Nowe centra Medicover Stomatologia w Mławie, Ostródzie i Olsztynie
Pandemia COVID-19 negatywnie wpłynęła na branżę stomatologiczną, jednak od II połowy 2020 r. zauważany jest istotny wzrost liczby wizyt dentystycznych. Wynika on nie tylko z konieczności leczenia dolegliwości bólowych po stronie wielu pacjentów, ale i ich rosnącej świadomości na temat wysokiego standardu higieny i bezpieczeństwa nowoczesnych placówek stomatologicznych. Mimo trudnej sytuacji w branży, Medicover Stomatologia konsekwentnie rozwija własny ekosystem stomatologiczny, kreując nowy standard usług dentystycznych w wielu miejscach na mapie Polski.
Tylko w grudniu do sieci dołączyło pięć centrów: dwa centra stomatologiczne w Mławie i Ostródzie (Centrum Uśmiechu) oraz trzy w Olsztynie (Kraina Zdrowego Uśmiechu). Gabinety oferują pełen zakres usług: od stomatologii zachowawczej i endodoncji, przez protetykę i ortodoncję, aż po implantologię oraz medycynę estetyczną. Dołączając do portfolio Medicover Stomatologia zyskują szansę umocnienia swej pozycji na rynku oraz sukcesywnego samodoskonalenia się, korzystając z know-how innowatora branży. Otrzymują taką możliwość, gdyż oprócz zachowania wysokiego standardu usług, podzielają ambicję Medicover do zmieniania dentystyki w Polsce.
– Rozpoczynając współpracę z nowymi klinikami, zawsze bierzemy pod uwagę nie tylko profesjonalizm wykonywanych usług, ale także chęć rozwoju i wytyczania nowych szlaków w branży stomatologicznej. Partnerska współpraca z nowymi klinikami doskonale to odzwierciedla – mówi Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.
– Kraina Zdrowego Uśmiechu to bardzo znana i ceniona marka dentystyczna w Olsztynie. Tworzy ją kilkunastu lekarzy, więc mamy bardzo bogaty wachlarz wiedzy i doświadczenia. Od lat leczymy zgodnie z filozofią kompleksowego podejścia do pacjenta, gdzie na różnym etapie leczenia trafia on pod opiekę ekspertów w danej dziedzinie. Bardzo cieszymy się, że na konkurencyjnym rynku stomatologii w naszym regionie Medicover dostrzegł nas i zdecydował się postawić na rozwój razem z nami. To duże wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy – komentuje Marek Dornowski, pomysłodawca i współzałożyciel sieci placówek stomatologicznych Kraina Zdrowego Uśmiechu w Olsztynie.
– W oparciu o najnowszą wiedzę, wykorzystując nowoczesne metody leczenia, zapewniamy naszym pacjentom kompleksowe leczenie. Dbamy o to, aby zawsze czuli się oni bezpiecznie i jak najbardziej komfortowo. Wyznawane przez nas wartości i sposoby działania wpisują się w kierunek obrany przez Medicover Stomatologia, co daje nam dodatkową radość i pozwala bardzo optymistycznie oceniać perspektywy rozwoju klinik i umacniania ich pozytywnego wizerunku w oczach coraz bardziej wymagających, dbających o swoje zdrowie pacjentów – dodaje lek. stom. Anna Goszczycka, założycielka kliniki Centrum Uśmiechu z oddziałami w Mławie i Ostródzie.
Medicover Stomatologia równolegle do akwizycji stawia na rozwój własnych centrów stomatologicznych, które w założeniu wymykają się standardowym definicjom tego typu obiektów. Przykładem jest inaugurowane w listopadzie 2020 r. centrum stomatologiczne przy Placu Konstytucji w Warszawie. Miejsce to zapewnia pacjentom holistyczne podejście, innowacyjne, autorskie programy leczenia koordynowane przez wysokiej klasy specjalistów, ale nie tylko. Kultową, prestiżową lokalizację dopełnia wysmakowana aranżacja wnętrza autorstwa biura architektonicznego Piotrowscy Design. Przestrzeń utrzymana jest w eleganckim stylu art déco, co potęguje pozytywne doznania pacjentów, którzy w oczekiwaniu na zabieg, mają szansę na relaks w klimatycznej atmosferze.
– Rozwój naszej sieci jest wynikiem konsekwencji w realizowaniu strategii, w której to pacjenci
są zawsze w centrum uwagi. Chcemy, aby wspólnym mianownikiem dla wszystkich naszych pacjentów, we wszystkich lokalizacjach, był wysoki poziom usług dentystycznych, zarówno w wymiarze stricte medycznym, jak i w wymiarze pozytywnego „doświadczenia” pacjenta. Jesteśmy przekonani, że obrany przez nas kierunek na trwałe zmieni dotychczasowe postrzeganie dentystyki w naszym kraju – podsumowuje Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.
Giving Grudzień! Rusza charytatywny projekt na rzecz szkolnych psychologów
Wielkie rabaty na dermokosmetyki do -50% z okazji Black Weeks w Ziko Dermo. Odk
Medical Inventi podpisuje umowę o współpracy z Uniwersytetem Bolońskim
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.