Rośnij dziko! Warsztaty bioróżnorodności w Porcie Łódź

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Od 15 sierpnia ruszają zapisy na kolejne rodzinne warsztaty odbywające się w Sport Stacji Portu Łódź pod hasłem „Rośnij dziko!”. Spotkanie połączone z aktywnym działaniem na rzecz bioróżnorodności odbędzie się w dwóch turach w sobotę 19 sierpnia a poprowadzi je pasjonata natury Piotr Sosnowski, założyciel profilu Sosna i jego sadzonki. Port Łódź zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Na warsztatach spędzimy wspólnie czas na świeżym powietrzu, zbudujemy specjalne siedliska m. in. dla pszczół samotnic i zyskamy solidną dawkę wiedzy na temat życia tych owadów. Zatem szpadelki i łopatki w dłoń!
Port Łódź od początku swojego istnienia angażuje się w działania ekologiczne, a także te wspierające zrównoważony rozwój, m. in. poprzez aktywności na rzecz środowiska naturalnego. Tym razem Centrum zaprasza na kolejną edycję niezwykłych warsztatów organizowanych we współpracy z Piotrem Sosnowskim znanym z prowadzenia profilu na Facebooku i Instagramie Sosna i jego sadzonki.
Piotr to miłośnik natury, szczególnie braci mniejszych (owady, pszczoły, trzmiele i inne) oraz dziko rosnących kwiatów i roślin. Wspiera przyrodę w miastach i miasteczkach poprzez swój projekt „Rośnij Dziko” w ramach, którego tworzy designerskie przestrzenie dla bezkręgowców, dzikich pszczół, owadów, gadów, płazów oraz sieje dzikie kwiaty. „Sosna” pojawi się w Porcie Łódź już 19 sierpnia (sobota) by w Sport Stacji Centrum opowiedzieć o życiu różnych gatunków owadów oraz o tym, co możemy zrobić by działać na rzecz ich ochrony. Aby wziąć udział w warsztatach należy zapisać się wcześniej na spotkanie wysyłając swoje zgłoszenie na adres mailowy: sosnaisadzonki@gmail.com podając tytuł wiadomości „Warsztaty Sport Stacja”, a w treści maila imię dziecka i godzinę warsztatu, zapisy ruszają 15 sierpnia. Zajęcia zaplanowane zostały w dwóch turach: godzinie 10:00 oraz o godzinie 12:00.
Na warsztatach z Sosną w Sport Stacji Portu Łódź tworzyć będziemy Bee Sand Planter. Co kryje się za tą tajemniczą nazwą? To specjalne siedliska-oazy dla dzikich pszczół samotnic i innych bezkręgowców, które sprzyjają bytowaniu owadów, a tym samym przyczyniają się do wspierania bioróżnorodności w naturze. Bee Sand Planter budować będziemy poprzez układanie kruszonego betonu i kruszonej cegły oraz usypywanie z piasku pagórków, tak aby zróżnicować topograficznie przestrzeń. Dodatkowo dzieci stworzą na warsztatach własne mikrołąki, które będą mogły zabrać ze sobą do domu. Na zajęciach zasiejemy w nich wspólnie nasiona kopru włoskiego oraz pietruszki, a każdy maluch będzie mógł osobiście obserwować, jak wzrasta zasadzona przez niego roślinka. Koper włoski oraz pietruszka nie są tu przypadkowe – rośliny te mają właściwości przyciągania owadów, a tym samym przyczyniają się do wspierania bioróżnorodności w przyrodzie. Nasiona wysiewać będziemy do naczyń i przedmiotów z odzysku, posłużyć może nam do tego np. stara doniczka, garnek, zabawkowy samochód wywrotka czy nawet rozpruta piłka. Sprawdźcie, jakie skarby macie w domu i przynieście ze sobą na warsztaty! Zajęcia są oczywiście bezpłatne. Więcej informacji: www.portlodz.pl

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.