Komunikaty PR

KSIĘŻA ORIONIŚCI BUDUJĄ HOSPICJUM DLA DZIECI W WOŁOMINIE

2021-09-14  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Renata Turowicz
Creative Harder

ul. Londyńska 11
03-921 Warszawa
renata.turowicz|creativeharder.pl| |renata.turowicz|creativeharder.pl
+48 604 405 302
creativeharder.pl
Do pobrania Hospicjum ( 0.42 MB )

29 września w Wołominie odbędzie się uroczyste podpisanie aktu erekcyjnego oraz wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hospicjum dla dzieci w Wołominie. Uroczystość odbędzie się przy ul. Piłsudskiego 44 w godz. 12:00 – 14:00. Budowa realizowana jest w ramach rozbudowy Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści. Inicjatorem budowy jest Zgromadzenie Zakonne Małe Dzieło Boskiej Opatrzności – Orioniści Prowincja Polska. W uroczystości planowany jest udział Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser-Dudy.

Na całość obiektu medycznego składać się będą: hospicjum dla dzieci, hospicjum dla dorosłych, hospicjum domowe dla dzieci i dorosłych, hospicjum perinatalne, poradnia rehabilitacyjna wraz z usługami rehabilitacyjnymi, poradnia perinatalna, pediatryczna oraz poradnia leczenia bólu.

Hospicjum będzie miejscem, w którym chore dzieci będą miały możliwość bycia z rodziną przez cały czas. Rodzice spodziewający się narodzenia dziecka z wadami, które często prowadzą do śmierci, znajdą wsparcie medyczne, psychologiczne i duchowe podczas ciąży, porodu i w czasie po nim. Będą tam także znajdowały się poradnie: pediatryczna, onkologiczna, leczenia bólu, rehabilitacyjna z usługami rehabilitacyjnymi oraz ośrodek dziennego pobytu. Koszt budowy szacowany jest na 45 milionów złotych – mówi ks. dr Dariusz Czupryński FDP

Do udziału w uroczystości zapraszają Dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej - ks. Dariusz Czupryński, Starosta wołomiński - Adam Lubiak, Burmistrz Wołomina - Elżbieta Radwan.

 

W PEŁNI FUNKCJONALNY OBIEKT MEDYCZNY

Projektowane Hospicjum jest w pełni przeznaczone dla pacjentów paliatywnych. Placówka specjalizować się będzie w chorobach przewlekłych, postępujących, zagrażających życiu, w zaawansowanej, niepoddającej się leczeniu przyczynowemu fazie choroby oraz wybranych chorobach charakteryzujących się znacznym nasileniem

trudnych do uśmierzenia objawów. Projektowane Hospicjum posiadać będzie pełna, intuicyjną automatykę budynkową dostosowaną do potrzeb pacjentów, umożliwiającą kontrole poruszania się, regulacje natężenia oświetlenia czy regulacje klimatyzacji. Dodatkowo posiadać będzie rozwiązania zapewniające wysoką izolacją akustyczną, co zapewni wyjątkowy komfort przebywania w obiekcie.

Dwadzieścia sześć lat doświadczenia i rosnące zainteresowanie naszą placówką oraz ogromna potrzeba opieki hospicyjnej dla dzieci – zdecydowały o konieczności rozbudowy. Chcemy pomóc dzieciom i ich bliskim zmierzyć się z losem, otoczyć fachową opieką medyczną, pielęgniarską, rehabilitacyjną, psychologiczną i duchową – dodaje ks. Czupryński.

Program użytkowy projektowanego hospicjum zawierać będzie szereg pomieszczeń o charakterze terapeutycznym, medycznym, administracyjnym oraz magazynowym. Znajdą się tam m. in.: pomieszczenia pobytu dziennego z salą kinową, jadalnia z kuchnią oraz pomieszczenie deficytu w samoopiece, przychodnia lekarska z pięcioma specjalistycznymi gabinetami lekarskimi i diagnostyczno-zabiegowymi, oddział farmacji szpitalnej, oddział rehabilitacji, dwa oddziały medycyny paliatywnej, oddział paliatywny dziecięcy, oddział pomocniczy oraz administracyjny.

 

PARAMETRY TECHNICZNE PROJEKTU

Powierzchnia zabudowy - 1.355,6m2 | Kubatura - 21.853,8m3 | Powierzchnia użytkowa - 6.070,5m2 (netto) | W hospicjum będzie mogło przebywać na stałe ok. 50 pacjentów oraz 30 w systemie dziennego pobytu. Planowane przychodnie: perinatalna, pediatryczna, leczenia bólu, onkologiczna, rehabilitacyjna z usługami rehabilitacyjnymi.

***

Księża Orioniści prowadzą placówki dla dorosłych, dzieci i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej na terenie całej Polski. Posługują w ponad trzydziestu krajach na całym świecie. Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści w Wołominie ma 26 lat doświadczenia w opiece nad pacjentem chorym terminalnie.

***

Budowę można wesprzeć przekazując 1% podatku na nr konta: 60 1240 6335 1111 0011 0546 8605 Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści, ul. Piłsudskiego 44, 05-200 Wołomin, Pekao S.A. o/Wołomin

 

WIĘCEJ INFORMACJI:

www http://hospicjumopatrznosci.org/

FB https://www.facebook.com/wolontariathospicjumwolomin/

Kontakt:

ks. dr Dariusz Czupryński FDP

tel. 606 435624

e-mail: dczuprynski@op.pl

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Tajemnice makijażu permanentnego Biuro prasowe
2021-10-21 | 11:00

Tajemnice makijażu permanentnego

Anna Kiziak - właścicielka centrum estetyki Your Beauty w Lesznie. Od 2012 roku poszerza swoją wiedzę w zakresie makijażu permanentnego i zabiegów. Uczestniczyka w wielu
Zdrowie Polacy walczą z „pandemiczną otyłością”
2021-10-20 | 10:00

Polacy walczą z „pandemiczną otyłością”

Doniesienia dotyczące chorób związanych z nadmierną masą ciała i jak i trudny przebieg COVID-19 u pacjentów z otyłością, zwiększyły zainteresowanie dostępnymi metodami
Zdrowie „Razem po sukces” z Atrium Copernicus
2021-10-19 | 15:26

„Razem po sukces” z Atrium Copernicus

Szukasz motywacji do działania, ale nie wiesz od czego zacząć? Weź udział w bezpłatnych webinarach online, prowadzonych przez doświadczoną psycholożkę. O tym, że razem raźniej niż w

Więcej ważnych informacji

Infrastruktura

Utrata danych poważnym problemem dla firm. Coraz więcej z nich decyduje się na zewnętrzne centra przetwarzania danych

Dane są dziś dla biznesu motorem napędowym i podstawą działalności. Ich utrata może oznaczać nawet wielomilionowe konsekwencje finansowe, niemożność kontynuowania działalności i utratę zaufania klientów. Tymczasem w ostatnich latach liczba naruszeń bezpieczeństwa danych wciąż rośnie, a związane z tym koszty są najwyższe w historii. Pandemia dodatkowo zwiększyła ryzyko, przyczyniając się do wzrostu liczby ataków hakerskich. Dlatego – jak podkreśla Sebastian Mikołajczyk, menedżer produktu Kolokacja w Grupie Orange – przedsiębiorstwa muszą dziś przykładać szczególną wagę do bezpieczeństwa swoich danych, a firmowa serwerownia to często za mało, żeby zapewnić im konieczną ochronę.

Ochrona środowiska

Europejski Zielony Ład budzi niepokój producentów mleka. Może spowodować spadek wydajności produkcji i wzrost kosztów

Europa chce być neutralna dla klimatu do 2050 roku, a to oznacza poważne zmiany dla rolników. Zielona transformacja wymaga bowiem wprowadzenia daleko idących zmian w produkcji rolno-spożywczej, zwłaszcza zwierzęcej. Hodowcy bydła i producenci mleka obawiają się spadku wydajności i wzrostu kosztów produkcji, a tym samym kłopotów finansowych całego sektora, który jest znaczącym producentem żywności w kraju i ważnym eksporterem. Dlatego apelują o zachowanie równowagi między ekologią a ekonomią.

Handel

Trzeci kwartał nie był dobry dla chińskiej gospodarki. Trwający tam kryzys energetyczny może się odbić także na polskim rynku

Od tygodni na rynku chińskim trwa kryzys związany z niewypłacalnością największego lokalnego dewelopera, a także kolejnych podmiotów w branży. To mocno przekłada się na wyniki całej gospodarki Państwa Środka. Dodatkowo w przemyśle zaczyna brakować energii, co wymusza przestoje fabryk. Powodzie uniemożliwiają wydobywanie większej ilości węgla, więc Chiny chcą zwiększyć jego import. Jeśli zima w Europie i Azji będzie mroźna, to już drogie surowce mogą jeszcze podrożeć. Trwający w Chinach kryzys energetyczny może mieć poważne konsekwencje dla światowego rynku węgla i może być odczuwalny również w Polsce. Eksperci oceniają, że nie powinien on jednak wpłynąć na długofalową strategię zielonej rewolucji energetycznej w Państwie Środka.

Handel

Rekordowo niska szara strefa na rynku tytoniowym. Eksperci widzą szansę dla budżetu na większe wpływy z akcyzy na papierosy

– Podniesienie podatku akcyzowego o 5 proc. przełoży się na wzrost ceny paczki papierosów o około 30 gr. To bardzo skromna propozycja. Mamy dużą przestrzeń do tego, aby podnieść ten podatek wyżej – ocenia ekspert podatkowy Wojciech Bronicki. Jak szacuje, podniesienie minimalnej stawki akcyzy na papierosy o 15 proc. przełożyłoby się na blisko 2 mld zł dodatkowych wpływów do budżetu państwa. Mogłoby też skłonić część palących do rzucenia nałogu. Zdaniem ekspertów moment na wprowadzanie takiej podwyżki jest sprzyjający, bo szara strefa na rynku wyrobów tytoniowych w Polsce spada od sześciu lat i w tej chwili jest rekordowo niska: wynosi 5,5 proc.