Komunikaty PR

Dzieci same w domu – przejdźmy przez to razem!

2021-01-12  |  16:00
Biuro prasowe

Zamknięcie w mieszkaniach, brak kontaktu z rówieśnikami, ciągłe siedzenie przed komputerem – tak obecnie wygląda rzeczywistość szkolna, w której nasze pociechy muszą się jakoś odnaleźć. A przecież samopoczucie może wpłynąć również na kondycję fizyczną. Jak pomóc naszym milusińskim, aby w tym niełatwym okresie poczuły się bezpieczne i szczęśliwe?

Organizacja to podstawa

Dzieci czują się bezpieczne, kiedy dzień przebiega w określony wcześniej sposób. Poza tym rutyna, kiedy musisz godzić obowiązki zawodowe z całodzienną opieką nad maluchem, tobie też z pewnością się przyda. Niech stałymi punktami dnia będą przede wszystkim godziny pobudki, pójścia spać i jedzenia. Co najmniej jeden posiłek jedzcie wspólnie. Możecie omówić przy nim, co wydarzyło się podczas lekcji.

Jak było w szkole?

Na tak zadane pytanie odpowiedź może być tylko jedna: „dobrze”. Ewentualnie: „OK” albo „może być”. A jest przecież milion sposobów, w jakie można o to zapytać, tak aby uzyskać bardziej wyczerpujący opis, a nawet przeprowadzić dłuższy dialog. Co cię dzisiaj rozśmieszyło? Czego się dzisiaj nauczyłaś? Kogo z klasy chciałbyś poznać bliżej? Po paru godzinach przed komputerem trudno jest się przestawić na realną interakcję – nie tylko dzieciom – ale czasem wystarczy odrobina cierpliwości i kreatywności. Nauka rozmowy na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Wartościowy wspólny czas

W weekend postawmy na aktywności, które możemy wykonywać wspólnie. Ale niech to będzie coś, co również my, dorośli, lubimy robić, tak abyśmy wszyscy mieli z tego frajdę, a dzieci widziały nasze autentyczne zaangażowanie. Może to być gotowanie – nauczmy maluchy paru prostych przepisów na pyszne potrawy, które będą mogły przyrządzać samodzielnie nawet w tygodniu. Jeśli lubimy majsterkować, zróbmy razem karmnik albo ściankę wspinaczkową dla kota. Możemy też pobawić się w szalonych naukowców – pomysłów na ciekawe eksperymenty z wykorzystaniem tego, co mamy w kuchni i łazience, jest mnóstwo w Internecie. I przede wszystkim, bez względu na pogodę, wyjdźmy na dwór, aby wyprostować kręgosłupy!

Witaminowe wsparcie

Psychika i fizjologia są ze sobą nierozerwalnie związane. Zapewnijmy naszym pociechom najważniejsze dla ich rozwoju witaminy, np. w postaci tabletek musujących Plusssz Junior Multiwitamina Complex o smaku tropikalnym, których skład został dopasowany do potrzeb dzieci powyżej 3. roku życia. Wystarczy codziennie rozpuścić jedną tabletkę w szklance chłodnej wody, aby dostarczyć maluchowi kompleks 10 najważniejszych witamin, m.in. kwas foliowy i niacynę (wit. B3), które pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych, kwas pantotenowy (wit. B5), który przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, a także witaminę B2, która przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. 

Bądźmy czujni

Jeśli zachowanie naszego dziecka budzi nasze zaniepokojenie, na przykład trudno je namówić do zabawy albo ma problemy ze snem czy jedzeniem, nie wahajmy się skorzystać z pomocy psychologa – telefonicznie lub przez Internet. W obecnych czasach nam, rodzicom, trudno jest czasem samodzielnie stwierdzić, gdzie przebiega granica normy. W takiej sytuacji lepiej dmuchać na zimne.

Plusssz Junior Multiwitamina Complex to suplement diety w postaci tabletek musujących o smaku tropikalnym bez dodatku cukru, z sokiem owocowym w proszku, stworzony specjalnie dla dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.