Komunikaty PR

Realizacja e-recepty i dowóz leków z apteki

2021-01-15  |  15:01
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Dworzyńska
PR Calling

Czerska 8/10
00-732 Warszawa
katarzyna.dworzynska|prcalling.pl| |katarzyna.dworzynska|prcalling.pl
+48501001377
https://www.prcalling.com

Miniony rok dobitnie pokazał, że choć koronawirus jest z nami i zbiera swoje żniwo, ludzie wciąż chorują na inne przypadłości, mają swoje przewlekłe schorzenia i potrzebują niezbędnych świadczeń medycznych, bez czekania na koniec pandemii. Według danych GUS, największą śmiertelność niezmiennie od kilku lat generują choroby nowotworowe i układu krążenia, które odpowiadają za ok. 70% wszystkich zgonów[1]. Okres jesienno-zimowy to także sezon na przeziębienia i grypę. Pacjenci, w szczególności osoby starsze – z uwagi na własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz obowiązujące obostrzenia i trudności z dostępem do lekarzy czy przychodni, często nie otrzymują niezbędnej pomocy medycznej. HomeDoctor – największa w Polsce platforma oferująca konsultacje lekarskie prowadzi pionierski program „Recepta dla Seniora”, oferujący konsultacje lekarskie i dowóz wykupionych leków do domu pacjenta.

Program „Recepta dla Seniora” jest przeznaczony w szczególności dla osób starszych oraz wszystkich tych, którzy w trosce o własne bezpieczeństwo wolą pozostać w domu i nie narażać się na ryzyko zachorowania, jednak wciąż potrzebują kontaktu z lekarzem POZ czy innym specjalistą, aby wykupić swoje leki. Z powodu pandemii, leczenie pozostałych chorób i kontynuacja kuracji są utrudnione, kolejki do lekarzy wydłużają się, dostęp do przychodni i centrów medycznych jest ograniczony. Stąd pomysł na kompleksową usługę medyczną, możliwą do zrealizowania w bezpiecznych, domowych warunkach.

 „Recepta dla Seniora” to:

  • telefoniczna konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarzem wybranej specjalizacji (lekarz oddzwania do pacjenta nawet w 15 min.);
  • możliwość uzyskania e-recepty podczas konsultacji (na podstawie decyzji lekarza);
  • wystawione na recepcie leki odbiera w aptece pracownik HomeDoctor, który dostarcza je do domu pacjenta.

 

Walka służby zdrowia ze skutkami pandemii COVID-19 powoduje, że pacjenci, którzy na co dzień zmagają się ze schorzeniami i przewlekłymi chorobami, nie mają zapewnionego szybkiego dostępu do lekarzy prowadzących. Zwłaszcza seniorzy, którzy z uwagi na wiek i choroby współistniejące, są klasyfikowani jako grupa wysokiego ryzyka zarażenia koronawirusem, stosują się do zaleceń pozostania w domu i przez to nie otrzymują niezbędnej pomocy lekarskiej i nie mogą łatwo uzyskać niezbędnych leków. Dodatkowo, zdarzają się sytuacje, gdy członkowie rodziny bądź opiekunowie, którzy dotąd wspierali seniorów, nie mogą tego zrobić z uwagi na kwarantannę, strach o zdrowie własne i najbliższych czy swoją chorobę – mówi Szymon Horaczuk, prezes HomeDoctor i dodaje: – Chcemy odpowiedzieć na tę potrzebę właśnie poprzez usługę „Recepta dla Seniora” – konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji bez potrzeby wychodzenia z domu i dowóz leków pod wskazany adres. Seniorzy i ich opiekunowie mogą skorzystać ze strony www.receptadlaseniora.pl, gdzie otrzymają instrukcję, jak w szybki i prosty sposób zamówić usługę. Realizacja całego procesu zajmuje zaledwie kilka godzin od zamówienia do momentu dostarczenia leków do domu pacjenta.

Zamówienie na usługę konsultacji lekarskiej z dowozem leków można złożyć na stronie www.receptadlaseniora.pl lub telefonicznie pod numerem infolinii +48 22 255 32 67. Jest ona całodobowa, działa przez 7 dni w tygodniu – także w weekendy i święta – oraz zapewnia telefoniczne wsparcie wykwalifikowanych dyspozytorów medycznych, którzy nawigują pacjenta krok po kroku. Jednorazowy koszt telekonsultacji i dostarczenia leków to 99 zł, płatne przelewem. Dodatkowo, pacjent pokrywa koszt leków na podstawie paragonu z apteki. Odbierając leki w domu może zapłacić za nie kartą lub gotówką.

– W HomeDoctor nie stosujemy żadnych ukrytych kosztów, nie współpracujemy z żadną siecią aptek, leki kupujemy w miejscu wskazanym przez pacjenta – jeśli ma on takie życzenie. Pacjent ma również wpływ na realizację wystawionej recepty, np. na zamienniki leków. Proces zakupu i dostawy leków do domu seniora odbywa się zaledwie w ciągu kilku godzin od zamówienia – dodaje Szymon Horaczuk.

Usługa konsultacji lekarskiej z dowozem leków jest obecnie dostępna dla mieszkańców Warszawy,
w planach jest jej rozszerzenie na kolejne miasta.

 


[1] https://www.politykazdrowotna.com/48211,umieralnosc-w-polsce-najczestsze-przyczyny-zgonow

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Calling
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy Biuro prasowe
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia
Zdrowie Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie
2025-03-11 | 06:00

Rak jelita grubego to nie wyrok. Kluczowe jest wczesne wykrycie

Z badania opinii przeprowadzonego przez SW Research dla marki Domowe Laboratorium wynika, że wielu Polaków postrzega raka jelita grubego jako chorobę nieuleczalną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy

Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.

Prawo

Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.

Prawo

W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.