KSIĘŻA ORIONIŚCI BUDUJĄ HOSPICJUM DLA DZIECI W WOŁOMINIE
Creative Harder
ul. Londyńska 11
03-921 Warszawa
renata.turowicz|creativeharder.pl| |renata.turowicz|creativeharder.pl
+48 604 405 302
creativeharder.pl
29 września w Wołominie odbędzie się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hospicjum dla dzieci w Wołominie. Uroczystość odbędzie się przy ul. Piłsudskiego 44 w godz. 12:00 – 14:00. Budowa realizowana jest w ramach rozbudowy Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści. Inicjatorem budowy jest Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska. W uroczystości planowany jest udział Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy.
Na całość obiektu medycznego składać się będą: hospicjum dla dzieci, hospicjum dla dorosłych, hospicjum domowe dla dzieci i dorosłych, hospicjum perinatalne, poradnia rehabilitacyjna wraz z usługami rehabilitacyjnymi, poradnia perinatalna, pediatryczna oraz poradnia leczenia bólu.
– Hospicjum będzie miejscem, w którym chore dzieci będą miały możliwość bycia z rodziną przez cały czas. Rodzice spodziewający się narodzenia dziecka z wadami, które często prowadzą do śmierci, znajdą wsparcie medyczne, psychologiczne i duchowe podczas ciąży, porodu i w czasie po nim. Będą tam także znajdowały się poradnie: pediatryczna, onkologiczna, leczenia bólu, rehabilitacyjna z usługami rehabilitacyjnymi oraz ośrodek dziennego pobytu. Koszt budowy szacowany jest na 45 milionów złotych – mówi ks. dr Dariusz Czupryński FDP
Do udziału w uroczystości zapraszają Dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej - ks. Dariusz Czupryński, Starosta wołomiński - Adam Lubiak, Burmistrz Wołomina - Elżbieta Radwan.
W PEŁNI FUNKCJONALNY OBIEKT MEDYCZNY
Projektowane Hospicjum jest w pełni przeznaczone dla pacjentów paliatywnych. Placówka specjalizować się będzie w chorobach przewlekłych, postępujących, zagrażających życiu, w zaawansowanej, niepoddającej się leczeniu przyczynowemu fazie choroby oraz wybranych chorobach charakteryzujących się znacznym nasileniem
trudnych do uśmierzenia objawów. Projektowane Hospicjum posiadać będzie pełna, intuicyjną automatykę budynkową dostosowaną do potrzeb pacjentów, umożliwiającą kontrole poruszania się, regulacje natężenia oświetlenia czy regulacje klimatyzacji. Dodatkowo posiadać będzie rozwiązania zapewniające wysoką izolacją akustyczną, co zapewni wyjątkowy komfort przebywania w obiekcie.
– Dwadzieścia sześć lat doświadczenia i rosnące zainteresowanie naszą placówką oraz ogromna potrzeba opieki hospicyjnej dla dzieci – zdecydowały o konieczności rozbudowy. Chcemy pomóc dzieciom i ich bliskim zmierzyć się z losem, otoczyć fachową opieką medyczną, pielęgniarską, rehabilitacyjną, psychologiczną i duchową – dodaje ks. Czupryński.
Program użytkowy projektowanego hospicjum zawierać będzie szereg pomieszczeń o charakterze terapeutycznym, medycznym, administracyjnym oraz magazynowym. Znajdą się tam m. in.: pomieszczenia pobytu dziennego z salą kinową, jadalnia z kuchnią oraz pomieszczenie deficytu w samoopiece, przychodnia lekarska z pięcioma specjalistycznymi gabinetami lekarskimi i diagnostyczno-zabiegowymi, oddział farmacji szpitalnej, oddział rehabilitacji, dwa oddziały medycyny paliatywnej, oddział paliatywny dziecięcy, oddział pomocniczy oraz administracyjny.
PARAMETRY TECHNICZNE PROJEKTU
Powierzchnia zabudowy - 1.355,6m2 | Kubatura - 21.853,8m3 | Powierzchnia użytkowa - 6.070,5m2 (netto) | W hospicjum będzie mogło przebywać na stałe ok. 50 pacjentów oraz 30 w systemie dziennego pobytu. Planowane przychodnie: perinatalna, pediatryczna, leczenia bólu, onkologiczna, rehabilitacyjna z usługami rehabilitacyjnymi.
***
Księża Orioniści prowadzą placówki dla dorosłych, dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej na terenie całej Polski. Posługują w ponad trzydziestu krajach na całym świecie. Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści w Wołominie ma 26 lat doświadczenia w opiece nad pacjentem chorym terminalnie.
***
Budowę można wesprzeć przekazując 1% podatku na nr konta: 60 1240 6335 1111 0011 0546 8605 Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści, ul. Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin, Pekao S.A. o/Wołomin
WIĘCEJ INFORMACJI:
www http://hospicjumopatrznosci.org/
FB https://www.facebook.com/wolontariathospicjumwolomin/
Kontakt:
ks. dr Dariusz Czupryński FDP
tel. 606 435624
e-mail: dczuprynski@op.pl
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.