Realizacja e-recepty i dowóz leków z apteki
PR Calling
Czerska 8/10
00-732 Warszawa
katarzyna.dworzynska|prcalling.pl| |katarzyna.dworzynska|prcalling.pl
+48501001377
https://www.prcalling.com
Miniony rok dobitnie pokazał, że choć koronawirus jest z nami i zbiera swoje żniwo, ludzie wciąż chorują na inne przypadłości, mają swoje przewlekłe schorzenia i potrzebują niezbędnych świadczeń medycznych, bez czekania na koniec pandemii. Według danych GUS, największą śmiertelność niezmiennie od kilku lat generują choroby nowotworowe i układu krążenia, które odpowiadają za ok. 70% wszystkich zgonów[1]. Okres jesienno-zimowy to także sezon na przeziębienia i grypę. Pacjenci, w szczególności osoby starsze – z uwagi na własne zdrowie i bezpieczeństwo oraz obowiązujące obostrzenia i trudności z dostępem do lekarzy czy przychodni, często nie otrzymują niezbędnej pomocy medycznej. HomeDoctor – największa w Polsce platforma oferująca konsultacje lekarskie prowadzi pionierski program „Recepta dla Seniora”, oferujący konsultacje lekarskie i dowóz wykupionych leków do domu pacjenta.
Program „Recepta dla Seniora” jest przeznaczony w szczególności dla osób starszych oraz wszystkich tych, którzy w trosce o własne bezpieczeństwo wolą pozostać w domu i nie narażać się na ryzyko zachorowania, jednak wciąż potrzebują kontaktu z lekarzem POZ czy innym specjalistą, aby wykupić swoje leki. Z powodu pandemii, leczenie pozostałych chorób i kontynuacja kuracji są utrudnione, kolejki do lekarzy wydłużają się, dostęp do przychodni i centrów medycznych jest ograniczony. Stąd pomysł na kompleksową usługę medyczną, możliwą do zrealizowania w bezpiecznych, domowych warunkach.
„Recepta dla Seniora” to:
- telefoniczna konsultacja z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarzem wybranej specjalizacji (lekarz oddzwania do pacjenta nawet w 15 min.);
- możliwość uzyskania e-recepty podczas konsultacji (na podstawie decyzji lekarza);
- wystawione na recepcie leki odbiera w aptece pracownik HomeDoctor, który dostarcza je do domu pacjenta.
– Walka służby zdrowia ze skutkami pandemii COVID-19 powoduje, że pacjenci, którzy na co dzień zmagają się ze schorzeniami i przewlekłymi chorobami, nie mają zapewnionego szybkiego dostępu do lekarzy prowadzących. Zwłaszcza seniorzy, którzy z uwagi na wiek i choroby współistniejące, są klasyfikowani jako grupa wysokiego ryzyka zarażenia koronawirusem, stosują się do zaleceń pozostania w domu i przez to nie otrzymują niezbędnej pomocy lekarskiej i nie mogą łatwo uzyskać niezbędnych leków. Dodatkowo, zdarzają się sytuacje, gdy członkowie rodziny bądź opiekunowie, którzy dotąd wspierali seniorów, nie mogą tego zrobić z uwagi na kwarantannę, strach o zdrowie własne i najbliższych czy swoją chorobę – mówi Szymon Horaczuk, prezes HomeDoctor i dodaje: – Chcemy odpowiedzieć na tę potrzebę właśnie poprzez usługę „Recepta dla Seniora” – konsultacje z lekarzami różnych specjalizacji bez potrzeby wychodzenia z domu i dowóz leków pod wskazany adres. Seniorzy i ich opiekunowie mogą skorzystać ze strony www.receptadlaseniora.pl, gdzie otrzymają instrukcję, jak w szybki i prosty sposób zamówić usługę. Realizacja całego procesu zajmuje zaledwie kilka godzin od zamówienia do momentu dostarczenia leków do domu pacjenta.
Zamówienie na usługę konsultacji lekarskiej z dowozem leków można złożyć na stronie www.receptadlaseniora.pl lub telefonicznie pod numerem infolinii +48 22 255 32 67. Jest ona całodobowa, działa przez 7 dni w tygodniu – także w weekendy i święta – oraz zapewnia telefoniczne wsparcie wykwalifikowanych dyspozytorów medycznych, którzy nawigują pacjenta krok po kroku. Jednorazowy koszt telekonsultacji i dostarczenia leków to 99 zł, płatne przelewem. Dodatkowo, pacjent pokrywa koszt leków na podstawie paragonu z apteki. Odbierając leki w domu może zapłacić za nie kartą lub gotówką.
– W HomeDoctor nie stosujemy żadnych ukrytych kosztów, nie współpracujemy z żadną siecią aptek, leki kupujemy w miejscu wskazanym przez pacjenta – jeśli ma on takie życzenie. Pacjent ma również wpływ na realizację wystawionej recepty, np. na zamienniki leków. Proces zakupu i dostawy leków do domu seniora odbywa się zaledwie w ciągu kilku godzin od zamówienia – dodaje Szymon Horaczuk.
Usługa konsultacji lekarskiej z dowozem leków jest obecnie dostępna dla mieszkańców Warszawy,
w planach jest jej rozszerzenie na kolejne miasta.
[1] https://www.politykazdrowotna.com/48211,umieralnosc-w-polsce-najczestsze-przyczyny-zgonow
BCC: Ochrona zdrowia nadal nie jest priorytetem rządu
Aurumaris Professional zdobywa zaufanie gabinetów kosmetycznych
74% Polaków popiera zmiany w medycynie pracy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.