Back to school – co polscy rodzice zapakują dzieciom do lunchboxów?
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Już wkrótce dzieci powrócą do szkół, a rodzice staną przed koniecznością przygotowania im pełnowartościowych posiłków do spożycia podczas przerw lekcyjnych. Coraz więcej rodziców rezygnuje z tradycyjnych kanapek na rzecz urozmaiconych posiłków lunchboxach. Wyzwaniem z pewnością są słodkości – uwielbiane przez dzieci, ale dozowane z umiarem przez dorosłych. Jedną z alternatywnych propozycji wobec tradycyjnych słodyczy, które idealnie sprawdzą się jako przekąska do szkoły, są sezamki, których zakup przynajmniej „raz na jakiś czas” deklaruje 64% proc. rodziców według badan Omnibus z czerwca 2021.
Zakup sezamków dla najmłodszych to jeden z ważnych powodów sięgania przez rodziców po asortyment z tej kategorii produktowej. Polacy lubią kupować sezamki dla członków swojej rodziny i bliskich, a także dla swoich dzieci, co potwierdza 88% respondentów. Chętnie kupują je również na wycieczki i wyjazdy, z czym zgadza się 87% badanych. Ponadto, często sięgają po sezamki „w biegu/w pracy” jako produkt impulsowy, który często od razu spożywają – taką odpowiedź wskazało 79% badanych.
- Dzieci uwielbiają słodycze, a dodatkowo sezamki są chrupkie i poręczne. Dla rodziców bardzo ważnym argumentem jest fakt, że sezamki są zdrowszą alternatywą tradycyjnych słodyczy. Amki TO GO od Unitop doskonale sprawdzą się jako zdrowsza przekąska lub uzupełnienie drugiego śniadanie uczniów podczas szkolnej przerwy. Amki TO GO mają bardzo prosty skład, mają wysoką zawartość „dobrych tłuszczów” NNKT niezbędnych dla rozwoju dziecka, są źródłem błonnika, nie zawierają glutenu – komentuje Svetlana Vnučko, Marketing Director w firmie Unitop Sp. z o.o.
Najważniejszym składnikiem przekąski AMKI TO GO jest sezam, który stanowi doskonałe źródło wielu witamin i mikroelementów – m.in. białka, magnezu, wapnia, selenu, fosforu, miedzi czy żelaza. Z punktu widzenia edukacji najmłodszych i powrotu do szkoły warto podkreślić, że ziarna sezamu zawierają również lecytynę, która poprawia pamięć, koncentrację i skupienie.
To jednak nie wszystkie korzyści, które rodzice mogą znaleźć w sezamkach, w kontekście przygotowywania szkolnego śniadania dla swoich dzieci.
Produkty obecne w diecie najmłodszych powinny cechować się prostotą i tzw. czystą etykietą. Oznacza to, że zostały one wytworzone na bazie naturalnych składników, bez dodatku sztucznych dodatków. Ponadto sezamki AMKI TO GO są niezwykle poręczne, zajmują niewiele miejsca, nie obciążają dodatkowo plecaków dzieci, dlatego bez problemu uczniowie mogą zabrać je ze sobą do szkoły – Svetlana Vnučko, Marketing Director w firmie Unitop Sp. z o.o.
Nowości od Unitop, czyli większy wybór dla rodziców
W ostatnim czasie Unitop rozszerzył swoją ofertę w kategorii sezamków. Wśród nowych wariantów smakowych znalazły się Amki TO GO – w polewie jogurtowej, w czekoladzie, z kokosem oraz bez dodatku cukru. Dzięki temu rodzice otrzymują możliwość jeszcze większego wyboru zdrowszej alternatywy przekąsek wobec tradycyjnych słodyczy dla swojej dzieci. Z kolei najmłodsi nie muszą ograniczać się wyłącznie do klasycznych form sezamków, mogą odnaleźć swój ulubiony smak Amków TO GO, które doskonale sprawdzą się w czasie szkolnych przerw.
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.