Komunikaty PR

Polska Misja Medyczna z nagrodą im. Sérgio Vieira de Mello

2021-10-25  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Dorota Zadroga
PMM

ul. Batorego 2/30
31-135 Kraków
dorota.zadroga|pmm.org.pl| |dorota.zadroga|pmm.org.pl
698989141
pmm.org.pl

Podczas czwartkowej gali zorganizowanej przez Stowarzyszenie Willa Decjusza poznaliśmy zwycięzców 18 edycji nagrody im. Sérgio Vieira de Mello, przyznawanej osobom i organizacjom pozarządowym za ich działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur. Polska Misja Medyczna została odznaczona statuetką dla organizacji pozarządowej. Nagroda indywidualna trafiła do doktora Ferasa Alghadbana, założyciela kliniki Endless Medical Advantage.

W ubiegłych edycjach nagrodę otrzymali m.in. Tadeusz Mazowiecki, Sergiej Kowalow i Paweł Adamowicz, a wśród organizacji Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Misja Wsparcia Narodów Zjednoczonych dla Iraku i La Strada. W tym roku do nagrody zgłoszono 19 kandydatur (w tym 1 kandydatura zbiorowa). Wśród nominowanych znalazły się osoby i organizacje z różnych stron świata m.in. z Polski, Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy, Republiki Mołdawii, Maroka, Libanu, Syrii, Afganistanu i Indonezji. 

Zwycięskie Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna od ponad 20 lat prowadzi programy humanitarne w najuboższych krajach świata, dostarczając pomoc medyczną do najbardziej potrzebujących grup społecznych. Beneficjentami PMM są mieszkańcy najbiedniejszych regionów świata, ofiary wojen i katastrof naturalnych, uchodźcy i grupy zagrożone wykluczeniem społecznym. Szczególną opieką otacza kobiety w ciąży, noworodki i dzieci, a lekarze związani z organizacją są obecni na Bliskim Wschodzie – w Syrii, Iraku i Jordanii, w Afryce - w Tanzanii, Senegalu, Zambii, Malawi, a także w Ameryce Południowej w Wenezueli i Kolumbii. Idee, którymi kieruje się stowarzyszenie w wyborze miejsc i osób, którym pomaga, są blisko związane z propagowanymi przez Sergio Vieira de Mello podczas pracy w strukturach Organizacji Narodów Zjednoczonych – każdy człowiek zasługuje na godne i bezpieczne życie pozbawione niesprawiedliwości i nierówności.

Sergio Vieira de Mello urodził się w 1948 r. w Rio de Janeiro. Już podczas studiów filozoficznych na paryskiej Sorbonie rozpoczął współpracę z Organizacją Narodów Zjednoczych, z którą był związany przez 34 lata. Przez większą część swojej kariery pracował dla Wysokiego Komisarzem ds. Uchodźców w Genewie, samemu obejmując to stanowisko w 2002 r. Brał udział w humanitarnych i pokojowych misjach w Bangladeszu, Sudanie, Mozambiku, Peru i na Cyprze. W maju 2003 roku został wskazany do podjęcia czteromiesięcznej misji w Iraku jako specjalny przedstawiciel Sekretarza Generalnego ONZ. Zginął 19 sierpnia 2003 roku w przeprowadzonym przez Al-Kaidę zamachu bombowym na siedzibę ONZ w Iraku.

Polska Nagroda im. Sérgio Vieira de Mello - Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka (2002-2003) została ustanowiona z inicjatywy Stowarzyszenia Willa Decjusza w roku 2003, którego przedstawiciele wchodzą w skład komisji decydującej o zwycięzcach. Zgodę na ustanowienie nagrody wyraziła matka Sérgio, Gilda Vieira de Mello, która opiekuje się spuścizną intelektualną Wysokiego Komisarza i prowadzi centrum jego imienia, które wśród założonych działań ma promowanie godności i tolerancji jako podstawowych wartości i dążenie do globalnego zrozumienia i budowania wartościowego życia.

Wesprzyj Polską Misję Medyczną:

· ustaw płatność cykliczną w Twoim banku na działania PMM lub na https://pmm.org.pl/chce-pomoc

· przekaż darowiznę na numer konta Polskiej Misji Medycznej: 62 1240 2294 1111 0000 3718 5444.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PMM
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.