Komunikaty PR

Potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z bezpłatnych rozmów z psychoterapeutą

2020-11-02  |  01:00
Biuro prasowe

Od 24 września działa bezpłatna infolinia wsparcia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą. W każdy poniedziałek (17:00-21:00) i czwartek (10:00 – 14:00) pod bezpłatnym numerem 800 909 444 dyżurują psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. Jak wyglądał pierwszy miesiąc jej funkcjonowania? Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się kobiety?

- Wiele kobiet, bez względu na wiek, dzwoni dlatego, że potrzebuje wysłuchania. Często nie mają do kogo się zwrócić ze swoją sytuacją, czują się osamotnione i pozostawione same ze swoimi problemami związanymi z finansami, opieką nad dziećmi czy zdrowiem. Pojawia się w nich uczucie niepokoju i bezradności. Klientki dzwonią też po to, żeby usłyszeć siebie, odnaleźć w sobie siłę, moc do podjęcia działań i szukania pomocy. To może okazać się przełomowe i skłonić je do dalszych działań i zmian, które wpłyną na lepsze samopoczucie – mówi Agnieszka Górecka, psychoterapeutka dyżurująca na „Kobiecej Infolinii – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet”.

Eksperci dyżurujący na infolinii zwracają również uwagę na dodatkowy czynnik wpływający na labilność emocjonalną, jakim jest przeciążenie i stres związane z pandemią COVID-19. Kobiety, które dzwonią są zestresowane, wiele rzeczy związanych z pandemią wywołuje u nich strach, a izolacja potęguje odczucia związane z sytuacjami,  w których tkwią od lat.

Porady telefoniczne to forma rozmowy zapewniająca anonimowość i dająca poczucie intymności rozmówcy, są również doskonałym rozwiązaniem w czasach, kiedy powinniśmy zminimalizować ryzyko bezpośrednich kontaktów ze względu na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Zachęcamy do kontaktu z ekspertami „Kobiecej Infolinii – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet” w każdy poniedziałek (17:00-21:00) i czwartek (10:00 – 14:00) pod bezpłatnym numerem 800 909 444.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu Biuro prasowe
2024-12-28 | 13:15

BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu

  Ochrona zdrowia od wielu dekad nie jest niestety priorytetem kolejnych rządów, mimo przedwyborczych deklaracji, że takowym priorytetem będzie objęta. Na przeszkodzie stała
Zdrowie Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
2024-12-18 | 01:00

Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych

Aurumaris Professional, marka specjalizująca się w skutecznej kosmetyce profesjonalnej i konsumenckiej, odnotowuje dynamiczny wzrost skali biznesu. W niespełna pół roku od debiutu w
Zdrowie 74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
2024-12-06 | 11:00

74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy

Magdalena Damasiewicz, dyrektor ds. abonamentów i ubezpieczeń zdrowotnych w enel-med: Rola medycyny pracy w ostatnich latach była mocno niedoceniana i ograniczała

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Przemysł spożywczy

Rośnie konkurencja ze strony ukraińskich producentów żywności na unijnym rynku. To wyzwanie dla polskiego rolnictwa

Zawieszenie ceł przez UE na towary z Ukrainy od czerwca 2022 roku oznacza de facto proces integracji tego kraju z jednolitym rynkiem europejskim, z wyjątkami dotyczącymi kilku produktów rolnych. Oznacza to poważne wyzwania dla polskiego rolnictwa, zwłaszcza że 73 proc. eksportu naszej żywności trafia na rynek unijny. Zdaniem ekspertów w odpowiedzi na tę konkurencję polskie rolnictwo musi postawić bardziej na jakość i innowacje, a nie na niską cenę produktów.

Ochrona środowiska

Zdjęcia satelitarne dobrym źródłem wiedzy o zmianach klimatycznych. Ich zaletami są ujęcie dużego obszaru i regularność dokumentowania

Szczegółowe raportowanie zachodzących przez ostatnie pół wieku zmian klimatycznych i przewidywanie tego, jak warunki życia na Ziemi będą się zmieniały w najbliższych dekadach, stało się możliwe dzięki zdjęciom dostarczanym przez satelity. Z punktu obserwacyjnego, jakim jest orbita okołoziemska, od 1972 roku uzyskuje się dane dotyczące dużych powierzchni. Dzięki nim naukowcy wiedzą m.in. to, że za około pięć lat średnia temperatura regularnie zacznie przekraczać punkt ocieplenia 1,5 stopnia i potrafią wywnioskować, jak wpłynie to na poziom wód w morzach.

Regionalne – Mazowieckie

Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku

Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.