Bezpłatna akcja okulistyczna już 19 września w mieście Kraków!
Choroby oczu to problem zdrowotny, społeczny, a także cywilizacyjny w obliczu starzenia się populacji. Wychodząc temu naprzeciw Fundacja NEUCA dla Zdrowia ruszyła z kolejną akcją, skierowaną tym razem do osób, które chcą zbadać swój wzrok. Badania są poświęcone zespołowi suchego oka (ZSO). Na trasie Okobusa znajduje się miasto Kraków, gdzie już 19 września, przy ul. Rynek Dębnicki 9, będzie można wykonać bezpłatne badanie okulistyczne.
ZSO to grupa schorzeń związanych ze zmienionym składem, zmniejszoną produkcją lub nadmiernym parowaniem filmu łzowego, potocznie określanego łzami. To prowadzi do wysychania rogówki oraz spojówki. Często też, zespół suchego oka towarzyszy innym dolegliwościom i chorobom, m.in. menopauzie, chorobom autoimmunologicznym i dermatologicznym. Cierpią na niego też palacze, a także osoby przyjmujące różne leki. Uczucie piasku pod oczami, czy łzawienie to jedne z wielu objawów, charakterystycznych dla zespołu suchego oka. Innymi symptomami, świadczącymi o tym schorzeniu mogą być także suchość oczu i ich pieczenie, ból, zaczerwienienie, zwiększona ilość śluzu czy światłowstręt.
Na przykre dolegliwości ZSO szczególnie narażeni jesteśmy w sezonie grzewczym, gdy poziom wilgotności powietrza jest niższy. Objawy nasilają się też pod koniec dnia, z uwagi na wydłużoną pracę wzroku (np. wielogodzinna praca przy komputerze) lub w związku z ekspozycją na niekorzystne czynniki, takie jak wiatr, zimne powietrze, a także słońce. Obraz choroby może być bardzo różnorodny - od łagodnego podrażnienia, po poważniejsze dolegliwości, które - związane z powikłaniami rogówkowymi - mogą zagrozić widzeniu. Dlatego należy kontrolować niepokojące objawy, odbywać regularnie badania profilaktyczne wzroku i stosować odpowiednie preparaty, niwelujące tę dolegliwość.
Wykonanie diagnostyki umożliwia Fundacja NEUCA dla Zdrowia. Celem akcji jest promocja profilaktyki i diagnostyka zespołu suchego oka.
W trakcie wizyty Okobusa Fundacji NEUCA dla Zdrowia, wykwalifikowany personel medyczny obecny na miejscu, przeprowadzi wywiad z pacjentem oraz przy pomocy specjalistycznej aparatury wykona badanie. Oceniona zostanie powierzchnia oka oraz jakość filmu łzowego. Po zakończonej wizycie, pacjent otrzyma wynik badania wraz informacją o dalszych zaleceniach. Badanie jest całkowicie bezinwazyjne, a także bezpłatne.
Dodatkowo, w Okobusie udostępniamy pacjentom możliwość samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru i kwasu moczowego we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności.
Okobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia stacjonować będzie w mieście Kraków, w poniedziałek 19 września, przy ul. Rynek Dębnicki 9, w godzinach 10:00 – 16:00. Nad poprawnością badania czuwać będzie wyspecjalizowana pomoc medyka.
Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonać najpóźniej na 24h przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu: kontakt@fundacjaneuca.pl lub tel. 512-746-125.
Fundacja NEUCA dla Zdrowia dokłada wszelkich starań by w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim pacjentom bezpieczeństwo. W Okobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Fundacja Neuca dla Zdrowia zaprasza pacjentów, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.
Wszelkie szczegóły dot. terminów badań, lokalizacji i zapisów znajdują się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia w sekcji Aktualności: https://tiny.pl/wgqkg
***
O Fundacji:
Fundacja NEUCA Dla Zdrowia powstała w 2013 roku. Działalność Fundacji pozwala NEUCA jeszcze lepiej wypełniać misję społeczną, którą rozumiemy jako budowanie kultury zdrowia. Kluczowym celem, jaki sobie stawiamy zgodnie z Narodowym Programem Zdrowia, jest dążenie do poprawy zdrowia i związanej z tym jakości życia społeczeństwa.
W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu:
kontakt@fundacjaneuca.pl lub tel. 512746125
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.