda nadwyżkowe godziny. Dodatkową zaletą Platformy Zdalni.pl jest bezpośredni dostęp do katalogu pracowników, który pozwala bez kosztów rekrutacyjnych wybrać odpowiednie osoby do wykonania zadania.
Zleceniobiorca poszukujący pracownika o odpowiednich kwalifikacjach do realizacji danego zlecenia, poprzez dostęp do profili zarejestrowanych osób, może znaleźć odpowiednią do projektu osobę, rekomendowaną przez firmę, w której jest zatrudniony.
Projekt Fundacji Edukacji Informatycznej odpowiada na potrzeby właściwie każdego przedsiębiorcy, niwelując przy tym ryzyko nierzetelnego wykonania zlecenia, ponieważ za każdym profilem pracownika, stoi konkretny pracodawca. Zleceniodawca może skorzystać z kompetencji jednego pracownika, a także może zatrudnić cały zespół, co aktualnie jest najtańszą i najszybszą metodą skalowania i odbudowy zespołu.
Nad koordynacją współpracy pomiędzy zlecającym projekt, a firmą, która go realizuje czuwa zespół z Fundacji Edukacji Informatycznej składający się ze specjalistów od kontaktów z klientem jak również doradców zawodowych dedykowanych projektowi zdalni.pl.
BCC: Rewolucji w kodeksie pracy nie będzie
Kariera kobiet w IT, czyli ciągła walka ze stereotypami
5 trendów, które zdominują polski rynek pracy w 2025 roku
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.