Komunikaty PR

FUJIFILM dostawcą aparatów rentgenowskich do szpitala na Stadionie Narodowym

2020-11-02  |  10:10
Biuro prasowe

„Od lat dostarczamy nasze rozwiązania w zakresie Diagnostyki Obrazowej do polskich szpitali.  Czujemy się wyróżnieni, że i tym razem nasze rozwiązania, ale i elastyczność w zakresie szybkości dostawy i instalacji spowodowały nasz wybór.  Dołożyliśmy wszelkich starań by błyskawicznie dostarczyć i zainstalować sprzęt w nietypowych warunkach i przy ograniczeniach związanych z pandemią. Jesteśmy dumni, że mamy własny wkład w walkę z pandemią, a nasze urządzenia rentgenowskie umożliwią lekarzom lepszą, szybszą i skuteczniejszą diagnostykę i monitorowanie przebiegu choroby” – powiedział Paweł Augustyn, Prezes polskiego oddziału FUJIFILM.

W ciągu niecałego tygodnia  od zamówienia FUJIFILM dostarczył przewoźne cyfrowe systemy RTG FDR GO PLUS do powstającego szpitala tymczasowego dla pacjentów COVID-19 na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Nowe systemy do wykonywania zdjęć RTG są w pełni cyfrowymi urządzeniami z własnym zasilaniem i napędem do łatwiejszego przemieszczenia się. Wyposażone w nowoczesne detektory FDR D-EVO II charakteryzujące się bardzo małą wagą, dużą wytrzymałością i powłoką antybakteryjną HydroAg dla zmniejszenia ryzyka przenoszenia zakażeń. 

Dodatkowo posiadają wewnętrzną pamięć dla wykonanych ekspozycji, która pozwala na wykorzystanie panelu w kilku lokalizacjach z różnymi systemami, co wspomoże prace personelu.

FUJIFILM, poprzez działające lokalnie swoje oddziały, zaopatruje najbardziej potrzebujące szpitale na całym świecie w tym również w Polsce w rozwiązania w obszarze Diagnostyki Obrazowej - będące podstawą diagnostyki oraz monitorowania przebiegu zapalenia płuc wywoływanego przez coronavirus. Urządzenia RTG są przystosowane do współpracy z zaawansowanymi programami tzw. sztucznej inteligencji zwiększając możliwości diagnostyczne, ale i wprowadzanie triage czyli systemu ‘kolejkowania’ pacjentów w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

Już niedługo dostępna będzie w Polsce rozbudowa systemów obrazowania (w tym i w dostarczonych systemach mobilnych) o funkcję sztucznej inteligencji (#AI) wspomagającą personel medyczny w szybkiej detekcji zmian m.in. w obrazie płuc oraz system ‘kolejkowania’ pacjentów w zależności od stanu choroby.


Poprzez firmy działające w sektorze Ochrony Zdrowia, koncern pracuje w kilku obszarach nad przełomową diagnostyką i terapią:

  • Diagnostyki Laboratoryjnej (IVD) – firma FUJIFILM Wako Chemicals opracowała szybki antygenowy test diagnostyczny do wykrywania wirusa SARS-CoV-2.
  • Terapii – firma FUJIFILM Toyama Chemicals wyprodukowała eksperymentalny lek antywirusowy AVIGAN (Favipiravir), któryogranicza replikacje wirusa. Lek przechodzi w tej chwili III fazę badań klinicznych w kilku krajach m. in. Japonii i USA .
  • Poza terapią farmakologiczną, koncern poprzez swoje biotechnologiczne ramię,  firmę FUJIFILM Diosynth Biotechnologics z obszaru CDMO (contracted development and manufacturing organization) będzie produkować przeciwciała terapeutyczne przeciwko Covid19 w ramach współpracy z firmą Ely Lilly, a także po uzyskaniu rządowego grantu w USA w wysokości ok $250 Mln jest gotowa do produkcji masowej przyszłych szczepionek anty-COVID-19.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.