Komunikaty PR

Potrzebujesz wsparcia? Skorzystaj z bezpłatnych rozmów z psychoterapeutą

2020-11-02  |  01:00
Biuro prasowe

Od 24 września działa bezpłatna infolinia wsparcia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą. W każdy poniedziałek (17:00-21:00) i czwartek (10:00 – 14:00) pod bezpłatnym numerem 800 909 444 dyżurują psycholodzy z wieloletnim doświadczeniem. Jak wyglądał pierwszy miesiąc jej funkcjonowania? Z jakimi problemami najczęściej zgłaszają się kobiety?

- Wiele kobiet, bez względu na wiek, dzwoni dlatego, że potrzebuje wysłuchania. Często nie mają do kogo się zwrócić ze swoją sytuacją, czują się osamotnione i pozostawione same ze swoimi problemami związanymi z finansami, opieką nad dziećmi czy zdrowiem. Pojawia się w nich uczucie niepokoju i bezradności. Klientki dzwonią też po to, żeby usłyszeć siebie, odnaleźć w sobie siłę, moc do podjęcia działań i szukania pomocy. To może okazać się przełomowe i skłonić je do dalszych działań i zmian, które wpłyną na lepsze samopoczucie – mówi Agnieszka Górecka, psychoterapeutka dyżurująca na „Kobiecej Infolinii – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet”.

Eksperci dyżurujący na infolinii zwracają również uwagę na dodatkowy czynnik wpływający na labilność emocjonalną, jakim jest przeciążenie i stres związane z pandemią COVID-19. Kobiety, które dzwonią są zestresowane, wiele rzeczy związanych z pandemią wywołuje u nich strach, a izolacja potęguje odczucia związane z sytuacjami,  w których tkwią od lat.

Porady telefoniczne to forma rozmowy zapewniająca anonimowość i dająca poczucie intymności rozmówcy, są również doskonałym rozwiązaniem w czasach, kiedy powinniśmy zminimalizować ryzyko bezpośrednich kontaktów ze względu na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Zachęcamy do kontaktu z ekspertami „Kobiecej Infolinii – Gedeon Richter i Fundacja Edukacji Społecznej w trosce o zdrowie kobiet” w każdy poniedziałek (17:00-21:00) i czwartek (10:00 – 14:00) pod bezpłatnym numerem 800 909 444.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.