Cold Jet dostarcza rozwiązania w zakresie krytycznej dystrybucji szczepionek
Monday PR Sp. z o.o. Sp.k.
Górskiego 9
00-033 Warszawa
biuro|mondaypr.pl| |biuro|mondaypr.pl
+48 224878421
www.mondaypr.pl
W oparciu o obecne prognozy, w 2020 roku na całym świecie rozprowadzonych zostanie do 50 mln dawek szczepionek, a do końca 2021 roku - do 1,3 mld. Niektóre aktualnie opracowywane szczepionki na COVID-19 muszą zachować stałą, bardzo niską temperaturę -70°C ±10°C podczas magazynowania i transportu, aby utrzymać ich stabilność i trwałość. Stanowi to wyzwanie logistyczne w globalnej dystrybucji szczepionek. Firma Cold Jet oferuje idealne rozwiązanie
w tym zakresie.
Cold Jet, światowy lider w zakresie produkcji urządzeń do wytwarzania suchego lodu oraz do czyszczenia suchym lodem, wspiera przemysł i organizacje rządowe w bezpiecznej dystrybucji miliardów dawek szczepionek przeciwko COVID-19 na całym świecie.
Przedstawiciele sektora farmaceutycznego, dostawcy usług logistycznych, a także agencje rządowe muszą zaplanować łańcuch chłodniczy o ultra niskiej temperaturze, aby utrzymać szczepionki poniżej zera. Obecnie istniejąca infrastruktura transportu chłodniczego i łańcucha dostaw nie jest przygotowana do obsługi tego typu przesyłek. Suchy lód, wykonany z przetworzonego CO2, będzie miał zasadnicze znaczenie dla bezpiecznej dystrybucji każdej dawki szczepionki. Sublimuje on bez tworzenia odpadów
i pozostałości, dzięki czemu jest idealnym medium chłodniczym do ich transportu.
„Dozowanie suchego lodu bezpośrednio do termicznych opakowań z kontrolowaną temperaturą jest jedynym sposobem na utrzymanie wymaganego poziomu temperatury podczas transportu
i przechowywania” - powiedział Wim Eeckelaers, Dyrektor Zarządzający EMEA w Cold Jet. „Na każdym etapie łańcucha chłodniczego transportu i dystrybucji szczepionek, do utrzymania właściwej temperatury, potrzebny jest suchy lód”- dodał Eeckelaers.
Suchy lód od dawna ma istotny wkład w globalną gospodarkę. W obecnych czasach suchy lód objął nową rolę w walce ludzkości z COVID-19. W momencie kiedy szczepionka dotrze do lokalnych społeczności, będzie musiała być dalej rozdzielona i wysyłana do ośrodków szczepień, publicznych i mobilnych klinik, szpitali i aptek. Firma Cold Jet współpracuje z lokalnymi dystrybutorami na całym świecie, aby upewnić się, że są oni w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich społeczności, niezależnie od tego, czy znajdują się one w centrum miasta, czy na trudno dostępnych obszarach.
Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje niedostateczną wydajność łańcucha chłodniczego jako główny problem w dystrybucji szczepionek w gospodarkach rozwijających się. W ostatnich latach miliony dawek zostały zmarnowane z powodu awarii właśnie łańcucha chłodniczego. Hub do produkcji suchego lodu firmy Cold Jet pomaga rozwiązać ten problem. "Chcemy mieć pewność, że każda osoba na świecie, bez względu na miejsce zamieszkania, jest w stanie otrzymać bezpieczną i skuteczną szczepionkę chroniącą przed koronawirusem" - powiedział Dennis Hjort, Wiceprezes Cold Jet, Dział Systemów do Produkcji Suchego Lodu.
Urządzenia do produkcji suchego lodu firmy Cold Jet są w stanie wyprodukować do 750 kg suchego lodu na godzinę. Są przystosowane do pracy przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Maszyny te produkują suchy lód na wszystkich etapach łańcucha chłodniczego dystrybucji szczepionek. Od linii pakujących w międzynarodowej firmie farmaceutycznej po centra dystrybucji w globalnych firmach logistycznych i lokalnie w setkach miejscowości na całym świecie.
"Wpływ pandemii COVID-19 na zdrowie ludzkie i gospodarkę był niezwykle bolesny na całym świecie. Jesteśmy dumni, że jako firma Cold Jet możemy odegrać tak istotną rolę w procesie dystrybucji szczepionki." - powiedział Eeckelaers.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.