Najsłodsze stoisko i gwiazdy telewizji zapraszają na Krajowe Dni Pola 2023
Podczas najbliższych KRAJOWYCH DNI POLA 2023 w Sielinku (obok Opalenicy w woj. wielkopolskim) nie może zabraknąć najsłodszego producenta cukru – Pfeifer & Langen Polska wraz z marką Diamant. Firma, od lat związana z lokalnymi plantatorami buraków cukrowych, przygotowała dla nich i ich rodzin moc atrakcji.
Na głównym stoisku marki Diamant i Pfiefer & Langen Polska S.A. (tuż przy strefie innowacji) pojawią się znani i lubiani kucharze z takich choćby programów jak „Master Chef” telewizji TVN czy „Pytanie na Śniadanie” z TVP2. Nie zabraknie mocy atrakcji: pokazów gotowania na żywo, animacji dla dzieci, zabawy na świeżym powietrzu – tańczącego Misia Słodziaka czy strefy chillout. Nie zabraknie też fantastycznego konkursu, w którym do wygrania maszyna do domowego robienia waty cukrowej, a także serii pytań i odpowiedzi, w których do zdobycia gadżety od marki Diamant.
Dla spragnionych rolniczych nowinek – w drugim namiocie zlokalizowanym przy polach eksperymentalnych – producent przygotował też światową innowację – pierwszego na rynku, autonomicznego robota do siewu i pielenia buraków cukrowych Farmdroid. Na stoisku goście będą mogli porozmawiać z przedstawicielami Pfeifer & Langen Polska S.A. Nie zabraknie specjalistów zajmujących się uprawą buraków cukrowych, produktami dla pszczół, wysłodkami oraz całym portfolio marek Diamant, Tofi oraz Tofi Horses.
Wszystko to w dniach 3-5 czerwca 2023 w godz. 9:00-17:00 na terenie WODR, przy ul. Parkowej 2 w Sielinku. Wejście na targi jest darmowe.

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.